Close Menu
.: Maxazine :.
    Facebook X (Twitter) Instagram RSS
    maandag, oktober 5
    Trending
    • The Jayhawks – Sanctuary Park
    • Miranda Lambert – Crisco
    • Henrik Freischlader raakte gevoelige snaar in De Bosuil
    • Parels van de Popmuziek: Het verhaal achter Journey – ‘Don’t Stop Believin”
    • Ben Ellis betovert de Tolhuistuin met zijn unieke stemgeluid
    • Snelle trapt nieuwe tour af in Utrecht
    • Canadese rock- en blueszangeres Sass Jordan overleden
    • Album recensie overzicht: Meshell Ndegeocello, Iron Jinn en meer
    Facebook X (Twitter) Instagram
    .: Maxazine :.
    • HOME
    • Muzieknieuws
    • Concertverslagen
      • Festivals
        • ADE
        • Bospop
        • Brutal Assault
        • CityRock
        • Dour
        • Eendracht Festival
        • Festyland
        • Geuzenpop
        • Jera On Air
        • KempenerPop
        • Lowlands
        • Mundial
        • Paaspop
        • Pinkpop
        • The Brave
        • The Hague Jazz
    • Interviews
    • CD Recensies
      • Legendary Albums
    • Prijsvragen
    • Extra
      • Verjaardagen
      • @Enjoythismusic
    .: Maxazine :.
    You are at:Home»Muziek»Muzieknieuws»Jorja Smith presenteert ’10 Years of Jorja Smith’ in Ziggo Dome
    Muzieknieuws

    Jorja Smith presenteert ’10 Years of Jorja Smith’ in Ziggo Dome

    By Redactie Maxazine21 augustus 2026

    Jorja Smith is een Britse singer-songwriter, geboren op 11 juni 1997 in Walsall, West Midlands, Engeland. Bekend om haar soulvolle stem en aangrijpende teksten, heeft Jorja sinds haar debuut ‘Blue Lights’ een grote impact gehad op de muziekindustrie. Dit vroege werk zette de toon voor haar muziek, die gekenmerkt wordt door emotionele diepgang en maatschappelijk bewustzijn. Haar debuut-EP, ‘Project 11’, die eind 2016 verscheen, toonde haar veelzijdigheid en een talent voor het vertellen van verhalen.

    Van de vele Britse stemmen in de hedendaagse muziek is Jorja een van de meest indrukwekkende, met een intensiteit en urgentie die maar weinigen kunnen evenaren. In 2018 bevestigde haar debuutstudioalbum ‘Lost & Found’ haar status als rijzende ster. Het album, met hits als ‘Teenage Fantasy’ en ‘Where Did I Go?’, werd door critici geprezen om zijn volwassenheid en samenhangende sound. Het werd genomineerd voor de prestigieuze Mercury Prize en leverde haar de Brit Critics’ Choice Award op.

    De samenwerkingen van Jorja benadrukken haar veelzijdigheid. Ze leende haar stem aan Kali Uchis’ sensuele nummer ‘Tyrant’, waarbij hun unieke stijlen naadloos in elkaar overvloeiden. Haar samenwerking met Stormzy op “Let Me Down” toonde haar vermogen om emotionele en krachtige ballads te creëren. Daarnaast werkte ze samen met Kendrick Lamar aan de soundtrack van ‘Black Panther’ en met Burna Boy aan ‘Gum Body’, waarbij ze haar soulvolle touch toevoegde aan hun kenmerkende geluiden. Ook werkte ze samen met Drake aan ‘Get It Together’ en Childish Gambino aan ‘Feels Like Summer’, waarmee ze bewees dat ze zich kan aanpassen aan en excelleren in diverse muzikale landschappen.

    In 2023 bracht Jorja haar tweede album uit, ‘Falling or Flying’. Een sonisch gevarieerd album – soms strakke en glanzende R&B, dan weer intense en rauwe alternatieve muziek – maar bovenal een album waarmee Jorja een nieuw hoofdstuk in haar leven begon; een album waarin ze de voortdurende stroom van gedachten in haar hoofd erkent, maar er ook doorheen gaat, groeit en leert van zichzelf te houden en zichzelf te respecteren. Na de release in september 2023 werd het album al snel een van de meest geprezen platen van dat jaar, wat Jorja vervolgens een BRIT-nominatie opleverde in de categorie ‘Beste R&B’ tijdens de ceremonie van 2024.

    De afgelopen jaren waren voor haar een periode van reflectie en transformatie, waarin ze halverwege de twintig is. Ze heeft zichzelf kunnen vinden en zich kunnen ontwikkelen als songwriter en als vrouw, ondanks het voortdurend veranderende muzikale landschap.

    Jorja Smith herinnert zichzelf (en ons) eraan dat ze, ongeacht of het goed of slecht gaat, de touwtjes stevig in handen heeft. Sterker nog, naarmate ze groeit en zichzelf blijft, bloeit ze volop op. Op woensdag 26 mei keert ze terug naar Nederland en presenteert ze ’10 Years of Jorja Smith’ in Ziggo Dome.

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleSkinny Hightower – Feels Like Destiny
    Next Article Nia Archives presenteert de ‘Emotional Tour’ in Gashouder

    Related Posts

    Canadese rock- en blueszangeres Sass Jordan overleden

    Karina Zeviani, zangeres van Thievery Corporation en Nouvelle Vague, overleden

    Streaming domineert, vinyl omzet groeit 21 procent in Nederland

    Naïka komt naar Gashouder in Amsterdam

    Take That met Dreamers European Tour naar AFAS Live

    Clouseau keert in 2027 terug naar Nederlandse podia


    RSS feed: Muzikantenbank Muzikantenbank
    • Skandalig ritmische toetsenist gezocht (Twente)
    • Country zangeres/gitariste gezocht
    • Muzikanten gezocht voor EP-release & liveshows, Eindhoven
    • Ervaren Drummer Opzoek Naar Nieuwe Uitdaging
    • Toetsenist gezocht voor band met eigen oefenruimte.
    Over ons
    • Disclaimer
    • Adverteren
    • Privacybeleid en gebruiksvoorwaarden
    Maxazine Regionaal
    • Brabant
    • Gelderland
    • Limburg
    • Noord
    • Noord Holland
    • Overijssel
    • Utrecht
    • Zuid Holland

    Maxazine is er ook in andere talen:



    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.