Close Menu
.: Maxazine :.
    Facebook X (Twitter) Instagram RSS
    maandag, juli 14
    Trending
    • Kokoroko – Tuff Times Never Last
    • Niet zomaar een concert: Stray Kids schrijft K-popgeschiedenis
    • Live Aid: 40 jaar later, de dag die de wereld veranderde
    • Chef’Special brengt emotie en energie naar Royal Park
    • Album recensie overzicht: Jethro Tull, Wet Leg en meer
    • Album recensie overzicht: Hans Zimmer, Karla Harris en meer
    • De wekelijkse New Music Friday Maxazine Playlist op Spotify, 11 Juli 2025
    • The Weeknd zet records neer in San Francisco
    Facebook X (Twitter) Instagram
    .: Maxazine :.
    • HOME
    • Muzieknieuws
    • Concertverslagen
      • Festivals
        • ADE
        • Bospop
        • Brutal Assault
        • CityRock
        • Dour
        • Eendracht Festival
        • Festyland
        • Geuzenpop
        • Jera On Air
        • KempenerPop
        • Lowlands
        • Mundial
        • Paaspop
        • Pinkpop
        • The Brave
        • The Hague Jazz
    • Interviews
    • CD Recensies
      • Legendary Albums
    • Prijsvragen
    • Extra
      • Verjaardagen
      • @Enjoythismusic
    .: Maxazine :.
    You are at:Home»Muziek»Concertverslag»Florence + the Machine wint gehoorzaam Ziggo Dome voor zich
    Concertverslag

    Florence + the Machine wint gehoorzaam Ziggo Dome voor zich

    By Peter van Cappelle11 december 2015

    Met het album ‘How Big, How Blue, How Beautiful’ leverde Florence Welch met haar band Florence + the Machine haar derde sterke album af. En afgelopen zomer draaide ze d’r hand er niet voor om de Foo Fighters te vervangen als headliner op het Glastonbury festival. In Nederland is ze weliswaar minder ‘groot’ dan in haar thuisland Groot-Brittanië. De verkoopcijfers van Adele heeft ze dan niet, maar toch vulde zij deze avond een bijna uitverkochte Ziggo Dome in Amsterdam. De grootste zaal waar Florence + The Machine tot nu toe in ons land hebben gespeeld.

    Palma Violets

    Maar voordat Florence en consorten het podium bestegen mochten Palma Violets het publiek opwarmen. De indierockband uit Londen begon toen de zaal nog niet eens voor de helft gevuld was. En wat tijdens hun optreden binnenkwam, zal ongetwijfeld even achter z’n oren hebben moeten krabben. Want het is wel even wat anders dan de barok-achtige soulpop van Florence. Hoewel Palma Violets een aardig strakke set speelde paste het wellicht niet echt bij de hoofdact van deze avond.

    Gehoorzaam volgend publiek

    Want de rol van hoofdact maakten Florence & the Machine volledig waar. Op een podium met een variété-achtige setting kwam rond 21:00 de 11-koppige band op het podium lopen. Waarna Florence Welch voor het podium langs het publiek liep. On vervolgens blootsvoets via een trap het podium op te lopen. Vanaf de start met ‘What The Water Gave Me’ had Florence het publiek in d’r greep en danste ze energiek over het podium. Helemaal toen daarna ‘Ship To Wreck’ volgde. Om daarna weer terug te gaan naar een single van het debuutalbum: ‘Rabbit Heart (Raise It Up)’. Waarbij ze iedereen opriep om te gaan staan. Het publiek deed gehoorzaam wat ze vroeg. Net als dat niemand nog een smartphone in de lucht durfde te steken toen ze vervolgens bij ‘Third Eye’ vroeg om telefoons even één nummer lang op te bergen. De nieuwe single ‘Delilah’ en haar inmiddels bekende cover van Candi Staton’s ‘You’ve Got The Love’ worden als zoete koek ontvangen.

    Na alle bombast verdween een gedeelte van de band voor een kort moment met het akoestische ‘Cosmic Love’. Waarbij Florence een grappige anekdote vertelde over toen ze nog in Paradiso optraden. Tijdens dit nummer viel helaas op dat de helft van de zaal met elkaar stond te praten. Inmiddels een typisch Nederlands fenomeen. Het duurde ook even voordat Florence de aandacht weer terug had. Dat kwam langzaam terug toen de band terug kwam en de albumtrack ‘Caught’ speelden.

    Maar de volledige aandacht trok Florence weer naar zich terug bij ‘Shake It Out’, ‘Spectrum’, ‘What Kind of Man’ en ‘Dog Days Are Over’. Waarbij het publiek net als aan het begin van de avond weer gehoorzaam volgde wat Florence opdroeg toen ze opriep om elkaar vast te pakken, elkaars gezicht aan te raken, en om met een kledingstuk in de lucht te gaan zwaaien. Het publiek was los, en daarom was dit moment perfect getimed vlak voor de toegift, die daarna volgde met ‘Mother’ en ‘Drumming’.

    Helaas ontbrak ‘Queen of Peace’ deze avond aan de setlist. Vrij eigenaardig, omdat het één van dé singles van het laatste album is. Ondanks dat bewezen Florence + The Machine dat ze inmiddels wel raad weten met zalen zoals de Ziggo Dome. Florence Welch is inmiddels een perfecte gastvrouw geworden die niet alleen over een sterke stem en goede liedjes beschikt, maar ook weet hoe ze een publiek voor zich moet winnen.

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleWaking Skies – Sleepless Nights
    Next Article Maxïmo Park in de Melkweg

    Related Posts

    Niet zomaar een concert: Stray Kids schrijft K-popgeschiedenis

    Chef’Special brengt emotie en energie naar Royal Park

    The Weeknd zet records neer in San Francisco


    RSS Muzikantenbank
    • Drummer en Bassist zoeken band
    • Zanger(es) gezocht voor FUNK/ROCK band
    • Zangeres zoekt muzikanten voor rockband
    • Soloproject Sicko.Octovianus
    • Ben jij een gitarist met liefde voor betekenisvolle muziek?
    Over ons
    • Disclaimer
    • Adverteren
    • Privacybeleid en gebruiksvoorwaarden
    Maxazine Regionaal
    • Brabant
    • Gelderland
    • Limburg
    • Noord
    • Noord Holland
    • Overijssel
    • Utrecht
    • Zuid Holland

    Maxazine is er ook in andere talen:



    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.