Close Menu
.: Maxazine :.
    Facebook X (Twitter) Instagram RSS
    vrijdag, september 19
    Trending
    • Alex Warren naar Ziggo Dome
    • Machine Gun Kelly brengt de Lost Americana tour naar Ziggo Dome
    • Iron Maiden naar Ziggo Dome
    • Young Gun Silver Fox brengt zomerse sfeer bij herfstachtig weer in Utrecht
    • Damiano David sterk zonder Måneskin in AFAS Live
    • The Big Ol’ Nasty Getdown – Volume 3
    • Sam Vloemans – Bord du Nord II
    • Videoprimeur: shitfruit – Aisla
    Facebook X (Twitter) Instagram
    .: Maxazine :.
    • HOME
    • Muzieknieuws
    • Concertverslagen
      • Festivals
        • ADE
        • Bospop
        • Brutal Assault
        • CityRock
        • Dour
        • Eendracht Festival
        • Festyland
        • Geuzenpop
        • Jera On Air
        • KempenerPop
        • Lowlands
        • Mundial
        • Paaspop
        • Pinkpop
        • The Brave
        • The Hague Jazz
    • Interviews
    • CD Recensies
      • Legendary Albums
    • Prijsvragen
    • Extra
      • Verjaardagen
      • @Enjoythismusic
    .: Maxazine :.
    You are at:Home»Muziek»CD Recensie»Deep Purple – Long Beach 1971
    CD Recensie

    Deep Purple – Long Beach 1971

    By Willem Verhappen21 mei 2015

    Deep Purple behoeft natuurlijk geen introductie. De Britse band bestaat al sinds 1968 en werd al snel een van de bekendste rock bands aller tijden. In al die jaren heeft Deep Purple natuurlijk duizenden shows gespeeld. Een aantal nooit eerder op plaat uitgebrachte shows worden nu uitgegeven onder de noemer The Official Deep Purple (Overseas) Live Series.

    Deep Purple - Long Beach 1971Long Beach 1971 bevat het concert dat de legendarische MKII lineup (gitarist Ritchie Blackmore, zanger Ian Gillan, bassist Roger Glover, toetsenist Jon Lord en drummer Ian Paice) gaf op 30 juni 1971 in Long Beach, California. De show werd toentertijd op de radio uitgezonden en is nu in opgepoetste vorm uitgebracht op cd en vinyl.

    De band brengt op deze plaat vier nummers ten gehore in een kleine zeventig minuten. De show is relatief kort omdat de band optrad als voorprogramma voor The Faces. Er wordt afgetrapt met ‘Speed King’ van het toen nieuwe album ‘In Rock’. Hier hebben we meteen te maken met een hoogtepunt. Alle leden krijgen de kans om te laten zien wat ze in
    huis hebben. Vooral het gitaarorgel duel tussen Blackmore en Lord is imposant. Ook de solo van Blackmore met harmonieën van Gillan zijn erg goed.

    Op ‘Strange Kind Of Woman’ is ook duidelijk te horen dat de band goed op dreef was tijdens dit concert. De solo’s vliegen je wederom om de oren en de passie druipt van de opnamen af. Dit geldt ook zeker voor de twintig minuten durende versie van ‘Child In Time’. De band sluit af met de zevenentwintig minuten durende versie van ‘Mandrake Root’, van het debuutalbum Shades of Deep Purple.

    Long Beach 1971 laat een jonge, gedreven band horen die alles wil geven en ook weet te geven op het podium. De geluidskwaliteit is erg goed, maar, zoals je van een 44 jaar oude opname kan verwachten, niet perfect. Er is duidelijk ruis hoorbaar, maar deze is vrijwel nergens storend. Alleen tijdens het zachte intro van ‘Child In Time’ is de ruis wel erg nadrukkelijk aanwezig. Desondanks is het de beste uitgave van een legendarisch concert. Er zijn veel bootlegs van dit concert in omloop, maar er kan er geen een tippen aan deze versie. (8,5/10) (earMUSIC)

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleMaxazine tipt!: Yamato in het Parktheater in Eindhoven
    Next Article Tien nieuwe namen voor WE ARE ELECTRIC

    Related Posts

    The Big Ol’ Nasty Getdown – Volume 3

    Sam Vloemans – Bord du Nord II

    Florent Pagny – Grandeur Nature


    RSS Muzikantenbank
    • Drummer en bassist gezocht
    • PA / geluidsverzorging voor huiskamers / kleine zalen / (generale) repetities / workshops / etc
    • Zanger zoekt toetsenist (keyboard) voor project
    • Duo of band Nederlands en/of Duitstalig
    • Don't be stupid
    Over ons
    • Disclaimer
    • Adverteren
    • Privacybeleid en gebruiksvoorwaarden
    Maxazine Regionaal
    • Brabant
    • Gelderland
    • Limburg
    • Noord
    • Noord Holland
    • Overijssel
    • Utrecht
    • Zuid Holland

    Maxazine is er ook in andere talen:



    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.