Close Menu
.: Maxazine :.
    Facebook X (Twitter) Instagram RSS
    vrijdag, september 25
    Trending
    • Douwe Bob geeft countrykoorts door in Paradiso
    • U2 viert jubileum met nieuw album mèt duet Dolly Parton
    • Godflesh – Decay
    • The Jayhawks authentiek in Doornroosje
    • Julia Jacklin – The Gem
    • Tijdloze Clouseau zet de Roma in vuur en vlam
    • Evanescence staat als een huis in Ziggo Dome
    • Rose Tattoo frontman ”Angry” Anderson overleden
    Facebook X (Twitter) Instagram
    .: Maxazine :.
    • HOME
    • Muzieknieuws
    • Concertverslagen
      • Festivals
        • ADE
        • Bospop
        • Brutal Assault
        • CityRock
        • Dour
        • Eendracht Festival
        • Festyland
        • Geuzenpop
        • Jera On Air
        • KempenerPop
        • Lowlands
        • Mundial
        • Paaspop
        • Pinkpop
        • The Brave
        • The Hague Jazz
    • Interviews
    • CD Recensies
      • Legendary Albums
    • Prijsvragen
    • Extra
      • Verjaardagen
      • @Enjoythismusic
    .: Maxazine :.
    You are at:Home»BluesZine»Blues cd's»Beaux Gris Gris & the Apocalypse – Love & Murder
    Blues cd's

    Beaux Gris Gris & the Apocalypse – Love & Murder

    By Esther Kessel-Tamerus10 oktober 2018

    Beaux Gris Gris & the Apocalypse bracht begin september hun eerste volledige album, ‘ Love & Murder’ uit. Het eerste album, nadat ze vorig jaar nog met EP ‘ The Appetiser’ kwamen. Openend nummer ‘Heart breaker’ is een heerlijk intro waar het orgel van Bos Fridzema subtiel doorheen loopt. Ondanks de titel heeft deze track vanaf het begin een verleidelijke sfeer. Dat komt vooral door de stem van Greta. Het tempo is grotendeels laid back. Het drumwerk van Mark Barrett bevat prima details. Op het laatst nemen tempo en volume iets toe. De opbouw naar het einde is mooi, maar dit had gerust langer mogen duren.

    Er is een aangename flow in ‘Cyclone’ en je tapt direct mee met mijn voet. In het begin lijkt Greta Valenti’s stem wat vervormd. Je hooort duidelijk heerlijk gitaarspel van Robin Davey. Greta zingt met volle overtuiging en flinke power. Als er nog een stuk aan vast was geplakt had dit nummer je volledig ingepakt. Het nummer eindigt dan ook eigenlijk te vroeg. ‘Lousiana good ride’ is een zeer goede track waar het fantastische gitaarspel van Robin weer opvalt. De drums trekken de aandacht bij aanvang van ‘Thrill me’. De backing vocals drukken een belangrijke stempel op deze track. Want de woorden ’Thrill me’ zijn veelvuldig op de achtergrond te horen. Dit is zo subliem gedaan dat het niet gaat vervelen. De ritmesectie, waarbij Ali Coyle op de bas te horen is, zorgt voor een heerlijk steady ritme. Het orgelspel zit er mooi doorheen verweven. Op het einde wordt er steeds zachter gespeeld, super gedaan! Ook ‘Baby Baby’ wordt zeer goed gespeeld en overtuigend gezongen.

    Het aangenaam langzame ‘Don’t let the bastards drag you down’ wordt gevoelig maar krachtig tegelijk gezongen en gespeeld. Het klein gespeeld en gezongen deel had nog kleiner gemogen. Dan was het nog intenser geweest. Bovendien had de opbouw naar meer volume dan meer impact gehad. De balans tussen ritme en melodie in ‘Have mercy’ is prima. De backing vocals zijn niet heel verrassend, maar wel leuk toegevoegd. Ook deze laatste track is goed opgebouwd.

    Met alle tien tracks neemt Beaux Gris Gris & the Apocalyps je mee in een flow. Maar er mist een echte lange track en/of uitgebreide instrumentale stukken waar je je ‘helemaal in kunt verliezen’. Als ze iets langer geschaafd hadden aan de tracks, hadden ze meer diepgang kunnen creëren, en waren de tracks intenser geweest. De tempo-en volumeverschillen zijn goed gespeeld, maar dit had wat uitgebreider gekund. Toch is ‘Love & Murder’ een heel goed album geworden. De energie die ze live lieten zien en horen komt ook op de cd naar voren, klasse! Beaux Gris Gris & the Apocalypse laat een geheel eigen mix van soul funk en blues horen. Love& Murder is boeiend en toegankelijk te gelijk. (8/10) (Eigen productie)

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleKomend weekend mooie namen op Mondriaan Jazz in Den Haag
    Next Article KT Tunstall komt naar Amsterdam met nieuw album ‘WAX’

    Related Posts

    Godflesh – Decay

    Julia Jacklin – The Gem

    Hermanos Gutiérrez – Los Ojos Del Cóndor

    Beans – Less Louder

    Leon Bridges – Happiness Anytime

    Blood Red Shoes – Stay Lonely


    RSS feed: Muzikantenbank Muzikantenbank
    • Pianist/Gitarist gezocht voor Popkoor Den Haag - Nieuw Kijkduin
    • AC/DC tribute zoek leadgitarist
    • Pianist gezocht
    • Eerste en tweede gitarist gezocht voor nieuwe rock-coverband!
    • Coverband In Sync zoekt bassist
    Over ons
    • Disclaimer
    • Adverteren
    • Privacybeleid en gebruiksvoorwaarden
    Maxazine Regionaal
    • Brabant
    • Gelderland
    • Limburg
    • Noord
    • Noord Holland
    • Overijssel
    • Utrecht
    • Zuid Holland

    Maxazine is er ook in andere talen:



    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.