Close Menu
.: Maxazine :.
    Facebook X (Twitter) Instagram RSS
    vrijdag, juni 20
    Trending
    • Engelbert Humperdinck naar Rotterdam en Groningen
    • Kneecap naar AFAS Live
    • Mula B speelt grootste show ooit in AFAS Live
    • Alan Parsons Live Project bracht magische prog naar Muziekgebouw Eindhoven
    • Joe Wilkinson – Fences
    • Skillet monsterachtig sterk in Tilburg
    • Iain Hornal – Return to the Magic Kingdom
    • Last minute aankondiging Tom Odell op Pinkpop
    Facebook X (Twitter) Instagram
    .: Maxazine :.
    • HOME
    • Muzieknieuws
    • Concertverslagen
      • Festivals
        • ADE
        • Bospop
        • Brutal Assault
        • CityRock
        • Dour
        • Eendracht Festival
        • Festyland
        • Geuzenpop
        • Jera On Air
        • KempenerPop
        • Lowlands
        • Mundial
        • Paaspop
        • Pinkpop
        • The Brave
        • The Hague Jazz
    • Interviews
    • CD Recensies
      • Legendary Albums
    • Prijsvragen
    • Extra
      • Verjaardagen
      • @Enjoythismusic
    .: Maxazine :.
    You are at:Home»Muziek»CD Recensie»Pink Floyd – Dark Side of the Moon (2011)
    CD Recensie

    Pink Floyd – Dark Side of the Moon (2011)

    By Redactie3 oktober 2011

    Dat ‘Dark Side of the Moon’ een meesterwerk is, staat buiten kijf. Het succesalbum van Pink Floyd uit 1973 geldt als een van de grootste meesterwerken uit de geschiedenis van de hedendaagse muziek. Dat het meesterwerk alleen maar overtroffen kan worden door zichzelf is eigenlijk logisch, dus dat is wat platenmaatschappij EMI en Pink Floyd nu doen. Opnieuw uitgegeven in een geremasterde versie, met extra’s, extra’s en nog eens extra’s.

    De eenvoudigste versie die nu op de markt is verschenen is een eenvoudige geremasterde versie. Het succesalbum van de band, dat alle verwachtingen heeft overtroffen. Een geweldige kans om nogmaals kennis te maken met de band van Roger Waters, David Gilmour, Richard Wright en Nick Mason, aangezien de muziek van Pink Floyd tijdloos is en blijft. Nummers als ‘Great Gig in the Sky’, ‘Money’ en ‘Us and Them’ hoor je misschien niet dagelijks op de radio, maar dat is meer omdat de radiostations slecht programmeren dan dat de muziek niet zou passen.

    De Experience Edition van het album, bevat naast het normale album een tweede disk, met daarop een live concert wat de band gaf in 1974 in The Empire Pool in Londen. Het live-album bevast ‘Drak Side of the Moon’, dat integraal achter elkaar door op cd is geperst, en ondanks dat de nummers subliem worden gespeeld, mist de sfeer van een echt concert. Vreemd genoeg, of misschien wel logisch, staat er alleen het ‘Dark Side of the Moon’ deel op, aangezien het concert destijds begon met de gehele ‘Shine On You Crazy Diamond’-deel, ‘Sheep’ en ‘Dogs’ en een toegift had met ‘Echoes’. Goed, tussen die delen zat ‘Dark Side of the Moon’ in zijn geheel doorgespeeld, en dat deel is nu op disk twee geperst. Magistrale solo’s maken het weinige publieke geluid op de disk dan ook meer dan goed en voor wie de kans nooit kreeg om de band live te zien is dit misschien we de meest ultieme mogelijkheid om een concert uit de cd-speler te laten komen. Volume op tien aangeraden. Stuur klachten van de buren maar naar ons.

    De Immersion Box tenslotte: een meesterwerk onder de meesterwerken, aangezien deze 6-cd box vol zit met alles wat de echte fan zich maar kan wensen. Oude demo’s uit 1972 van de nummers van het album, live-tracks uit 1972, een accoustische (eerste) demo van ‘Money’ door Roger Waters op gitaar en zo nog meer en meer, te veel om op te noemen, een Blue-Ray met live-concerten, documentaire en voor de echte liefhebber, het album in 5.1 kwaliteit. Natuurlijk, EMI doet het tegenwoordig vaak en succesvol, stoppen ze er nog een aantal extraatjes in: kaarten, een boek met oude foto’s uit ’72-’74, een shawl, onderzetters, knikkers, een litho, een replica van een oude backstage pass en waarschijnlijk zijn we nog een heleboel vergeten.

    Al met al, meer dan waar een echte fan over zou durven dromen, en dit is nog maar het begin, aangezien van ‘The Wall’ en ‘Wish You Were Here’ zo’n zelfde berg materiaal uit gaat komen. Is het nu nog niet genoeg voor de echte fan? Dan weten wij het ook niet meer, aangezien de 2011-versie van ‘Dark Side of the Moon’ meer biedt dan ooit tevoren. (9/10) (EMI)


    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleKaiser Chiefs balen van eigen marketingflop
    Next Article Edison Awards 2011 uitgereikt (02-10-2011)

    Related Posts

    Joe Wilkinson – Fences

    Iain Hornal – Return to the Magic Kingdom

    Michael Riesenbeck – Courage


    RSS Muzikantenbank
    • Zanger(es)/podium beest gezocht voor Ozzy Osbourne coverband !
    • Zanger(es) gezocht!
    • Toetsenist zoekt 70s/80s en begin 90s band
    • Nieuwe facebook community Eigenwerk
    • Zangeres en gitarist zoeken bassist
    Over ons
    • Disclaimer
    • Adverteren
    • Privacybeleid en gebruiksvoorwaarden
    Maxazine Regionaal
    • Brabant
    • Gelderland
    • Limburg
    • Noord
    • Noord Holland
    • Overijssel
    • Utrecht
    • Zuid Holland
    Maxazine is er ook in andere talen:












    Consent

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.