Close Menu
.: Maxazine :.
    Facebook X (Twitter) Instagram RSS
    donderdag, augustus 14
    Trending
    • Blaudzun pakt Slottuin in Zeist volledig in
    • Extreme extreem fit in 013
    • Geschiedenis van The Beatles nog altijd heel tastbaar in Liverpool
    • Big Sexy – River of Shame
    • R&B-grootheden Joe en Dru Hill samen naar Rotterdam
    • Tennessee Drifters – Life Is Pretty
    • Parels van de Popmuziek: Het verhaal achter A Flock of Seagulls – I Ran (So Far Away)
    • Hoe muziek in films de sfeer en emoties van kijkers beïnvloedt
    Facebook X (Twitter) Instagram
    .: Maxazine :.
    • HOME
    • Muzieknieuws
    • Concertverslagen
      • Festivals
        • ADE
        • Bospop
        • Brutal Assault
        • CityRock
        • Dour
        • Eendracht Festival
        • Festyland
        • Geuzenpop
        • Jera On Air
        • KempenerPop
        • Lowlands
        • Mundial
        • Paaspop
        • Pinkpop
        • The Brave
        • The Hague Jazz
    • Interviews
    • CD Recensies
      • Legendary Albums
    • Prijsvragen
    • Extra
      • Verjaardagen
      • @Enjoythismusic
    .: Maxazine :.
    You are at:Home»Muziek»Maxazine Tipt»Concerttip zondag 10 juni: Public Image Ltd. in het Paard van Troje
    Public Image Ltd.
    Maxazine Tipt

    Concerttip zondag 10 juni: Public Image Ltd. in het Paard van Troje

    By Wil Wander10 juni 2018

    Iedere dag tipt Maxazine zijn lezers over wat er die dag te doen is op het gebied van muziek. Concerten, festivals of wellicht iets heel aparts. Dagelijks wordt er één concert of festival uitgelicht waar vreemd genoeg nog kaarten voor verkrijgbaar zijn. Voor de last minute beslisser, die vandaag nog een gezellige avond wil hebben! Vandaag tipt Maxazine: Public Image Ltd. in het Paard van Troje.

    Concerttip zondag 10 juni: Public Image Ltd. in het Paard van Troje

    We weten (bijna) allemaal welke weg John Lydon heeft afgelegd – als zanger van de punkgroep The Sex Pistols stond hij immers aan de wieg van de Engelse punkbeweging. Hard en confronterend, met vlammende gitaren en een nadruk op passie en woede die belangrijker was dan techniek. Dan Public Image Ltd: daar leek de punk wonderlijk te versmelten met technisch sterke muziek. Want dát is de band die Johnny Rotten, dan John Lydon genoemd, samen met Keith Levene (ex-The Clash) opricht na het uiteenvallen van The Sex Pistols. Postpunk in zijn beste vorm, noemen wij dat gerust.

    Naar eigen zeggen is dit de band van zijn hart: op het podium sneert de Brit, verbluffend geloofwaardig, vanuit zijn tenen. Public Image Ltd brengt wellicht een introverter, persoonlijker en wellicht minder rauw geluid, maar nog altijd met dat bijna pesterige punktoontje van John waarmee hij lekker tegen de wereld aanschopt. Uiteindelijk blijkt het één van de meest invloedrijke en controversiële bands allertijden, met klassieke albums als Public Image en Metal Box als erfgoed en ‘This Is Not A Lovesong’ en ‘Rise’ als bekendste hits.

    Die succesformule van diepe bass, strakke drums en ontregelde zang was toen experimenteel, maar overtuigt nog altijd. Na hun tour in 2016 werd zelfs voorzichtig gefluisterd over “the best perfomances the band have ever played.” In 2015 brachten zij hun laatste album uit, getiteld ‘What The World Needs Now’ uit en deze belandde op nummer 29 in UK Album Charts. Nog altijd relevant dus, deze ‘oude rotten’, en op 10 juni vieren zij hun 40e verjaardag in Paard met ‘The Public Image Is Rotten Tour’. Hun enige clubshow in Nederland!

    Meer info en tickets vind je hier.

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous Article10 juni, de verjaardag van Maxi Priest
    Next Article My Baby, French Montana, Joseph Capriati en ZHU naar EXIT 2018

    Related Posts

    Blaudzun pakt Slottuin in Zeist volledig in

    Extreme extreem fit in 013

    Geschiedenis van The Beatles nog altijd heel tastbaar in Liverpool


    RSS Muzikantenbank
    • Depthwake zoekt muzikanten
    • Zangeres (28) zoekt band om nieuwe muziek mee te gaan maken
    • Metal band zoekt drummer
    • Gitarist(e) gezocht
    • Gitarist(e) gezocht voor R.E.M. coverband
    Over ons
    • Disclaimer
    • Adverteren
    • Privacybeleid en gebruiksvoorwaarden
    Maxazine Regionaal
    • Brabant
    • Gelderland
    • Limburg
    • Noord
    • Noord Holland
    • Overijssel
    • Utrecht
    • Zuid Holland

    Maxazine is er ook in andere talen:



    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.