Close Menu
.: Maxazine :.
    Facebook X (Twitter) Instagram RSS
    dinsdag, september 29
    Trending
    • DAAN. laat belang van gitaren zien in Paradiso
    • Rod Stewart neemt met The Final Encore afscheid in de Ziggo Dome
    • Amon Amarth – The Allfather Awakens
    • Mary Gauthier – Reckoning
    • Marike Jager toont solo veelzijdigheid in Museum Speelklok
    • IQ vierde 45 jaar muziek met een muzikaal feest in De Bosuil
    • Vanessa Paradis laat haar zwoele stem opnieuw schitteren in de Melkweg
    • Parels van de Popmuziek: Het verhaal achter Gary Numan – ‘Cars’
    Facebook X (Twitter) Instagram
    .: Maxazine :.
    • HOME
    • Muzieknieuws
    • Concertverslagen
      • Festivals
        • ADE
        • Bospop
        • Brutal Assault
        • CityRock
        • Dour
        • Eendracht Festival
        • Festyland
        • Geuzenpop
        • Jera On Air
        • KempenerPop
        • Lowlands
        • Mundial
        • Paaspop
        • Pinkpop
        • The Brave
        • The Hague Jazz
    • Interviews
    • CD Recensies
      • Legendary Albums
    • Prijsvragen
    • Extra
      • Verjaardagen
      • @Enjoythismusic
    .: Maxazine :.
    You are at:Home»Muziek»Muzieknieuws»J.J. Cale overleden
    Muzieknieuws

    J.J. Cale overleden

    By Wil Wander27 juli 2013

    Gisteren, 26 juli, is de Amerikaanse zanger/tekstschrijver J.J. Cale overleden. Cale stierf in het Scripps Hospital in La Jolla, Californië aan de gevolgen van een hartaanval. Cale, Grammy Award winnaar, was een van de uitvinders van het zogeheten “Tulsa Sound”, een genre gebaseerd op blues, rockabilly, country, en jazz. Zijn songs zijn door een flink aantal andere muzikanten uitgebracht, waaronder Eric Clapton’s ‘After Midnight’ en ‘Cocaine’, Randy Crawford’s ‘Cajun Moon’ en Lynyrd Skynyrd’s ‘I Got the Same Old Blues’.

    Cale is geboren op 5 december 1938 in Oklahoma City, Oklahoma. Hij is opgegroeid in Tulsa en doorliep de Tulsa Central High School, alwaar hij in 1956 afstudeerde. Tesamen met een aantal in Tulsa wonende jonge artiesten verhuisde hij begin jaren ’60 naar Los Angeles, alwaar hij werk vond als studio engineer. In het begin had hij maar matig succes als artiest, en keerde terug naar Tulsa. Toen hij op het punt stond om met de muziek te stoppen nam Eric Clapton in 1970 het nummer ‘After Midnight’ op. Cale’s eerste album, getiteld ‘Naturally’, bevestigde zijn stijl. Een journalist van de Los Angeles Time noemde het “een unieke samenvoeging van blues, folk en jazz”, tesamen met vloeiend gitaarspel, lekkere grooves en lakoniek stemgeluid. Zijn vroege gebruik van drum machines en on-conventionele mixes zorgde voor een onderscheidende en tijdloze kwaliteit van zijn muziek.

    Sommige bronnen beweren dat J.J. staat voor “Jean-Jacques”, dit is niet correct. In de in 2006 uitgekomen documentaire ‘To Tulsa and Back: On Tour with J.J. Cale’, vertelt Cale over Elmer Valentine, mede-eigenaar van de aan de Sunset Strip gelegen nachclub Whisky à GoGo. Valentine nam Cale halverwege de jaren ’60 in dienst, om verwarring te voorkomen met Velvet Underground’s John Cale bedacht hij “J.J.”. Rocky Frisco, pianist van Cale’s band, bevestigd dit maar geeft geen verdere details.

    J.J. Cale had in 1972 in de U.S.A. zijn grootste hit met ‘Crazy Mama’, dat de 22e plaats behaald in de U.S. Billboard Hot 100 chart. In de documentaire ‘To Tulsa and Back: On Tour with J.J. Cale’ vertelt hij dat hij ter promotie van ‘Crazy Mama’ een optreden werd aangeboden in Dick Clark’s American Bandstand, waardoor het nummer waarschijnlijk een hogere positie zou hebben behaald in de hitlijsten. Cale wees het optreden af omdat hij zijn band niet mee mocht nemen en zou moeten playbacken. J.J. Cale is 74 jaar geworden.

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous Article27 juli, de verjaardag van Henny Vrienten
    Next Article Kijktip: When Rock Goes Acoustic

    Related Posts

    Rod Stewart neemt met The Final Encore afscheid in de Ziggo Dome

    Van schuimdopje naar filter: hoe gehoorbescherming in de muziek volwassen werd

    Lizzy McAlpine naar AFAS Live

    U2 viert jubileum met nieuw album mèt duet Dolly Parton

    Rose Tattoo frontman ”Angry” Anderson overleden

    Ronan Keating met Just Getting Started World Tour naar AFAS Live in Amsterdam


    RSS feed: Muzikantenbank Muzikantenbank
    • Ervaren Drummer Gezocht Voor Coverband In DEN HAAG.
    • Gezocht : gitarist / zanger
    • Willy deVille tribute zoekt met spoed een nieuwe drummer
    • Hardcore Punk uit Arnhem zoekt gitarist, drummer & zanger(es)
    • Drummer gezocht
    Over ons
    • Disclaimer
    • Adverteren
    • Privacybeleid en gebruiksvoorwaarden
    Maxazine Regionaal
    • Brabant
    • Gelderland
    • Limburg
    • Noord
    • Noord Holland
    • Overijssel
    • Utrecht
    • Zuid Holland

    Maxazine is er ook in andere talen:



    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.