Close Menu
.: Maxazine :.
    Facebook X (Twitter) Instagram RSS
    zondag, oktober 26
    Trending
    • Parels van de Popmuziek: Het Verhaal achter The S.O.S. Band – ‘Just Be Good To Me’
    • Album recensie overzicht: DUFFHUES, Doro en meer
    • Larkin Poe in 013 zorgt voor y’alls en yeehaws
    • Inside ADE 2025: Artiesten, Innovatie en Nachtleven
    • ‘Feel good country’ met Old Dominion in de Ronda
    • Level 42 start Nederlandse ‘World Machine 40 years’-tournee in Muziekgebouw Eindhoven
    • Closer dan ooit: Kim Wilde betovert Oosterpoort
    • Luka Cruysberghs in de Macca Club: Intiem en veelbelovend
    Facebook X (Twitter) Instagram
    .: Maxazine :.
    • HOME
    • Muzieknieuws
    • Concertverslagen
      • Festivals
        • ADE
        • Bospop
        • Brutal Assault
        • CityRock
        • Dour
        • Eendracht Festival
        • Festyland
        • Geuzenpop
        • Jera On Air
        • KempenerPop
        • Lowlands
        • Mundial
        • Paaspop
        • Pinkpop
        • The Brave
        • The Hague Jazz
    • Interviews
    • CD Recensies
      • Legendary Albums
    • Prijsvragen
    • Extra
      • Verjaardagen
      • @Enjoythismusic
    .: Maxazine :.
    You are at:Home»Muziek»Muzieknieuws»Turborockers X Raiders vieren Moederdag met ‘Oedipus’
    X Raiders
    Foto (c) TijsVL
    Muzieknieuws

    Turborockers X Raiders vieren Moederdag met ‘Oedipus’

    By Norman van den Wildenberg10 mei 2020

    De Amsterdamse turborockers van X Raiders komen speciaal voor Moederdag met ‘Oedipus’: een eerbetoon aan moeders. De single is afkomstig van ‘Weltschmerz ’89′ dat eerder dit jaar is uitgekomen. Dit tweede album van de band werd live opgenomen in de Wisseloord Studio’s met Grammy-genomineerde producer Attie Bauw (Judas Priest/De Staat) aan het roer.

    De B-side van de single is de live versie van ‘Oedipus’, opgenomen tijdens de album release party in de Melkweg op 31 januari 2020. Mix en master werd gedaan door Joost van den Broek (Epica, Ayreon, Navarone). Na de Melkweg show konden de turbo-rockers nog vijf weken verder gaan met hun release tour in Nederland en Duitsland, de rest van de tour is doorgeschoven naar het najaar.

    ‘Weltschmerz ’89’ is een in-your-face verzameling van pure rock-‘n-roll, met invloeden die reiken van Judas Priest en Turbonegro tot Soilwork en Dillinger Escape Plan, met een intieme blik op wat het leven te bieden heeft.

    “Toen ik de band voor het eerst op een festival zag spelen wist ik dat deze explosie van energie alleen live kon worden opgenomen. Dit is de enige manier om de spontaniteit en power op plaat te kunnen bewaren. Ze zijn met afstand de allerhardste band die ik heb opgenomen en geloof me, ik heb er veel opgenomen.” — Attie Bauw, producer

    De mannen van X Raiders (geboren in ’89) hebben inmiddels de niet-zaligmakende leeftijd van dertig gehaald, en realiseren zich dat hun studententijd van nachten doorhalen, Schultenbräu drinken en Turbonegro luisteren over is. Te jong om zich bij hun rugklachten en burn-outs neer te leggen, maar ook te oud om nog voldoening te halen uit het spelen van freemium games en het posten van selfies.

    Met hun buitengewone live-reputatie op festivals als Zwarte Cross en FortaRock, besloot dit vijftal om samen met Grammy-genomineerde producer Attie Bauw (Judas Priest/De Staat) de legendarische Wisseloord Studio’s in te duiken om hun nieuwe plaat live op te nemen. Het resultaat: een overdonderende 11-nummers durende rollercoaster; agressief en duister, maar ook oprechter en pakkender dan ooit tevoren.

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous Article10 mei, de verjaardag van Bono
    Next Article Full Concert: Foo Fighters live @ Glastonbury Festival, Engeland (2017)

    Related Posts

    Parels van de Popmuziek: Het Verhaal achter The S.O.S. Band – ‘Just Be Good To Me’

    Album recensie overzicht: DUFFHUES, Doro en meer

    Larkin Poe in 013 zorgt voor y’alls en yeehaws


    RSS Muzikantenbank
    • Strakke drummer zoekt enthousiaste bandleden
    • Bassist en slaggitarist, let op!
    • Jazzdrummer zoekt combo
    • The Real JazzBand Jazzican
    • Startende band zoekt gitarist, blazer(s) en keyboardspeler voor een afro-cumbia geïnspireerde dansband (oefenen in Leiden)
    Over ons
    • Disclaimer
    • Adverteren
    • Privacybeleid en gebruiksvoorwaarden
    Maxazine Regionaal
    • Brabant
    • Gelderland
    • Limburg
    • Noord
    • Noord Holland
    • Overijssel
    • Utrecht
    • Zuid Holland

    Maxazine is er ook in andere talen:



    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.