Close Menu
.: Maxazine :.
    Facebook X (Twitter) Instagram RSS
    woensdag, juni 18
    Trending
    • Franz Ferdinand naar 013
    • Win kaarten voor Arch Enemy in AFAS Live
    • Bryyo – Presence
    • Helloween kondigt nieuw album ‘Giants & Monsters’ aan
    • Tyreek McDole – Open Up Your Senses
    • RetRock liet Waalwijk dansen en rocken
    • Bezoekers genieten met volle teugen van Jazz Middelheim
    • Album recensie overzicht: Slick Rick, Murder by Death en meer
    Facebook X (Twitter) Instagram
    .: Maxazine :.
    • HOME
    • Muzieknieuws
    • Concertverslagen
      • Festivals
        • ADE
        • Bospop
        • Brutal Assault
        • CityRock
        • Dour
        • Eendracht Festival
        • Festyland
        • Geuzenpop
        • Jera On Air
        • KempenerPop
        • Lowlands
        • Mundial
        • Paaspop
        • Pinkpop
        • The Brave
        • The Hague Jazz
    • Interviews
    • CD Recensies
      • Legendary Albums
    • Prijsvragen
    • Extra
      • Verjaardagen
      • @Enjoythismusic
    .: Maxazine :.
    You are at:Home»Muziek»Interview»Thuisland Engeland negeert Skunk Anansie
    Interview

    Thuisland Engeland negeert Skunk Anansie

    By FaceCulture28 februari 2017

    Ze staan niet meer hoog in de hitlijsten maar sinds Skunk Anansie in 2009 weer bij elkaar is, speelt de Britse band in grotere zalen dan ooit. Vooral op het Europese vasteland want in hun thuisland is de rockband rond zangeres Skin een stuk minder succesvol. “In Engeland zijn ze verbaasd dat we nog bestaan. Ze geloven al helemaal niet dat we gemiddeld voor zeven tot twaalfduizend man spelen.”

    Skunk Anansie wordt in 1994 opgericht in Londen en breekt een jaar later door met het debuutalbum ‘Paranoid & Sunburnt’. De militante rockband is uitermate succesvol in de late jaren negentig en scoort hits als ‘Weak’, ‘Hedonism’ en ‘Charlie Big Potato’. In 2001 stoppen ze ermee, waarna zangeres Skin een solocarrière start. Vanaf 2009 is Skunk Anansie weer actief. Vorig jaar verscheen het zesde album ‘Anarchytecture’ en de band speelde onlangs nog in een uitverkochte Afas Live.

    Band van het volk

    Skunk Anansie lijkt in Europa populairder dan ooit terwijl de band in eigen land op kleinere schaal dan vroeger opereert. “Veel mensen denken dat we vijftien jaar geleden gestopt zijn”, zegt Skin. “De mainstream industrie haat ons, maar de mensen houden van ons. We zijn een band van het volk.”

    Volgens de zangeres had Skunk Anansie in de jaren negentig lang niet door hoe populair de band was: “We waren toen negen maanden per jaar op tournee. Na een goede show in Amsterdam vertrokken we weer. Er was geen social media waardoor je het effect ervan merkte. Als iedereen het over ons had, waren wij de stad alweer uit. We hadden lang geen idee wat we losmaakten.”

    Hedonism

    Skin zegt dat Skunk Anansie altijd precies de muziek heeft gemaakt die het wil. “Als je mensen probeert te geven wat ze willen, beïnvloedt dat je creativiteit. Dan ga je rotzooi maken. We hebben wel songs met een commerciële potentie, maar dat was niet de insteek. ‘Hedonism’ bijvoorbeeld, we hadden nooit verwacht dat het een hit was. Die had al op ons eerste album kunnen staan, maar we lieten het eraf. Je kunt nooit voorspellen wat er met een liedje gebeurt.”

    Boodschap

    Gitarist Ace ziet dat jonge artiesten teveel bezig zijn met wat andere mensen van hun muziek vinden. “Wij hadden nooit verwacht dat we groot zouden worden en deden daarom precies wat we wilden. Nu zetten bands als ze net twee weken bij elkaar zijn hun muziek op YouTube omdat ze reacties willen. Als ze het gevoel hebben dat iets niet aanslaat, halen ze het er snel weer af. Zo word je dus nooit een radicale band met een interessante boodschap.”

    © FaceCulture
    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleUsher & The Roots, Solange, Emeli Sandé, Gladys Knight en meer naar North Sea Jazz 2017
    Next Article Amsterdam Sinfonietta in januari 2018 op tournee met Typhoon

    Related Posts

    Franz Ferdinand naar 013

    Win kaarten voor Arch Enemy in AFAS Live

    Bryyo – Presence


    RSS Muzikantenbank
    • Drummer zoekt Rock'n roll - oldie band
    • Pop/Rock band zoekt dringend toetsenist.
    • Big Band zoekt zangeres
    • Instrumentale funk band zoekt ervaren drummer
    • Drummer/zanger/percussionist zoekt oldies band
    Over ons
    • Disclaimer
    • Adverteren
    • Privacybeleid en gebruiksvoorwaarden
    Maxazine Regionaal
    • Brabant
    • Gelderland
    • Limburg
    • Noord
    • Noord Holland
    • Overijssel
    • Utrecht
    • Zuid Holland
    Maxazine is er ook in andere talen:












    Consent

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.