Close Menu
.: Maxazine :.
    Facebook X (Twitter) Instagram RSS
    zondag, november 23
    Trending
    • The Snowman betovert West End met mix van elementen
    • Album recensie overzicht: The Beatles, De La Soul en meer
    • Jonathan Jeremiah perfectionistisch in Carré
    • De wekelijkse New Music Friday Maxazine Playlist op Spotify, 21 november 2025
    • René Karst overleden
    • Mavis Staples – Sad and Beautiful World
    • Neil Young & The Chrome Hearts volgend jaar voor concert naar Weert
    • 10cc speelt halve top 2000 in Muziekgebouw Eindhoven
    Facebook X (Twitter) Instagram
    .: Maxazine :.
    • HOME
    • Muzieknieuws
    • Concertverslagen
      • Festivals
        • ADE
        • Bospop
        • Brutal Assault
        • CityRock
        • Dour
        • Eendracht Festival
        • Festyland
        • Geuzenpop
        • Jera On Air
        • KempenerPop
        • Lowlands
        • Mundial
        • Paaspop
        • Pinkpop
        • The Brave
        • The Hague Jazz
    • Interviews
    • CD Recensies
      • Legendary Albums
    • Prijsvragen
    • Extra
      • Verjaardagen
      • @Enjoythismusic
    .: Maxazine :.
    You are at:Home»Muziek»CD Recensie»Foster the People – Torches
    CD Recensie

    Foster the People – Torches

    By Redactie23 augustus 2011

    Niet vaak heb ik een cd waarbij ik het gevoel heb dat ik het jammer vind dat ik hem moet recenseren. Het is hier namelijk vaker regel dan uitzondering dat een cd die beschreven is de kast in gaat en pas weer tevoorschijn komt bij het volgende album van de band; Om dan te vergelijken. Zo lang wil ik echter niet wachten met dit album!

    ‘Torches’ is het debuutalbum van de band, gevormd rond Mark Foster, en ondanks dat de band nog geen wereldtournee heeft gehad à la U2 of Coldplay, was vrijwel iedereen zwaar teleur gesteld toen de band af moest zeggen voor Lowlands. Het vrolijke poppy ‘Pumped up Kicks’ zit inmiddels bij een ieder in het hoofd, en ondanks dat de vrolijke tonen van het nummer een gevoel oproepen van overweldigende blijheid, is de tekst van de hit zo deprimerend als een aanblik van Marilyn Manson. Het vrolijke fluitje verbloemt de moord- en wraakgevoelens van de getreiterde puber die bezongen wordt in het nummer. Goed gevonden, maar kan de band nog meer?

    “Wis en waarachtig!”, zou oud-premier Dries van Agt zeggen. De electropopindie van Foster the People bevat elementen die je doet denken aan de MGMT, Young the Giant, Friendly Fire en zelfs een beetje Mika. Vrolijke nummers die technisch niet moeilijk in elkaar steken (uitzondering op de regel: ‘Warrant’), maar wel blijven hangen. En dat is waar we naar op zoek zijn: die lekkere zweverige feel-good sound.

    Foster the People is zo’n band die oud met nieuw combineert. ‘Helena Beat’, de eerste track op het album bijvoorbeeld, gaf bij mij bijvoorbeeld een verbaasde blik en een vergelijk met wat tonen die een band als Kraftwerk niet zouden misstaan.

    Helemaal plaatsen kan ik de cd niet, aanstekelijke refreintjes, op en top vrolijkheid, alsof het leven één groot feest is. Ach, wie neemt ze dat kwalijk, het leven is ook een groot feest met Foster the People. ‘Torches’ is geen wannahave, ‘Torches’ is een musthave! (9/10)(Startime International/Sony Music)

    //

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleJerry Leiber overleden
    Next Article Muziektip van de dag: Emeli Sandé – Heaven (2011)

    Related Posts

    Album recensie overzicht: The Beatles, De La Soul en meer

    Mavis Staples – Sad and Beautiful World

    Simply Red – Recollections


    RSS Muzikantenbank
    • Gitarist zoekt zanger/zangeres voor rock band
    • Lekkere funkband gezocht!
    • Shantykoor de Bossche Maten uit Oudenbosch West Brabant zoekt een Accordionist (M/V)
    • Bassist gezocht voor Countryband.
    • Progressieve rockband zoekt toetsenist (grensstreek/regio Twente)
    Over ons
    • Disclaimer
    • Adverteren
    • Privacybeleid en gebruiksvoorwaarden
    Maxazine Regionaal
    • Brabant
    • Gelderland
    • Limburg
    • Noord
    • Noord Holland
    • Overijssel
    • Utrecht
    • Zuid Holland

    Maxazine is er ook in andere talen:



    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.