Close Menu
.: Maxazine :.
    Facebook X (Twitter) Instagram RSS
    donderdag, januari 29
    Trending
    • Mauro door TikTik-Challange naar de Ziggo Dome
    • Bertolf en Diederik Nomden brengen theaterprogramma Two Of Us naar de zalen
    • Michael League, Pedrito Martínez & Antonio Sánchez – Elipsis
    • Audio Obscura Festival keert terug naar Van Nelle Fabriek met editie 2026
    • Bruce Springsteen brengt nieuw protestnummer uit
    • Literair americana-artiest P.J.M. Bond presenteert nieuw album ‘Coyote (King of the Island)’
    • Nieuwe namen Zuiderpark Live 2026
    • Souad Massi – Zagate
    Facebook X (Twitter) Instagram
    .: Maxazine :.
    • HOME
    • Muzieknieuws
    • Concertverslagen
      • Festivals
        • ADE
        • Bospop
        • Brutal Assault
        • CityRock
        • Dour
        • Eendracht Festival
        • Festyland
        • Geuzenpop
        • Jera On Air
        • KempenerPop
        • Lowlands
        • Mundial
        • Paaspop
        • Pinkpop
        • The Brave
        • The Hague Jazz
    • Interviews
    • CD Recensies
      • Legendary Albums
    • Prijsvragen
    • Extra
      • Verjaardagen
      • @Enjoythismusic
    .: Maxazine :.
    You are at:Home»Muziek»CD Recensie»Eric Street Band – The Word On The Street
    CD Recensie

    Eric Street Band – The Word On The Street

    By Eric Campfens4 november 2024

    De Eric Street Band is een Britse bluesformatie, die al ruim twaalf jaar bestaat en een flinke catalogus aan cd’s heeft uitgebracht. Zanger Dennis Siggery had al een flinke carrière in diverse bands toen hij voor opnamen in de studio van Neil Sadler in Wokingham was. Deze opperde toen het idee om wat mensen om hen heen te verzamelen en zo was de eerste versie van de Eric Street Band een feit.

    In 2016 werd de bezetting gewisseld en sindsdien bestaat de band naast Dennis uit gitarist Gordon Vaughan, bassist Henry Smithson en drummer Adam J. Perry. Onlangs is hun nieuwe album verschenen, getiteld ‘The Word On The Street’. Een album dat veel te lang op zich heeft laten wachten. Hun vorige album ‘Eye Of The Storm’ werd overal goed ontvangen en Gordon Vaughan en Dennis Siggery waren al begonnen met het schrijven van nummers en het opnemen van enkele demo’s. Toen sloeg Covid toe en het hele zaakje lag stil. De apparatuur van Vaughan ging bovendien kapot en alles was verloren.

    Pas in maart van dit jaar konden de heren de studio met het nieuwe materiaal en werd het album opgenomen, dat nu in de winkels en online te verkrijgen is. Op ‘The Word On The Street’ staan twaalf door Siggery en Vaughan zelfgeschreven nummers. Naast de al genoemde bandleden is ook nog Dave Raphael te horen op mondharmonica. Het is een album geworden, zoals we dat kennen van de Eric Street Band, een band die tot haar enkels in de Zuid-Engelse bluesklei staat en daarbij niet bang is om invloeden uit soul, rock en country in haar muziek toe te laten. De unieke hese stem van Siggery is uiteraard kenmerkend voor de muziek van de band.

    Nummers die wat mij betreft een bijzondere vermelding verdienen zijn ‘The Blues Will Win’, het gevoelige ‘You’re Living A Lie’ en het aan Willie Dixon opgedragen ‘I’m A Man (About Town)’. Een goedgemaakt album met twaalf uitstekende nummers, puur, eerlijk en gevoelig. Het heeft lang geduurd, maar het wachten op ‘The Word On The Street’ is het absoluut waard geweest. (8/10) (Southside Music UK)

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleConan Gray zet een onvergetelijk concert neer in een dubbele uitverkochte Afas Live.
    Next Article Concerttip dinsdag 5 november: Nas @ AFAS Live

    Related Posts

    Michael League, Pedrito Martínez & Antonio Sánchez – Elipsis

    Souad Massi – Zagate

    Peaer – Doppelgänger

    Kreator – Krushers of the World

    Album recensie overzicht: Megadeth, Van Morrison en meer

    Album recensie overzicht: Madison Beer, Lucinda Williams en meer


    RSS Muzikantenbank
    • Muzikanten gezocht voor oprichten feestband
    • Vocalist(e) gezocht!
    • Drummer
    • Zangeres met enige podium en studioervaring op zoek naar band in oprichting/producer (Haarlemmermeer)
    • Bassis Gezocht!
    Over ons
    • Disclaimer
    • Adverteren
    • Privacybeleid en gebruiksvoorwaarden
    Maxazine Regionaal
    • Brabant
    • Gelderland
    • Limburg
    • Noord
    • Noord Holland
    • Overijssel
    • Utrecht
    • Zuid Holland

    Maxazine is er ook in andere talen:



    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.