Close Menu
.: Maxazine :.
    Facebook X (Twitter) Instagram RSS
    maandag, november 17
    Trending
    • Calum Scott verovert de AFAS Live
    • Parels van de Popmuziek: Het Verhaal achter The Rock Steady Crew – ‘(Hey You) The Rock Steady Crew’
    • Album recensie overzicht: Celeste, Odonis Odonis en meer
    • The Waterboys in Muziekgebouw Eindhoven vol literaire rock en tijdloze klassiekers
    • Orchestra Baobab bewijst in Heerlen dat vijf decennia groove geen vervaldatum kent
    • Album recensie overzicht: FKA twigs, Cheap Trick en meer
    • De wekelijkse New Music Friday Maxazine Playlist op Spotify, 14 november 2025
    • Jasmine Jethwa ontroert in een uitverkocht Café Café
    Facebook X (Twitter) Instagram
    .: Maxazine :.
    • HOME
    • Muzieknieuws
    • Concertverslagen
      • Festivals
        • ADE
        • Bospop
        • Brutal Assault
        • CityRock
        • Dour
        • Eendracht Festival
        • Festyland
        • Geuzenpop
        • Jera On Air
        • KempenerPop
        • Lowlands
        • Mundial
        • Paaspop
        • Pinkpop
        • The Brave
        • The Hague Jazz
    • Interviews
    • CD Recensies
      • Legendary Albums
    • Prijsvragen
    • Extra
      • Verjaardagen
      • @Enjoythismusic
    .: Maxazine :.
    You are at:Home»BluesZine»Blues cd's»Joe Bonamassa – Time Clocks
    Joe Bonamassa – Time Clocks
    Blues cd's

    Joe Bonamassa – Time Clocks

    By Eric Campfens14 december 2021

    Het blijft toch een druk baasje, deze New Yorkse gitarist Joe Bonamassa. Sinds zijn debuut in het jaar 2000 staan al zo’n dikke dertig albums op zijn naam, zowel eigen studio- en livealbums als samenwerkingen met anderen, zoals Beth Hart. Daarnaast produceert hij nog voor anderen en duikt regelmatig op cd’s van anderen op, zoals onlangs weer op Dions recente album ‘Stomping Ground’. En met ‘Time Clocks’ is onlangs Bonamassa’s nieuwe cd verschenen.

    Hierop staan tien eigen nummers, gedeeltelijk geschreven met medewerking van een ander. Muzikaal wordt hij gesteund door Steve Mackey (bas), Lachy Doley (piano), Bunna Lawrie (didgeridoo), Bobby Summerfield (percussie), Anton Fig (drums, percussie), Mahalia Barnes, Juanita Tippins en Prinnie Stevens (achtergrondzang). Muzikaal is en blijft het nog steeds de Bonamassa, die we kennen. Stevige, goed in het gehoor liggende bluesrock. Toch is er iets veranderd, de gitaar neemt een wat minder dominante plaats in en is nu eerder dienend aan het nummer. De aandacht ligt hier wat meer bij de compositie en tekst.

    Na het instrumentale ‘Pilgrimage’ horen we het stevige ‘Notches’, dat al als single is uitgebracht, en wordt gevolgd door de soulblues ‘The Heart That Never Waits’. Het titelnummer ‘Time Clocks’ is een bijzonder fraaie compositie, waarin de samenzang met Mahalia Barnes mooi naar voren komt. Met het bijtende ‘Questions And Answers’ en de bluesballad ‘Mind’s Eye’ komt de blues om de hoek kijken. Verrassend en bombastisch wordt het met de rocker ‘Curtain Call’. Mede door de strijkers, het Bonham-achtige drumwerk en het gebruik van strijkers doet associaties opkomen met Led Zeppelins ‘Kashmir’. In de rustig beginnende powerballad ‘The Loyal Kind’ scheurt de gitaar weer als vanouds en met de boogie ‘Hanging On A Loser’ en ‘Known Unknown’. Tien prima songs, waarvan ‘Mind’s Eye’ en ‘Curtain Call’ mijn persoonlijke favorieten zijn. (8/10)  (Provogue)

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleNormaal treedt eenmalig op in Lochem
    Next Article French Montana & Doja Cat ft. Saweetie – Handstand

    Related Posts

    Calum Scott verovert de AFAS Live

    Parels van de Popmuziek: Het Verhaal achter The Rock Steady Crew – ‘(Hey You) The Rock Steady Crew’

    Album recensie overzicht: Celeste, Odonis Odonis en meer


    RSS Muzikantenbank
    • Bassist(e), wij zoeken jou!
    • Gitarist met spoed gezocht!
    • Redikin zoekt drummer
    • Haarlemse Latin- Jazz band zoekt drummer en percussionist
    • Ik help artiesten met het ontdekken, produceren en uitbrengen van hun eigen muziek
    Over ons
    • Disclaimer
    • Adverteren
    • Privacybeleid en gebruiksvoorwaarden
    Maxazine Regionaal
    • Brabant
    • Gelderland
    • Limburg
    • Noord
    • Noord Holland
    • Overijssel
    • Utrecht
    • Zuid Holland

    Maxazine is er ook in andere talen:



    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.