Close Menu
.: Maxazine :.
    Facebook X (Twitter) Instagram RSS
    woensdag, oktober 21
    Trending
    • Fenne Lily – Win Win
    • Snelle verovert Doornroosje in Nijmegen
    • Robbie Williams naar Stadspark Groningen
    • Polyphia – Be Not Afraid
    • Tony Iommi – From The Dark
    • Win kaarten voor Back By Dope Demand met Jazzie B (Soul II Soul) en All Star Fresh (King Bee)
    • Ben Poole – Post-Midnight Behaviour
    • Robben Ford overtuigt met vakmanschap, maar mist soms de nodige dynamiek in de Cacaofabriek
    Facebook X (Twitter) Instagram
    .: Maxazine :.
    • HOME
    • Muzieknieuws
    • Concertverslagen
      • Festivals
        • ADE
        • Bospop
        • Brutal Assault
        • CityRock
        • Dour
        • Eendracht Festival
        • Festyland
        • Geuzenpop
        • Jera On Air
        • KempenerPop
        • Lowlands
        • Mundial
        • Paaspop
        • Pinkpop
        • The Brave
        • The Hague Jazz
    • Interviews
    • CD Recensies
      • Legendary Albums
    • Prijsvragen
    • Extra
      • Verjaardagen
      • @Enjoythismusic
    .: Maxazine :.
    You are at:Home»Brabant»Brabant Live»Kool & the Gang laat disco en soul herleven in 013
    Kool & The Gang
    Brabant Live

    Kool & the Gang laat disco en soul herleven in 013

    By Norman van den Wildenberg5 november 2017

    Officieel begonnen onder de naam Jazziacs in 1964, treedt de band inmiddels sinds 1969 al bijna 50 jaar lang op onder de naam Kool & the Gang. In al die jaren is die gang bijzonder hecht gebleken, want nog steeds treedt de band op in vrijwel ongewijzigde formatie. Tenorsaxofonist Ronald en zijn broer, bassist Robert ‘Kool’ Bell, drummer George Brown en altsaxofonist Dennis Thomas zijn er nog steeds bij. Sinds 1982 aangevuld met toetsenist Curtis ‘Fitz’ Williams en trompettist Michael Ray (sinds 1979) en sinds 2011 gecompleteerd door zanger Lavell Evans.

    In de loop der jaren heeft de band meer successen geboekt dan menig andere band en zeker op het gebied van funk, disco, soul en R&B staat de band met Earth Wind & Fire torenhoog aan de top van de muzikale eredivisie. Het bleek ook wel uit het enthousiasme van de zaal toen de band opkwam en aanving met een van hun grootste hits, ‘Too hot’ en op z’n Amerikaans gevraagd werd om wat favorieten.

    Alleen al het namen noemen werd een feest van herkenning waarna ‘Joanna’ werd ingezet, gevolgd door een flashback to the 70’s, met ‘Funky stuff’, ‘Jungle boogie’ en ‘Hollywood swingin’. Het werden enkele nummers waarbij de voltallige band, noem het gerust een orkest qua personele grootte, een kans kreeg zich te bewijzen. Instrumentaal was er wederom niets aan te merken op Kool & the Gang, bewees ook het jazzy ‘Summer madness’.

    Gelukkig is de band op tijd veranderd van instrumentale band naar band met zang. Dit, natuurlijk door het grote succes van hun bijdrage aan de film ‘Saturday Night Fever’ uit 1977. Helaas, ‘Open Sesame’ stond vanavond helaas niet op de setlist, wel ‘Cherrish’. Ook hits als ‘Ladies’ Night’ en ‘Lets go dancing’ lieten de voltallige 013 swingen. Kool and the Gang stond als een huis. Klein minpuntje was wellicht de samenstelling van de setlist, die soms een klein inkakmomentje had. Gelukkig was het maar minimaal en ging 013 van voor tot achter vrij continue in golven op en neer.

    Met tophits als ‘Get down on it’ en toegift ‘Celebration’ (na een geweldige, maar niet bij de band passende drumsolo van drummer George Brown) liet de band de volgepakte zaal op zondagavond achter. Hopende op wellicht wat meer oudere albumtracks bij een volgende tour, mag men echter terug kijken op een geslaagde avond back to the 70’s, waarbij originele trompetist Robert Mickens nog vlak voor het einde de show stal met een heuse koprol. Het toonde de vitaliteit van de oude legendes. Disco houdt je jong…dat bewezen Kool en zijn mannen.

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleRay Wilson bezorgde zijn fans een fantastische avond in De Bosuil
    Next Article Bebe Rexha – Meant to Be (feat. Florida Georgia Line)

    Related Posts

    Snelle verovert Doornroosje in Nijmegen

    Robben Ford overtuigt met vakmanschap, maar mist soms de nodige dynamiek in de Cacaofabriek

    Soft Machine overtuigend sterk in Aken

    Robert Jan Stips en Marieke Brokamp: de spelende mens in de Kleine Zaal in Heerlen

    Dotan brengt ‘Home’ naar Hedon Zwolle

    Sananda Maitreya houdt Eindhoven vooral warm met het oude werk


    RSS feed: Muzikantenbank Muzikantenbank
    • Bassist en gitarist zoeken creatieve drummer
    • Ervaren gitarist zoekt band of muzikanten – regio Rotterdam
    • Hardhout zoekt ervaren lead gitarist (Funk/Rock)
    • New Rising Zoekt Lead Gitarist
    • Zangeres zoekt naar band(leden)
    Over ons
    • Disclaimer
    • Adverteren
    • Privacybeleid en gebruiksvoorwaarden
    Maxazine Regionaal
    • Brabant
    • Gelderland
    • Limburg
    • Noord
    • Noord Holland
    • Overijssel
    • Utrecht
    • Zuid Holland

    Maxazine is er ook in andere talen:



    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.