Close Menu
.: Maxazine :.
    Facebook X (Twitter) Instagram RSS
    dinsdag, mei 13
    Trending
    • Win kaarten voor Living Colour in Muziekgebouw Eindhoven
    • Macy Gray vol tegenstrijdigheden in Eindhoven
    • Big Dega – Un Disordine Qualsiasi
    • John Engels ontvangt Lifetime Achievement Edison
    • Win kaarten voor Soul! Power! Live! in De Pul
    • Album recensie overzicht: Femi Kuti, Butthole Surfers en meer
    • Gary Barlow gunt fans zitpauze in Manchester
    • KRS-One onderwees Hip Hop-cultuur in de Q-Factory
    Facebook X (Twitter) Instagram
    .: Maxazine :.
    • HOME
    • Muzieknieuws
    • Concertverslagen
      • Festivals
        • ADE
        • Bospop
        • Brutal Assault
        • CityRock
        • Dour
        • Eendracht Festival
        • Festyland
        • Geuzenpop
        • Jera On Air
        • KempenerPop
        • Lowlands
        • Mundial
        • Paaspop
        • Pinkpop
        • The Brave
        • The Hague Jazz
    • Interviews
    • CD Recensies
      • Legendary Albums
    • Prijsvragen
    • Extra
      • Verjaardagen
      • @Enjoythismusic
    .: Maxazine :.
    You are at:Home»Muziek»Concertverslag»Boekpresentatie: Pioniers van de Nederpop (North Sea Jazz Club, 12-11-2014)
    Concertverslag

    Boekpresentatie: Pioniers van de Nederpop (North Sea Jazz Club, 12-11-2014)

    By Eric Campfens15 november 2014

    Na de goed ontvangen TV-serie “Derksen On The Road” is nu het boek Pioniers van de Nederpop verschenen, waarin Johan Derksen op zoek gaat naar de artiesten die aan de wieg stonden van de zogenaamde Nederpop. Hij beschrijft het ontstaan van de Nederlandse popmuziek en gaat op bezoek van de helden van weleer. Bij het boek behoren twee cd’s en een DVD met alle acht uitzendingen.

    Ter gelegenheid van het verschijnen van dit boek werd op 12 november jl. in de Amsterdamse North Sea Jazz Club een feestje georganiseerd, waar een aantal van de hoofdfiguren uit het boek acte de présence gaven. De aftrap werd genomen door de Haagse coverband The Clarks, die inzette met “Hang On Sloopy” en met een aantal stevige rock ’n rollnummers de zaal alvast opwarmde. Na de Beatlessong “Something” was het tijd voor de boekpresentatie. Het eerste exemplaar ervan werd door Johan Derksen overhandigd aan Jan de Hont, voormalig gitarist bij ZZ en de Maskers, Neerlands Hoop om er maar een paar te noemen.

    Na dit officiële gedeelte was het weer tijd voor de muziek en begeleid door The Clarks klommen een aantal van de in het boek genoemde pioniers het podium op. Het feestje begon met Frans Krassenburg, de eerste zanger van de Golden Earrings, zoals de toen nog heetten, met de ‘s’. Daarna volgden Gerard Schoenaker en Frank Muyser (Les Baroques), Rudy Bennett (Motions), Theo van Es (Shoes) en Dick van Altena, die elk hun bekendste songs ten gehore brachten.

    Bij de aankondiging van Volendammer Specs Hildebrand kon Derksen het toch niet laten een sneer uit te delen naar de Palingsound. Met Erwin Java, 25 jaar lang gitarist bij Cuby & the Blizzards en nu lid van King Of The World, kregen we met “Can’t Go Home (For Q)” na alle Nederbeat ook nog een stuk Nederblues te horen. Als grote verrassing stapte ook Johnny Kendall, die net uit Brazilië was aangekomen, waar hij tegenwoordig woont. Zijn “St. James Infirmary” was in 1964 de eerste Nederlandse bluesplaat. Geheel onvoorbereid werden dit nummer en vervolgens “See See Rider” gespeeld. Hulde ook aan de Clarks, die ook voor dit spontane optreden voor een uitstekende begeleiding zorgden. Na een toegift, waarbij Erwin Java de Clarks begeleidde in “Jumpin’ Jack Flash” was een avond met goede muziek weer ten einde.

    Heel mooi hoe de ‘pioniers’ met de tv-serie en dit boek nog eens voor het voetlicht worden gebracht. Een prima initiatief van Johan Derksen en de platenmaatschappij Universal. Hiermee en met deze muziekavond is eens te meer duidelijk gemaakt hoe veel goede muziek er toch in Nederland werd en wordt gemaakt.

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleDutchpop (Brabanthallen – Den Bosch, 14-11-2014)
    Next Article Fisher Z – L.U.T.W. with love & peace

    Related Posts

    Macy Gray vol tegenstrijdigheden in Eindhoven

    Gary Barlow gunt fans zitpauze in Manchester

    KRS-One onderwees Hip Hop-cultuur in de Q-Factory


    RSS Muzikantenbank
    • Drummer zoekt gelijkgestemde muzikanten
    • Percussionist / Congaspeler gezocht!
    • Zangeres gezocht voor duo (hobby)...
    • Shantykoor De Stuwzangers zoekt Accordeonist
    • (Pop) punk drummer zoekt band
    Over ons
    • Disclaimer
    • Adverteren
    • Privacybeleid en gebruiksvoorwaarden
    Maxazine Regionaal
    • Brabant
    • Gelderland
    • Limburg
    • Noord
    • Noord Holland
    • Overijssel
    • Utrecht
    • Zuid Holland
    Maxazine is er ook in andere talen:












    Consent

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.