Close Menu
.: Maxazine :.
    Facebook X (Twitter) Instagram RSS
    zondag, mei 11
    Trending
    • KRS-One onderwees Hip Hop-cultuur in de Q-Factory
    • Album recensie overzicht: Kali Uchis, Andre 3000 en meer
    • De wekelijkse New Music Friday Maxazine Playlist op Spotify, 9 Mei 2025
    • Win kaarten voor Rick Wakeman (YES)
    • Steven Lemon – …a strange pale blue
    • Yungblud Kondigt Wereldtournee Aan
    • Vega Trails zorgt voor verbinding tussen mens, natuur en intense muziek
    • Extra concert Bad Bunny in GelreDome
    Facebook X (Twitter) Instagram
    .: Maxazine :.
    • HOME
    • Muzieknieuws
    • Concertverslagen
      • Festivals
        • ADE
        • Bospop
        • Brutal Assault
        • CityRock
        • Dour
        • Eendracht Festival
        • Festyland
        • Geuzenpop
        • Jera On Air
        • KempenerPop
        • Lowlands
        • Mundial
        • Paaspop
        • Pinkpop
        • The Brave
        • The Hague Jazz
    • Interviews
    • CD Recensies
      • Legendary Albums
    • Prijsvragen
    • Extra
      • Verjaardagen
      • @Enjoythismusic
    .: Maxazine :.
    You are at:Home»Muziek»Interview»Nieuw album Alter Bridge weer ouderwets ‘episch’
    Interview

    Nieuw album Alter Bridge weer ouderwets ‘episch’

    By FaceCulture12 juli 2016

    Mark Tremonti is drukker dan ooit. De zanger en gitarist bracht met zijn eigen band Tremonti het tweeluik ‘Cauterize’ (2015) en ‘Dust’ (2016) uit en er is ook een nieuw Alter Bridge-album onderweg. “Die plaat wordt nu afgemixt. Er staan ouderwets grootse en epische songs op. Ik gebruik nu Tremonti als uitlaatklep voor mijn meest heavy werk.”

    Mark Tremonti (42) uit Florida is al zijn halve leven een succesvol muzikant. In 1993 richt hij Creed op, dat rond de millenniumwisseling miljoenen platen verkoopt. Als Creed uit elkaar valt richt hij in 2004 met een deel van zijn oude band Alter Bridge op. Myles Kennedy wordt de nieuwe zanger. De band bracht vier albums uit, een vijfde is onderweg. Daarnaast is Tremonti frontman van de band die zijn eigen achternaam draagt.

    Lange stukken

    “Alter Bridge werd door de jaren heen steeds harder”, blikt Tremonti terug. “Maar ik gebruik nu Tremonti als uitlaatklep voor mijn meest heavy werk. Daardoor is er in Alter Bridge weer meer ruimte voor grootse en epische songs. De band leent zich heel goed voor dat soort werk. We maken graag lange stukken waarin je flink kunt stoeien met arrangementen. Tremonti is vooral hard, snel en to the point.” Alter Bridge heeft veertien nummers opgenomen voor de nieuwe plaat die nog geen titel heeft. “Ik weet niet of ze allemaal het album halen. Elf zou mooi zijn. Er staan veel verschillende soorten nummers tussen.”

    Goede dynamiek

    Over de twee albums die Tremonti zelf binnen een jaar uitbracht vertelt hij: “Voor mij verschillen ze onderling wel. ‘Cauterize’ is vrij stemmig, ‘Dust’ wat energieker. Mensen schijnen ‘Dust’ iets beter te vinden maar dat kan ook zijn omdat het de nieuwste is. Het enige wat ik getracht heb, is te zorgen dat beide platen een goede dynamiek hebben. En ik wilde dat ze zoveel mogelijk gelijkwaardig aan elkaar waren, heb niet de beste songs voor een van de twee bewaard. Ik denk dat ‘Dust’ een iets makkelijkere plaat is om naar te luisteren.”

    Tremonti is een erg productieve muzikant en songschrijver. “Ik schrijf het makkelijks als ik goed in mijn vel zit. Als ik in de put zit, werk ik liever helemaal niet. Maar als ik me goed over mijn leven en carrière voel, werk ik als een gek.”

    ©FaceCulture

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleCystal Castles kondigen nieuw album aan
    Next Article Fall Out Boy – Ghostbusters (I’m Not Afraid) ft. Missy Elliott

    Related Posts

    Pete Philly & Perquisite terug op het podium: Alsof je een oude vriend weerziet

    Van Feestpromotor tot Zakelijk Imperium: Luciano de Vries over Succes Opbouwen door Aanpassingsvermogen

    Gustaph over ‘Look At Us Now’: “Een plaat is als een tijdskapsule”


    RSS Muzikantenbank
    • Pop punk zanger / zangeres gezocht
    • Koor uit Sittard zoekt dirigent
    • Toetsenist gezocht!
    • Grooveband zoekt nog steeds een trompettist(e) !
    • Zangeres gezocht met strot, Regio Zuid-Holland
    Over ons
    • Disclaimer
    • Adverteren
    • Privacybeleid en gebruiksvoorwaarden
    Maxazine Regionaal
    • Brabant
    • Gelderland
    • Limburg
    • Noord
    • Noord Holland
    • Overijssel
    • Utrecht
    • Zuid Holland
    Maxazine is er ook in andere talen:












    Consent

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.