Close Menu
.: Maxazine :.
    Facebook X (Twitter) Instagram RSS
    zaterdag, september 12
    Trending
    • PRESIDENT – Blood Of Your Empire
    • Oasis: Don’t Look Back In Anger
    • Last Apollo – I’ll Walk Towards You
    • Harry Styles kondigt Together Together 2027 aan; geen Nederland op de lijst
    • The Waterboys brengen bluesrock naar AFAS Live
    • Emeli Sandé komt naar het Koninklijk Circus in Brussel
    • Jonathan Whitney – Cooch’s Bridge: The African-American Presence
    • Kasabian – Act III
    Facebook X (Twitter) Instagram
    .: Maxazine :.
    • HOME
    • Muzieknieuws
    • Concertverslagen
      • Festivals
        • ADE
        • Bospop
        • Brutal Assault
        • CityRock
        • Dour
        • Eendracht Festival
        • Festyland
        • Geuzenpop
        • Jera On Air
        • KempenerPop
        • Lowlands
        • Mundial
        • Paaspop
        • Pinkpop
        • The Brave
        • The Hague Jazz
    • Interviews
    • CD Recensies
      • Legendary Albums
    • Prijsvragen
    • Extra
      • Verjaardagen
      • @Enjoythismusic
    .: Maxazine :.
    You are at:Home»Muziek»Concertverslag»Youssou N’dour and Le Super Etoile de Dakar overbluffen de Melkweg
    Youssou N Dour
    Foto (c) Eric van Nieuwland, www.thedigitalphotoexperience.nl/
    Concertverslag

    Youssou N’dour and Le Super Etoile de Dakar overbluffen de Melkweg

    By Laura Garcia Sanchez29 maart 2017

    De opwinding was al te voelen toen de mensen in de rij stonden voor de Melkweg in Amsterdam. Het was al een tijdje geleden sinds de ex-minister van cultuur van Senegal, Youssou N’dour, de laatste keer optrad in Nederland, dus het was geen verrassing dat het concert was uitverkocht.

    Youssou N’dour is terug met een uitgebreide wereldtournee met zijn levendige nieuwe album ‘Afrika Rekk’ (2016). Het album wort als zijn beste beschouwd na de met een Grammy bekroonde ‘Sant’, dat internationaal is uitgebracht onder de naam ‘Egypte’ (2014); als ‘Egypte’ een eerbetoon was aan het soefisme, dan is ‘Afrika Rekk’ een album dat de jonge Afrikanen zal aanspreken en een eigentijds en positief beeld biedt van een Afrika dat evolueert. ‘Afrika Rekk’, met 12 nummers, is uitgegeven door Jive Epic (Sony) en is het 34e album in de vruchtbare carrière van Youssou N’dour.

    In de MAX van de Melkweg is de kleurrijke menigte al warmgelopen wanneer N’dour’s band, Le Super Etoile de Dakar, het podium beklimt. Als ‘de koning van de Afrikaanse Mbalax’ (een mix van traditionele griot muziek en westerse ritmes) zet hij de zaal meteen in vuur en vlam. Vanaf het begin met zijn hit uit 1990, ‘Set’. Tijdens een goed gestructureerde twee uur durende show speelt Youssou N’dour voor het publiek oude nummers, waaronder de wereldwijde hit ‘7 Seconds’ (zijn achtergrond zangeres is hierbij Neneh Cherry’s stem). Om later meer nieuw werk te spelen voor een onstuitbaar dansend publiek, dat ook genoot van de acrobatische en energieke bewegingen van de twee getalenteerde dansers.

    Altijd met een positieve houding is zijn compromis met menselijke waarden en maatschappelijke vraagstukken een fundamenteel onderdeel van de boodschap die hij door middel van zijn liedjes door wil geven. In ‘Be Careful’ bijvoorbeeld adviseert hij jongeren om niet het slachtoffer te worden van materialisme en attent te zijn op wat echt belangrijk is in het leven.

    N’Dour eindigt de set met de briljante afro-cuban calypso ‘Money Money’ (dat ook het laatste nummer is van het album), maar dan uitgevoerd met meer energie, waarbij het gepassioneerde publiek mee doet in een perfect grande finale. De band verwent het onvermoeibare publiek met drie toegiften, maar die blijken wat te veel voor de 57 jaar oude kunstenaar die het podium verliet vóór het einde van het laatste nummer. De goede sfeer bleef gelukkig wel intact.

    Foto’s (c) Eric van Nieuwland

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleFarruko – Don’t Let Go
    Next Article 29 maart, de verjaardag van Vangelis

    Related Posts

    The Waterboys brengen bluesrock naar AFAS Live

    Mike Oldfield’s Tubular Bells herleeft in Eindhoven

    Daniel Caesar brengt gospel en kwetsbaarheid naar de Ziggo Dome

    Bon Jovi toont eeuwigheid in uitverkocht Wembley Stadium

    The Black Keys brengen bluesrock naar Amsterdam

    Chuck Ragan geeft ziel en zaligheid in een broeierig Café Wilhelmina.


    RSS feed: Muzikantenbank Muzikantenbank
    • Toetsenist (m/v) gezocht
    • Basgitarist zoekt band
    • Zanger/zangeres gezocht
    • Gitarist/ toetsenist gezocht
    • STAMPIJ zoekt tweede zangeres of zanger
    Over ons
    • Disclaimer
    • Adverteren
    • Privacybeleid en gebruiksvoorwaarden
    Maxazine Regionaal
    • Brabant
    • Gelderland
    • Limburg
    • Noord
    • Noord Holland
    • Overijssel
    • Utrecht
    • Zuid Holland

    Maxazine is er ook in andere talen:



    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.