MIKA heeft aangekondigd dat hij met zijn ‘Spinning Out’ tour naar Nederland komt. De zanger heeft zich door de jaren heen ontwikkeld tot een veelzijdige entertainter die wereldwijd geliefd is om zijn kleurrijke en emotioneel geladen alternatieve popmuziek. Zijn grote doorbraak kwam in 2007 met de iconische hit ‘Grace Kelly’ en zijn debuutalbum ‘Life In Cartoon Motion’, dat wereldwijd miljoenen keren werd verkocht en gestreamd. Deze succesvolle start werd gevolgd door albums zoals ‘The Boy Who Knew Too Much’ en ‘The Origin of Love’, die zijn artistieke reputatie verder versterkten met onvergetelijke hits als ‘We Are Golden’, ‘Elle Me Dit’ en ‘Popular Song’ in samenwerking met Ariana Grande.
Zijn maatschappelijke betrokkenheid bleek uit het benefietconcert I Love Beirut, dat meer dan €1 miljoen opbracht voor slachtoffers van de explosie in Beiroet. De artiest heeft internationale podia veroverd, collaboraties aangegaan met orkesten onder leiding van Simon Leclerc en fungeerde in 2022 als presentator van het Eurovisie Songfestival in Turijn.
Zijn album ‘Que ta tête fleurisse toujours’, volledig gecomponeerd in het Frans, vormde een persoonlijk eerbetoon aan zijn moeder. Het werk behandelt universele thema’s als liefde, het ouder worden en verlies, allemaal verpakt in zijn kenmerkende kleurrijke popstijl. Het album behaalde goudstatus in Frankrijk en bereikte de top 5 van de hitlijsten.
Voor 2025 staat MIKA aan de vooravond van zijn eerste Engelstalige album in vijf jaar, een project waaraan hij samenwerkt met Nick Littlemore. Daarnaast ontving hij de internationale Nordoff & Robbins Global Impact Artist Award.
MIKA’s indrukwekkende carrière wordt onderstreept door zijn vele internationale nominaties en prijzen. Met wereldwijd meer dan 10 miljoen verkochte albums en goud- of platinastatus in 32 landen, bewijst hij keer op keer zijn internationale aantrekkingskracht.
MIKA zal op 23 februari 2026 optreden in RTM Stage Rotterdam Ahoy als onderdeel van zijn ‘Spinning Out’ tour.