Close Menu
.: Maxazine :.
    Facebook X (Twitter) Instagram RSS
    zaterdag, mei 10
    Trending
    • De wekelijkse New Music Friday Maxazine Playlist op Spotify, 9 Mei 2025
    • Win kaarten voor Rick Wakeman (YES)
    • Steven Lemon – …a strange pale blue
    • Yungblud Kondigt Wereldtournee Aan
    • Vega Trails zorgt voor verbinding tussen mens, natuur en intense muziek
    • Extra concert Bad Bunny in GelreDome
    • Lorde naar AFAS Live
    • Pete Philly & Perquisite terug op het podium: Alsof je een oude vriend weerziet
    Facebook X (Twitter) Instagram
    .: Maxazine :.
    • HOME
    • Muzieknieuws
    • Concertverslagen
      • Festivals
        • ADE
        • Bospop
        • Brutal Assault
        • CityRock
        • Dour
        • Eendracht Festival
        • Festyland
        • Geuzenpop
        • Jera On Air
        • KempenerPop
        • Lowlands
        • Mundial
        • Paaspop
        • Pinkpop
        • The Brave
        • The Hague Jazz
    • Interviews
    • CD Recensies
      • Legendary Albums
    • Prijsvragen
    • Extra
      • Verjaardagen
      • @Enjoythismusic
    .: Maxazine :.
    You are at:Home»Muziek»Muzieknieuws»Eerste namen Ribs & Blues bekend!
    Muzieknieuws

    Eerste namen Ribs & Blues bekend!

    By Redactie12 januari 2012

    Vandaag maakt de organisatie van Ribs & Blues de eerste vijf namen bekend. Niemand minder dan ALVIN LEE, GERRY MCAVOY’S BAND OF FRIENDS, JULIAN SAS, ISRAEL NASH GRIPKA en HAZMAT MODINE komen naar Raalte. De legendarische gitarist en zanger Alvin Lee (foto) was een makkelijke keus voor de organisatie. De Engelsman werd in de jaren ’60 beroemd als frontman van de band Ten Years After. Met deze band speelde hij op onder andere het legendarische festival Woodstock. Sinds begin jaren ’70 is hij solo gegaan en sindsdien staat hij aan de top in de blueswereld en past dus uitstekend op Ribs & Blues.

    Liefhebbers van wijlen Rory Gallagher zullen genieten van Gerry McAvoy’s Band of Friends. Gerry McAvoy is de voormalige bassist in de band van Gallagher (hij speelde op elk album van Rory Gallagher) en zal een ode gaan brengen aan die fantastische muzikant. Hij doet dat niet alleen, want hij neemt een select gezelschap aan artiesten mee. Ted McKenna was drummer in de Rory Gallagher band en gitarist Marcel Scherpenzeel is geen onbekende in de blueswereld. Gerry McAvoy’s Band of Friends is niet zomaar een tribute band, maar een ode aan de legendarische Rory!

    Ook Julian Sas is geen onbekende in de blueswereld, in tegendeel, Sas staat bekend als één van de beste gitaristen van het Europese vasteland. Op 27 januari a.s. komt de Nederlander met het nieuwe album Bound To Roll en dat en dat is voor de organisatie een goede reden om de virtuoos naar Raalte te laten komen. Als Sas komend Pinksteren op het Ribs & Blues podium staat, is dat al de 7e keer; een unicum in de 16 jarige geschiedenis van Ribs & Blues! In 2000, 2001, 2003, 2005, 2007 en 2008 was hij ook een graag geziene gast. In 2007 speelde hij in Raalte samen met de 2 leden van de band van Rory Gallagher, Brendan O’Neill en de ook dit jaar op het Ribs & Blues podium optredende Gerry McAvoy, een tribute aan de Iers blueslegende.

    Relatieve nieuwkomer in de muziekwereld is Israel Nash Gripka uit de USA. Zijn debuut kwam uit in 2009, maar sindsdien is het hard gegaan met de zanger. Afgelopen jaar kwam zijn fantastische tweede album “Barn Doors & Concrete Floors” uit en dat wordt gezien één van de mooiste albums van 2011. Zijn muziek rockt als classic Rock ‘n Roll, maar bezit dat typische Amerikaanse rootshart, compleet met verscheurde countryziel en gospelkoren.

    Eveneens uit de USA komt Hazmat Modine. Deze achtkoppige band speelt een opvallende mix van blues, jazz, klezmer, calypso en ska. In 2007 werd het debuutalbum uitgebracht en halverwege 2011 kwam de opvolger “Cicada” uit. Beide albums werden zeer goed ontvangen en de organisatie van Ribs & Blues is dan ook zeer verheugd dat deze band op het festival te zien is.

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleThe Maccabees – Given to the Wild
    Next Article Meer dan 10.000 Spotify abonnees voor Armin van Buuren

    Related Posts

    De wekelijkse New Music Friday Maxazine Playlist op Spotify, 9 Mei 2025

    Win kaarten voor Rick Wakeman (YES)

    Yungblud Kondigt Wereldtournee Aan


    RSS Muzikantenbank
    • Voor mij solo project zoek ik muzikanten
    • Toetsenist/zanger gezocht voor Soul/funk band
    • Achtergrondzangeres zoekt band
    • Pop- en theaterkoor zoekt dirigent
    • BEYOND RECALL zoekt sologitarist(e)
    Over ons
    • Disclaimer
    • Adverteren
    • Privacybeleid en gebruiksvoorwaarden
    Maxazine Regionaal
    • Brabant
    • Gelderland
    • Limburg
    • Noord
    • Noord Holland
    • Overijssel
    • Utrecht
    • Zuid Holland
    Maxazine is er ook in andere talen:












    Consent

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.