Close Menu
.: Maxazine :.
    Facebook X (Twitter) Instagram RSS
    zaterdag, november 1
    Trending
    • Douwe Bob laat ook Maastricht in sprookjes geloven
    • Album recensie overzicht: Florence + The Machine, Bob Dylan en meer
    • Level 42 viert veertig jaar ‘World Machine’ in vol 013 Tilburg
    • De wekelijkse New Music Friday Maxazine Playlist op Spotify, 31 oktober 2025
    • Win kaarten voor Typhoon in Nieuwe Nor
    • Bloc Party & Interpol naar AFAS Live
    • Gerrit Veldman Band – Shifting Gears
    • ADE Dag Twee: Afrikaanse Roots, Daft Punk in Fortnite en 30 Jaar TopNotch
    Facebook X (Twitter) Instagram
    .: Maxazine :.
    • HOME
    • Muzieknieuws
    • Concertverslagen
      • Festivals
        • ADE
        • Bospop
        • Brutal Assault
        • CityRock
        • Dour
        • Eendracht Festival
        • Festyland
        • Geuzenpop
        • Jera On Air
        • KempenerPop
        • Lowlands
        • Mundial
        • Paaspop
        • Pinkpop
        • The Brave
        • The Hague Jazz
    • Interviews
    • CD Recensies
      • Legendary Albums
    • Prijsvragen
    • Extra
      • Verjaardagen
      • @Enjoythismusic
    .: Maxazine :.
    You are at:Home»Muziek»Concertverslag»Roosbeef (Hedon – Zwolle, 20-02-2015)
    Concertverslag

    Roosbeef (Hedon – Zwolle, 20-02-2015)

    By Rene Obdeijn21 februari 2015

    Ter promotie van haar nieuwe plaat ‘Kalf’ reisde Roosbeef van Duiven naar Zwolle. Voor Roosbeef was het haar eerste optreden in het vernieuwde Hedon. ‘Kalf’ is haar derde volwaardige plaat onder haar eigen naam, en hiermee is Roosbeef het stadium van veulen inmiddels wel voorbij. Haar eerste EP kwam in 2006 uit en wat is gebleven is haar volstrekt unieke sound en zang. Roos Rebergen is uniek om op plaat te beluisteren.

    Roosbeef-1Dat ze Excelsior als platenmaatschappij heeft gekozen is ook zo typerend en past dan ook perfect bij haar. Op plaat is Roosbeef flink eigenwijs en tegendraads maar inmiddels ook weer herkenbaar. Hits heeft ze nog niet op haar conto staan; Haar pareltjes bleven steken in de tipparade. Hoe gaat dat live uitpakken? Is Roos een pleaser of laat ze haar kunst boven het vermaak prevaleren?

    G de Singer SongwriterDeze avond is het publiek niet echt in grote getale op komen dagen. Van de week stond ze nog voor een uitverkocht Paradiso, maar Zwolle had het carnaval waarschijnlijk nog in de benen. Het voorprogramma G de Singer Songwriter is bijzonder. Een man op het podium met een kartonnen pizzadoos-gitaar. Het publiek was hem goed gezind bij de aankondiging van het laatste nummer door een respons van “Oh wat jammer”. Overijsselse gastvrijheid! Na het voorprogramma is goed voorbereid voor een geslaagd hoofdprogramma. Een inkoppertje dus voor Roosbeef.

    Roosbeef-4JPGDeze avond wordt veel gespeeld van haar nieuwe plaat en met name de single ‘Kalf’ wordt goed ontvangen. Vanaf dat moment begint het te lopen. Het tempo zit er goed in en voor je het weet zijn ‘hersens’, ‘ iets te veel wijn’ en het emotionele ‘raak mij aan’ voorbij. Met ‘twijfelaar’ begint het feest der herkenning. Al heeft een ieder moeite met het Duitstalige nummer ‘Und man bleibt so frei’.

    Roosbeef-5Bij Roos geen glitter en glamour. De zangeres is rauw en swingend met haar band. Hoogtepunt zijn de toegiften ‘nachtauto’ en ‘sirene’. Roos is geen prater maar liet haar teksten voor haar spreken. Duidelijk. Roosbeef is uniek en weet uiteindelijk een mooie balans te vinden tussen pleasen en kunst maken op het podium.

    Roosbeef-3JPG

    Foto’s (c) Rene Obdeijn, Maxazine

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleNieuwe supergroep met o.a. Scarlett Johansson en Este Haim
    Next Article Elvis – The 80th Anniversary Concert (Theaters Tilburg, 19-02-2015)

    Related Posts

    Douwe Bob laat ook Maastricht in sprookjes geloven

    Level 42 viert veertig jaar ‘World Machine’ in vol 013 Tilburg

    ADE Dag Twee: Afrikaanse Roots, Daft Punk in Fortnite en 30 Jaar TopNotch


    RSS Muzikantenbank
    • Geweldige leuke cover band zoekt nog steeds een gezellige toetsenist.
    • Rapper/producer zoekt (Beat maker/ Riddem/Dupstep/(UK garage)House) Producer
    • GITARIST gezocht voor tributeband the Cure!
    • Rockband zoekt een zangeres!
    • Wie heeft er zin om samen een jazz-combo op te starten?
    Over ons
    • Disclaimer
    • Adverteren
    • Privacybeleid en gebruiksvoorwaarden
    Maxazine Regionaal
    • Brabant
    • Gelderland
    • Limburg
    • Noord
    • Noord Holland
    • Overijssel
    • Utrecht
    • Zuid Holland

    Maxazine is er ook in andere talen:



    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.