Close Menu
.: Maxazine :.
    Facebook X (Twitter) Instagram RSS
    donderdag, september 24
    Trending
    • Tijdloze Clouseau zet de Roma in vuur en vlam
    • Evanescence staat als een huis in Ziggo Dome
    • Rose Tattoo frontman ”Angry” Anderson overleden
    • Hermanos Gutiérrez – Los Ojos Del Cóndor
    • Beans – Less Louder
    • Leon Bridges – Happiness Anytime
    • Blood Red Shoes – Stay Lonely
    • Nothing But Thieves – Stray Dogs
    Facebook X (Twitter) Instagram
    .: Maxazine :.
    • HOME
    • Muzieknieuws
    • Concertverslagen
      • Festivals
        • ADE
        • Bospop
        • Brutal Assault
        • CityRock
        • Dour
        • Eendracht Festival
        • Festyland
        • Geuzenpop
        • Jera On Air
        • KempenerPop
        • Lowlands
        • Mundial
        • Paaspop
        • Pinkpop
        • The Brave
        • The Hague Jazz
    • Interviews
    • CD Recensies
      • Legendary Albums
    • Prijsvragen
    • Extra
      • Verjaardagen
      • @Enjoythismusic
    .: Maxazine :.
    You are at:Home»Muziek»Concertverslag»Witch Club Satan brengt helse show naar de Groene Engel
    Concertverslag

    Witch Club Satan brengt helse show naar de Groene Engel

    By Rob Verbrugge26 oktober 2024

    De Groene Engel in Oss transformeerde gisteravond tot een tempel van doom en black metal, waar het Noorse Witch Club Satan voor het eerst buiten Scandinavië optrad. Hoewel niet uitverkocht, was de zaal gevuld met een toegewijd publiek van fraai uitgedoste metalheads die werden getrakteerd op een avond vol duistere intensiteit en grensverleggende performances.

    De jonge Nederlandse formatie Alkahest opende de avond met hun alchemistisch geïnspireerde doom death metal. Deze Metal Factory-alumni, met de charismatische frontvrouw Cheyenne Reudenbach als focuspunt, wisten in hun korte set van dertig minuten diepe indruk te maken. Nummers als ‘Eye Snatcher’, ‘War’ en het meeslepende ‘An Hedonia’ demonstreerden het potentieel van deze veelbelovende band, waarbij menig aanwezige verzuchtte dat hun optreden best wat langer had mogen duren. De jonge muzikanten bewezen met hun intense performance dat de toekomst van de Nederlandse metal scene in goede handen is.

    Maar de hoofdact van de avond was zonder twijfel Witch Club Satan. Dit Noorse power-trio, ontstaan uit een theaterproject, heeft zich in korte tijd ontwikkeld tot een fenomeen in de black metal scene. Met Nikoline Spjelkavik (gitaar), Victoria Røsing (bas) en Holt Kleive (drums) brachten ze een show die de grenzen tussen theater en metal deed vervagen. Hun ontwikkeling van theaterproject tot volwaardige metal act is opmerkelijk te noemen, zeker gezien het feit dat de bandleden pas een half jaar voor hun eerste optreden hun instrumenten oppakten.

    Hun performance in De Groene Engel was een compromisloze mix van provocatie en virtuositeit. Van het explosieve openingsnummer ‘Birth’ tot de theatrale ‘Watergirl’, werd het publiek meegesleept in een voorstelling die even choquerend als meeslepend was. Het controversiële ‘Fresh Blood, Fresh Pussy’ en het intense ‘I was made by Fire’ onderstreepten de onverschrokken aanpak van de band. Met verschillende kostuumwisselingen, waarvan de laatste bijzonder minimalistisch was, wist de band hun theatrale oorsprong niet te verloochenen.

    Wat begon als een artistiek experiment tijdens het Festspillene festival in Noord-Noorwegen, waar ze volgens aanwezigen een ‘legendarisch concert’ gaven, heeft zich ontwikkeld tot een volwaardige black metal act die de conventies van het genre op hun kop zet. De band gebruikt hun platform niet alleen voor muzikale expressie, maar ook om maatschappelijke thema’s aan te snijden die buiten de gebruikelijke metal-paden treden. Hun feministische boodschap, verpakt in compromisloze black metal, zorgt voor een verfrissende wind door het genre.

    Als deze show in De Groene Engel een voorbode is van wat we in de toekomst van Witch Club Satan kunnen verwachten, dan heeft de Europese metal scene er een belangwekkende nieuwe stem bij. De combinatie van theatrale elementen, provocatieve performance en keiharde doom-metal bleek een winnende formule die het publiek in Oss niet snel zal vergeten. Met deze eerste show buiten Scandinavië heeft Witch Club Satan bewezen dat ze klaar zijn voor de internationale podia.

    Foto’s : Rob Verbrugge

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleRobin Borneman zingt Roosendaal stil
    Next Article Concerttip zondag 27 oktober: Pink Project @ Effenaar

    Related Posts

    Tijdloze Clouseau zet de Roma in vuur en vlam

    Evanescence staat als een huis in Ziggo Dome

    Philadelphia soul en disco door The Three Degrees terug in Helmond

    Fun Lovin’ Criminals in De Velinx: een bende uit de Bronx verdwaalt in het cultuurcentrum

    FM begint het weekend goed in de Pul

    Ina Forsman bracht de soul naar De Bosuil in Weert


    RSS feed: Muzikantenbank Muzikantenbank
    • Pianist gezocht
    • Eerste en tweede gitarist gezocht voor nieuwe rock-coverband!
    • Coverband In Sync zoekt bassist
    • Frontman zanger gezocht.
    • Band zoekt Zanger/zangeres voor Doom/Stoner band
    Over ons
    • Disclaimer
    • Adverteren
    • Privacybeleid en gebruiksvoorwaarden
    Maxazine Regionaal
    • Brabant
    • Gelderland
    • Limburg
    • Noord
    • Noord Holland
    • Overijssel
    • Utrecht
    • Zuid Holland

    Maxazine is er ook in andere talen:



    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.