Oprichter, gitarist en zanger van de Amerikaanse band Dr. Hook, Dennis Locorriere, is op zaterdag 16 mei overleden. Dat maakte zijn management bekend.
Dennis Locorriere was vanaf de oprichting van de band een vaste kern. Samen met zanger Ray Sawyer deelde hij de microfoon voor leadzang. In 1970 kregen ze een platencontract nadat ze twee nummers hadden gemaakt voor de speelfilm ‘Who Is Harry Kellerman And Why Is He Saying Those Terrible Things About Me?’, met Dustin Hoffman in de hoofdrol. Ondanks dat de film geen kaskraker was, trok het wel de aandacht van platenbaas Clive Davis van CBS Records. Het leidde tot de uitgave van het debuutalbum ‘Dr. Hook’ in 1972 met daarop de hit ‘Sylvia’s Mother’. Het nummer was geschreven door songwriter Shel Silverstein die ook onder andere ‘A Boy Named Sue’ voor Johnny Cash had geschreven. Hij zou meer nummers voor de band schrijven. Ook in Nederland was ‘Sylvia’s Mother’ de doorbraak van de band.
Met name in de jaren ’70 en begin jaren ’80 kende de groep uit Union City, New Jersey een groot aantal hits met o.a. ‘Sylvia’s Mother’, ‘The Cover of ‘Rolling Stone’, ‘Carry Me, Carrie’, ‘Roland the roadie and Gertrude the groupie’, ‘A little bit more’, ‘Sharing The Night Together’, ‘When You’re In Love With A Beautiful Woman’ en ‘Baby Makes Her Blue Jeans Talk’.
In 1983 verliet Ray Sawyer de band, en ging Dennis Locorriere verder als enige leadzanger van de band. Hij bezat de rechten op de bandnaam. Hoewel hij ook enkele solo albums uitbracht, besloot hij toch om verder te gaan onder de naam van zijn voormalige band. In 2019 tourde hij nog ter ere van het 50 jarige jubileum van de oprichting van de band. In november vorig jaar liet hij weten dat hij ophield met het touren met Dr. Hook.
Dennis Locorriere is 76 jaar geworden.
