Close Menu
.: Maxazine :.
    Facebook X (Twitter) Instagram RSS
    dinsdag, september 22
    Trending
    • Leon Bridges – Happiness Anytime
    • Blood Red Shoes – Stay Lonely
    • Nothing But Thieves – Stray Dogs
    • Wynonna – The Hard Truth
    • Parels van de Popmuziek: Het verhaal achter Los Bravos – ‘Black Is Black’
    • Album recensie overzicht: Anthrax, Lizz Wright en meer
    • Philadelphia soul en disco door The Three Degrees terug in Helmond
    • Fun Lovin’ Criminals in De Velinx: een bende uit de Bronx verdwaalt in het cultuurcentrum
    Facebook X (Twitter) Instagram
    .: Maxazine :.
    • HOME
    • Muzieknieuws
    • Concertverslagen
      • Festivals
        • ADE
        • Bospop
        • Brutal Assault
        • CityRock
        • Dour
        • Eendracht Festival
        • Festyland
        • Geuzenpop
        • Jera On Air
        • KempenerPop
        • Lowlands
        • Mundial
        • Paaspop
        • Pinkpop
        • The Brave
        • The Hague Jazz
    • Interviews
    • CD Recensies
      • Legendary Albums
    • Prijsvragen
    • Extra
      • Verjaardagen
      • @Enjoythismusic
    .: Maxazine :.
    You are at:Home»Muziek»Concertverslag»Indian Askin maakt hoge verwachtingen waar in Bitterzoet
    Indian Askin
    Foto: Ariane van Ginneke - Archief maxazine
    Concertverslag

    Indian Askin maakt hoge verwachtingen waar in Bitterzoet

    By Serge van de Lisdonk17 april 2016

    Indian Askin wordt al twee jaar op handen gedragen door 3FM en dat juk is niet altijd een groot voordeel. De verwachtingen worden opeens groter en zijn de ogen gericht op je debuutalbum. Zo snel als de aandacht komt, zo vlot kan deze ook weer verdwijnen bij een tegenvallend resultaat. Het debuutalbum Sea Of Ethanol werd in het weekend van Recordstore Day gepresenteerd in een uitverkochte Bitterzoet. De druk was voelbaar, maar werd moeiteloos verslagen.

    Indian Askin geeft overdosis energie

    Zaterdagmiddag stonden frontman Chino Ayala, drummer Ferry Kunst, toetsenist Bart van der Elst en bassiste Jasja Offermans nog in een paar kleine platenwinkeltjes te spelen in een ontspannen sfeertje. Die gig in de Amsterdamse Velvet was, mede dankzij een enthousiaste toeschouwer, bijzonder relaxed te noemen. Dit in tegenstelling tot de eerste 10 minuten in Bitterzoet. Het siert de professionaliteit van de jonge band dat ze bij dit soort belangrijke momenten opper geconcentreerd te werk gaan, waardoor zelfs kleine technische mankementen al meteen opgemerkt werden en ook opgelost. Opening ‘Wake Me Up’ was daar een perfect nummer voor.

    De single ‘Really Wanna Tell You’ is een geweldig nummer dat vooral live goed uitpakt, door de vele muzieklagen en het hoge tempo. Het blijft een lust voor het oog om een vrouwelijke bassist in huis te hebben, maar als ze dan ook nog foutloos de vier snaren betast als Jasja dan kunnen de overige drie heren met gemak afwijken van het origineel. Moeiteloos werden sommige nummers verlengd tot een minuten durend epos, wat ooit zo kenmerkend was bij liveoptredens van Pink Floyd. Afsluiter ‘Answer’ was daar een voorbeeld van, eindelijk verlost van de immense druk van een albumrelease ging het kwartet helemaal los. Bart van der Elst riskeerde het leven van zijn instrument door er op te gaan staan en Ferry transformeerde in een levensechte, energieke Muppetshow-drummer Animal. Het was de perfecte afsluiter geweest voor deze avond, maar jammer genoeg werd afgesloten met het vage ‘Sexy Pants’. Het enige kleine minpuntje van de avond.

    Een band die nog gewoon een biertje drinkt in plaats van liters Spa blauw, laten we hopen dat het volgende album niet Sea Of Water gaat heten. Indian Askin heeft een prima debuutalbum afgeleverd, maar zal vooral hoge ogen gaan gooien in het clubcircuit en op de vele festivals in de zomer. Garagerock met een psychedelisch randje van het hoogste niveau, met een overdosis energie.

     

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleGesponsord: Vijf jaar Jäger Music vraagt om een indrukwekkende documentaire
    Next Article Department S – When All is Said And All Is Done

    Related Posts

    Philadelphia soul en disco door The Three Degrees terug in Helmond

    Fun Lovin’ Criminals in De Velinx: een bende uit de Bronx verdwaalt in het cultuurcentrum

    FM begint het weekend goed in de Pul

    Ronan Keating met Just Getting Started World Tour naar AFAS Live in Amsterdam

    Ina Forsman bracht de soul naar De Bosuil in Weert

    Ben Saunders overleden


    RSS feed: Muzikantenbank Muzikantenbank
    • Genesis tribute band zoekt frontman/vrouw (Vocalist)
    • Drummer en zanger gezocht!
    • Gezocht: Tweede zangeres voor veelzijdige coverband (omgeving Sneek)
    • Jazzbassist gezocht
    • Nieuw seizoen, nieuwe band?
    Over ons
    • Disclaimer
    • Adverteren
    • Privacybeleid en gebruiksvoorwaarden
    Maxazine Regionaal
    • Brabant
    • Gelderland
    • Limburg
    • Noord
    • Noord Holland
    • Overijssel
    • Utrecht
    • Zuid Holland

    Maxazine is er ook in andere talen:



    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.