Close Menu
.: Maxazine :.
    Facebook X (Twitter) Instagram RSS
    woensdag, januari 7
    Trending
    • Muziek als therapie? SYLVR haar doel
    • Nas & DJ Premier – Light-Years
    • Phil Lynott 40 jaar later: de echo van een onverwoestbare rocklegende
    • Parels van de Popmuziek: Het verhaal achter Musical Youth – ‘Pass the Dutchie’
    • Album recensie overzicht: The Last Dinner Party, Paradise Lost en meer
    • Album recensie overzicht: Turnstile, Motörhead en meer
    • De wekelijkse New Music Friday Maxazine Playlist op Spotify, 2 januari 2026
    • Thelonious Monk – Bremen 1965
    Facebook X (Twitter) Instagram
    .: Maxazine :.
    • HOME
    • Muzieknieuws
    • Concertverslagen
      • Festivals
        • ADE
        • Bospop
        • Brutal Assault
        • CityRock
        • Dour
        • Eendracht Festival
        • Festyland
        • Geuzenpop
        • Jera On Air
        • KempenerPop
        • Lowlands
        • Mundial
        • Paaspop
        • Pinkpop
        • The Brave
        • The Hague Jazz
    • Interviews
    • CD Recensies
      • Legendary Albums
    • Prijsvragen
    • Extra
      • Verjaardagen
      • @Enjoythismusic
    .: Maxazine :.
    You are at:Home»Muziek»Concertverslag»4e editie PopUp 010 (Rotterdam, 30-5-2014)
    Concertverslag

    4e editie PopUp 010 (Rotterdam, 30-5-2014)

    By Armelle van Helden1 juni 2014

    De uitverkochte vierde editie van PopUp 010 is anders van opzet dan de drie voorgaande edities: een samenwerkingsverband is aangegaan met het architectuurfestival ZigZagCity, waardoor meerdere locaties bezocht gaan worden, er zijn niet twee maar vijf bands, maar door het wegvallen van het Brugwachtershuisje als locatie is het optreden van het Rotterdamse “In Previous Chapters” komen te vervallen. En honderdvijftig muziekliefhebbers. Vier bands dus op drie verschillende locaties in het Laurenskwartier, centrum van Rotterdam: terras Haagse Bluf (in Rotterdam!), de kerk van de Doopsgezinde Gemeente en de Citykerk het Steiger.

    Bij omwisseling van het e-ticket krijgt iedereen of een geel bandje of een rood bandje, en is de eerste locatie het terras van Café Haagse Bluf, waar een speciaal-biertje lonkt. Hier luisteren we naar het energieke akoestische optreden van de Zimbabwaanse Ryan Koriya (bassist van Mann Friday) op een klein eenmanspodium, want ja, hij treedt ook solo op. Een cover van Ryan Adams mag niet ontbreken, volgens (voor)naamgenoot Ryan. De zon komt langzaam door op deze toch wel bewolkte dag. Rond 20 uur wordt de groep gesplitst in twee groepen (geel en rood van de bandjes), en onder leiding van een architect in dienst van het ZigZagCity festival wandelen we naar de Doopsgezinde kerk. De Brit Douglas Dare wacht ons daar op met zijn mooie songs die qua spanning en emotie een combinatie van typische singer-songwriters-pop en een neo-klassiek experiment is. In de kerk komt zijn muziek van beats, piano en breekbare stem goed tot zijn recht, en is voor mij nu al het hoogtepunt van de avond!

    Op het terras van de Haagse Bluf staat de Rotterdammer gitarist en harmonica-speler Frank Goverts al op het podium, die een combinatie zingt van Americana en folkrock. Ook hij zingt een song van Ryan Adams, dezelfde song als Ryan Koriya eerder op de avond zong. Blijkbaar is Ryan Adams een veel gecoverde artiest en song onder de singer-songwriters!

    Als laatste optreden van deze bijzondere avond lopen we langs terrasjes, winkels en water naar Citykerk het Steiger met zijn mooie glas-in-lood ramen. We gaan luisteren naar het optreden van Black Oak, een samenwerking tussen The Black Atlantic’s zanger Geert van der Velde en I am Oak’s zanger Thijs Kuijken. Samen hebben zij een zogenaamde split EP uitgebracht, met op iedere kant 2 eigen nummers en een song per kant met z’n tweeën. En zo ziet hun optreden er ook uit: eerst zingt en speelt Geert, daarna Thijs, en als laatste twee songs samen. En nee, jullie muziek is zo boeiend, afwisselend en intens dat we niet in slaap gevallen zijn!

    De vijfde editie vindt plaats op vrijdagavond 1 augustus, met andere bands en een andere locatie!

     

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleRolling Stones samen met Bruce Springsteen en Clark Jr. op het podium
    Next Article John Lydon’s ‘Jesus Christ Superstar’ productie gecanceld

    Related Posts

    Queen leeft voort: The Dutch Queen brengt legendarisch album tot leven in De Oosterpoort

    My First Festival is een onvergetelijke ervaring voor het hele gezin

    LeNoise brengt Neil Young tot leven in CC Hasselt

    DeWolff eindigt jaar met hoogmis in TivoliVredenburg

    Eerste headlineshow Hiqpy gaat er als zoete koek in bij Utrecht

    Rapalje zet op zondagochtend De Doelen op zijn kop


    RSS Muzikantenbank
    • Pianist zoekt ervaren zanger(es) om zelf geschreven nummers in te zingen.
    • Pop rock dance coverband Lunasix zoekt keyboardspeler
    • Zanger / frontman & zingende gitarist gezocht
    • Frontman (Rapper/Singer) wanted for Joanna The Mad
    • Gitarist zh zoekt pop rock coverband
    Over ons
    • Disclaimer
    • Adverteren
    • Privacybeleid en gebruiksvoorwaarden
    Maxazine Regionaal
    • Brabant
    • Gelderland
    • Limburg
    • Noord
    • Noord Holland
    • Overijssel
    • Utrecht
    • Zuid Holland

    Maxazine is er ook in andere talen:



    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.