Close Menu
.: Maxazine :.
    Facebook X (Twitter) Instagram RSS
    zaterdag, augustus 16
    Trending
    • De wekelijkse New Music Friday Maxazine Playlist van 15 Augustus 2025
    • Wild Romance – Too Much is Never Enough
    • Blaudzun pakt Slottuin in Zeist volledig in
    • Extreme extreem fit in 013
    • Geschiedenis van The Beatles nog altijd heel tastbaar in Liverpool
    • Big Sexy – River of Shame
    • R&B-grootheden Joe en Dru Hill samen naar Rotterdam
    • Tennessee Drifters – Life Is Pretty
    Facebook X (Twitter) Instagram
    .: Maxazine :.
    • HOME
    • Muzieknieuws
    • Concertverslagen
      • Festivals
        • ADE
        • Bospop
        • Brutal Assault
        • CityRock
        • Dour
        • Eendracht Festival
        • Festyland
        • Geuzenpop
        • Jera On Air
        • KempenerPop
        • Lowlands
        • Mundial
        • Paaspop
        • Pinkpop
        • The Brave
        • The Hague Jazz
    • Interviews
    • CD Recensies
      • Legendary Albums
    • Prijsvragen
    • Extra
      • Verjaardagen
      • @Enjoythismusic
    .: Maxazine :.
    You are at:Home»Cultuur»Nieuws»Internationaal Danstheater gaat toch door
    Nieuws

    Internationaal Danstheater gaat toch door

    By Redactie3 augustus 2012

    Vandaag heeft het Fonds voor de Podiumkunsten de subsidie-toekenningen voor het nieuwe Kunstenplan bekend gemaakt. Met grote teleurstelling heeft het Internationaal Danstheater (ID) kennis genomen van het besluit van het Fonds om de organisatie niet langer financieel te steunen.

    In het lopende Kunstenplan (2009-2012) heeft de organisatie haar koers gewijzigd op advies van het Fonds voor Podiumkunsten. In seizoen 2011-2012 voerde het nieuwe team het door het oude team opgezette programma uit, in seizoen 2012-2013 kan het nieuwe team voor het eerst dit nieuwe beleid concreet maken. De organisatie zit – na een flinke reorganisatie met veel gedwongen ontslagen – nog midden in de omslagperiode. Het is een grote teleurstelling, dat het Fonds het de organisatie niet gunt om de nieuwe koers volledig uit te kunnen bouwen. Het feit dat we er ons bewust van zijn, dat er harde keuzes gemaakt moesten worden, maakt de teleurstelling helaas niet minder.

    Ondanks het niet toekennen van de aangevraagde subsidie gaat het Internationaal Danstheater door!

    In de afgelopen maanden is er keihard gewerkt aan een scenario om de activiteiten te kunnen continueren, ook zonder subsidie. Dit heeft geresulteerd in twee dingen: In ieder geval kunnen de voorstellingen in het komende seizoen zoals gepland op de planken worden gebracht : de tournees van Zonnekoningen en SubWays kunnen worden afgemaakt en Mannen van de Tango kan in het voorjaar zoals gepland worden uitgebracht.

    Daarnaast is de directie in een vergevorderd stadium met het maken van plannen om vanaf 2013/2014 het gezelschap te kunnen continueren. Het budget zal echter drastisch kleiner zijn dan in de (bijna) afgelopen Kunstenplanperiode – waarin de organisatie al een flinke reorganisatie doormaakte. Het betekent dat de organisatie verder afgeslankt moet gaan worden en er wederom afscheid moet worden genomen van betrokken collega’s.

    Het goede nieuws is, dat de op handen zijnde continuering het ID in staat stelt om de plannen voor de jaren 2013-2014 verder uit te gaan werken. Jan Linkens gaat werken aan een grote zaalvoorstelling met als thema de legende van de zijdeprinses. Daarnaast wordt hard doorgewerkt aan de totstandkoming van een internationale coproductie in het voorjaar van 2014 i.s.m. Compañia Iberica de Danza uit Spanje. Ook worden de voorbereidingen getroffen voor een nieuwe familievoorstelling die tevens de scholen zal aandoen.

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleHardrockhelden brengen eerbetoon aan Deep Purple
    Next Article Alanis Morissette – Guardian

    Related Posts

    Chantal Janzen na 10 jaar weer in musical

    Première nieuwe show cabaretier Peter van Ewijk in Hoofddorp

    Wat zijn overwegingen van bezoekers in concerten en theatervoorstellingen?


    RSS Muzikantenbank
    • Trompettist/Cornettist voor jaren20 orkest
    • Bassist zoekt medemuzikanten
    • Ervaren metalband zoekt ervaren bassist(e)
    • Toetsenist
    • Jouw muziek laten produceren, mixen en masteren?
    Over ons
    • Disclaimer
    • Adverteren
    • Privacybeleid en gebruiksvoorwaarden
    Maxazine Regionaal
    • Brabant
    • Gelderland
    • Limburg
    • Noord
    • Noord Holland
    • Overijssel
    • Utrecht
    • Zuid Holland

    Maxazine is er ook in andere talen:



    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.