Close Menu
.: Maxazine :.
    Facebook X (Twitter) Instagram RSS
    dinsdag, juli 15
    Trending
    • sombr naar AFAS Live
    • Alter Bridge naar Ziggo Dome
    • Lorna Shore naar AFAS Live
    • Queens of the Stone Age naar Carré
    • Kendrick & SZA ontpoppen zich als supersterren met Grand National Tour in ArenA
    • Lollapalooza Berlin viert 10-jarig jubileum met 60.000 bezoekers per dag
    • Rinus Gerritsen: Van Golden Earring naar Supersister, de kunst van opnieuw beginnen
    • Kokoroko – Tuff Times Never Last
    Facebook X (Twitter) Instagram
    .: Maxazine :.
    • HOME
    • Muzieknieuws
    • Concertverslagen
      • Festivals
        • ADE
        • Bospop
        • Brutal Assault
        • CityRock
        • Dour
        • Eendracht Festival
        • Festyland
        • Geuzenpop
        • Jera On Air
        • KempenerPop
        • Lowlands
        • Mundial
        • Paaspop
        • Pinkpop
        • The Brave
        • The Hague Jazz
    • Interviews
    • CD Recensies
      • Legendary Albums
    • Prijsvragen
    • Extra
      • Verjaardagen
      • @Enjoythismusic
    .: Maxazine :.
    You are at:Home»Muziek»CD Recensie»Sundance Head – Starting Again
    CD Recensie

    Sundance Head – Starting Again

    By Rik Moors9 oktober 2022

    Sundance Head is een Amerikaanse countryzanger die niet vies is om een vleugje soul erdoorheen te mixen. Met een titel als ‘Starting Again’ zou je misschien denken dat dit zijn eerste album in heel wat jaren is, maar het komt ‘’slechts’’ drie jaar na zijn vorige ‘Stained Glass and Neon’.

    Muziek is hem met de paplepel ingegoten. Zijn vader Roy Head had in 1965 een hitje in de VS met ‘Treat Her Right’. Al geeft vader toe dat zijn zoon hem er met gemak uitzingt. Iets wat ik kan beamen, want wie Sundance Head nog niet kent, een fantastisch zanger. Met dit op voorhand wetende en het zien van de artwork van ‘Starting Again’ zijn de verwachtingen hoog gespannen.

    Hij verkreeg in 2016 nationale roem door het winnen van The Voice US. Hij zat, zoals verwacht, in het team van countryzanger Blake Shelton. Dat hij niet vies is van soul bleek toen hij auditie deed met een Otis Redding nummer. Uiteindelijk zou hij uit verschillende genres wat doen en in de finale zelfs een eigen nummer. Voor dit programma had hij namelijk al wat albums gemaakt, dit betekende zijn doorbraak bij het grote publiek.

    ´Starting Again´ begint met de rustige titeltrack. Het nummer gaat over een man die alleen verder moet wanneer zijn vriendin hem verlaat. Hier bezingt hij dat hij zichzelf bij elkaar moet rapen en verder moet gaan met zijn leven. Dit alles ligt op een bijna classic country bedje en zorgt voor een fijne introductie.

    Het opvolgende ´My Soul´ heeft wat meer tempo. Lekker rifje, lekker gezongen. De backing vocals zorgen ervoor dat het refrein nog sterker is en blijft hangen. Je kunt jezelf hier niet tegenhouden en meezingen. ‘Three People’ begint rustig, maar bouwt dan prachtig op naar een gevoelige powerballad met misschien wel de beste vocal perfromance op het album.

    ‘Hard Act To Follow’ is geïnspireerd op Zac Brown Band waar dan wel een kleine eigen draai aan wordt gegeven. Heerlijk nummer op een zonnige dag. ‘Heaven Shines Down On You’ is er ook zo een. Wederom erg sterke backing vocals. Hier komt dat vleugje soul mooi naar boven. Heerlijk nummer.

    ‘The Moment’ is leuk voor wat het is, maar wat té gelikt in vergelijking met de rest van het album. Ook de tekst is wat cliché. Hij luistert prima weg, maar is tegelijkertijd een van de mindere. Tegen het einde van de plaat komt het stevigere ’21’. Met de name de gitaren zijn erg fijn en geven dat Southern rock gevoel.

    Zoals te lezen is er dus voldoende variatie te vinden op ‘Starting Again’. Hij vliegt van classic country, naar Southern rock, naar wat soul en terug naar country maar dan de moderne variant. Kortom voor ieder wat wils. Hij heeft een prachtige stem, met een kleine knauw. Alleen al de moeite waard om die stem eens te horen, neem daarbij dat het gros van de nummers van hoge kwaliteit zijn en je hebt hier gewoon een goed album. (8/10) (Maydale Music)

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleConcerttip zondag 9 oktober: Backstreet Boys @ Ziggo Dome
    Next Article Dungen zet next step: “Gritty drums, melodies and controlled noise”

    Related Posts

    Alter Bridge naar Ziggo Dome

    Lorna Shore naar AFAS Live

    Queens of the Stone Age naar Carré


    RSS Muzikantenbank
    • Innocence is op zoek naar een gitarist
    • SOUL SESSIONS Ltd zoekt 2e leadzangeres
    • Second The Band zoekt een nieuwe drummer!
    • Gitarist zoekt muzikanten/band met niveau en plezier – Omgeving Arnhem/Nijmegen
    • Drummer en Bassist zoeken band
    Over ons
    • Disclaimer
    • Adverteren
    • Privacybeleid en gebruiksvoorwaarden
    Maxazine Regionaal
    • Brabant
    • Gelderland
    • Limburg
    • Noord
    • Noord Holland
    • Overijssel
    • Utrecht
    • Zuid Holland

    Maxazine is er ook in andere talen:



    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.