Close Menu
.: Maxazine :.
    Facebook X (Twitter) Instagram RSS
    vrijdag, juli 4
    Trending
    • De wekelijkse New Music Friday Maxazine Playlist op Spotify, 04 Juli 2025
    • Christopher en meer, Nibe Festival Dag 2
    • His Lordship – Bored Animal
    • Herman Brood / Wild Romance-gitarist Dany Lademacher overleden
    • NIBE Festival: Deense Muziekmagie aan de Limfjord
    • Green Day’s punk, politiek en pure energie in Ziggo Dome
    • Camila Cabello maakt sterke comeback in AFAS Live
    • Concert At Sea Festival: Laatste Dag Vol Muzikale Hoogtepunten
    Facebook X (Twitter) Instagram
    .: Maxazine :.
    • HOME
    • Muzieknieuws
    • Concertverslagen
      • Festivals
        • ADE
        • Bospop
        • Brutal Assault
        • CityRock
        • Dour
        • Eendracht Festival
        • Festyland
        • Geuzenpop
        • Jera On Air
        • KempenerPop
        • Lowlands
        • Mundial
        • Paaspop
        • Pinkpop
        • The Brave
        • The Hague Jazz
    • Interviews
    • CD Recensies
      • Legendary Albums
    • Prijsvragen
    • Extra
      • Verjaardagen
      • @Enjoythismusic
    .: Maxazine :.
    You are at:Home»Cultuur»Nieuws»Nederlandse disco-iconen bij première Saturday Night Fever
    Nieuws

    Nederlandse disco-iconen bij première Saturday Night Fever

    By Redactie17 februari 2012

    Vanavond is de première van de internationale discomusical Saturday Night Fever in Koninklijk Theater Carré in Amsterdam. Naast een groot aantal Bekende Nederlanders die op deze bijzondere avond aanwezig zijn, mogen ook George McCrae, Harriette Weels (Mai Tai) en Lilian Day Jackson (Spargo) niet ontbreken, alle personen die een belangrijke invloed hadden op de discoperiode in Nederland in de jaren zeventig. Ook voormalig TopPop presentator Ad Visser en Penney de Jager geven deze avond acte de présence. Jeroen van Inkel sluit de avond af met een disco feest.

    Saturday Night Fever speelt zich af in Brooklyn New York in de jaren zeventig, hét disco tijdperk. De film Saturday Night Fever die in 1977 uitkwam, waarop de musical is gebaseerd en waarin John Travolta de hoofdrol van Tony Manero speelde, zorgde er mede voor dat disco in één klap populair was. Ook in Nederland waren er echte discoartiesten. George McCrae bekend van zijn grote hit ‘Rock your baby’, Harriette Weels zangeres van de groep Mai Tai en Lilian Day Jackson, de leadzangeres van Spargo zijn enkele voorbeelden. Ook nu zijn de bekende disconummers nog steeds populair. De grootste hits van de Bee Gees komen allemaal voorbij in deze musical. Samen met een nieuw script dat meer hedendaags is, nieuwe moderne decors, verschillende soorten dansstijlen en outfits met een knipoog naar de seventies, is Saturday Night Fever een mooie mix van toen en nu.

    Na de première verandert Theater Carré in de ´2001 Odyssey´. Compleet met de bekende LED verlichte dansvloer en discobollen gaat het dak eraf met al die seventies hits van onder anderen de Bee Gees die ook in de show te horen zijn. Jeroen van Inkel, één van de meest bekende radio deejays van Nederland, neemt deze avond bij de afterparty zijn plek in achter de draaitafels.

    De rol van Tony Manero wordt gespeeld door Joey Ferre, Noortje Herlaar kruipt in de rol van Stephanie Mangano, de bloedmooie nieuwe danspartner van Tony. Annette, die ook uit Brooklyn komt en de vaste danspartner van Tony is, wordt gespeeld door Laurie Reijs. De familie Manero wordt gespeeld door Roman van der Werff, als Frank junior, de broer van Tony. Judy Doorman als de moeder, Flo Manero, en Tim Meeuws als de vader Frank senior. Rogier Komproe neemt de rol van DJ Monty op zich.

    Na de première op 17 februari is de musical Saturday Night Fever te zien in verschillende theaters in Nederland. In bijna alle theaters is er op donderdag, vrijdag en zaterdag een Disco Inferno afterparty. Kijk voor de speellijst op www.musicals.nl/snf.

    Foto (c) Roy Beusker

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleNieuwe versie ‘Als ik het niet doe doet niemand het” van Dolf Jansen in Premiere
    Next Article Sterren zingen op begrafenis Whitney Houston

    Related Posts

    Chantal Janzen na 10 jaar weer in musical

    Première nieuwe show cabaretier Peter van Ewijk in Hoofddorp

    Wat zijn overwegingen van bezoekers in concerten en theatervoorstellingen?


    RSS Muzikantenbank
    • Nice 'n Groovy zoekt percussionist(e) (Den-Haag)
    • Nice 'n Groovy zoekt gitarist(e) (Den-Haag)
    • Nice 'n Groovy zoekt bassist(e) (Den-Haag)
    • Twee zangeressen gezocht voor Nice 'n Groovy (Den-Haag)
    • Might B Loud zoekt ervaren zanger of zangeres
    Over ons
    • Disclaimer
    • Adverteren
    • Privacybeleid en gebruiksvoorwaarden
    Maxazine Regionaal
    • Brabant
    • Gelderland
    • Limburg
    • Noord
    • Noord Holland
    • Overijssel
    • Utrecht
    • Zuid Holland

    Maxazine is er ook in andere talen:



    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.