Close Menu
.: Maxazine :.
    Facebook X (Twitter) Instagram RSS
    dinsdag, juni 17
    Trending
    • Helloween kondigt nieuw album ‘Giants & Monsters’ aan
    • Tyreek McDole – Open Up Your Senses
    • RetRock liet Waalwijk dansen en rocken
    • Bezoekers genieten met volle teugen van Jazz Middelheim
    • Album recensie overzicht: Slick Rick, Murder by Death en meer
    • New Model Army zet Muziekgieterij in vuur en vlam
    • Boyce Avenue zorgt voor een sfeervol optreden in Amsterdam
    • Arrested Development nog steeds pure magie
    Facebook X (Twitter) Instagram
    .: Maxazine :.
    • HOME
    • Muzieknieuws
    • Concertverslagen
      • Festivals
        • ADE
        • Bospop
        • Brutal Assault
        • CityRock
        • Dour
        • Eendracht Festival
        • Festyland
        • Geuzenpop
        • Jera On Air
        • KempenerPop
        • Lowlands
        • Mundial
        • Paaspop
        • Pinkpop
        • The Brave
        • The Hague Jazz
    • Interviews
    • CD Recensies
      • Legendary Albums
    • Prijsvragen
    • Extra
      • Verjaardagen
      • @Enjoythismusic
    .: Maxazine :.
    You are at:Home»Muziek»Concertverslag»Soundgarden (TivoliVredenburg – Utrecht, 10-6-2014)
    Concertverslag

    Soundgarden (TivoliVredenburg – Utrecht, 10-6-2014)

    By Armelle van Helden11 juni 2014

    Het album ‘Superunknown’ (1994) bestaat dit jaar 20 jaar, wat naast het 2 jaar geleden uitgekomen nieuwste album ‘King Animal’ van Soundgarden de reden is van deze clubtour. Sommige bezoekers noemen O2 Academy Brixton in Londen als de laatste show die zij van Soundgarden gezien hebben. Vanavond staan de heren in het nieuwe TivoliVredenburg te Utrecht, in de Ronda-zaal.

    Geen rij voor de deur, een relaxte sfeer, geen voorprogramma, waardoor nul afleiding en dus optimaal genieten van Soundgarden, dat is het idee. Stipt om 20.30 uur begint de show met ‘Searching With my Good Eye Closed’, een rustige opwarmer. Na ‘Black Hole Sun’ zegt Chris: “Als jullie willen springen, beuken of crowdsurfen, dat hoeft van mij niet hoor, maar ik heb er ook geen bezwaar tegen.” Zo gezegd gebeurt het pas laat op de avond, als de nodige halve liters bier genuttigd zijn. Een heel voorzichtige moshpit, bestaande uit 3 of 4 mannen is een feit.

    Om de 20e verjaardag van het album ‘Superunknown’ te vieren verschijnt niemand minder dan gitarist Mike McCready van Pearl Jam on stage om mee te spelen bij ‘Superunknown’. Mike beloopt het hele podium, dan weer staat hij bij gitarist Kim Thayil, dan weer bij bassist Ben Shepherd. Chris staat om hem heen te springen, en is lichtelijk jaloers op diens gitaar, naar eigen zeggen. De song ‘Been Away too Long’ van het album ‘King Animal’ draagt Chris dichtbij zijn hart, letterlijk, want de titel staat op het T-shirt wat hij vanavond aanheeft. En ook de fans vinden dat het tijd werd dat Soundgarden weer eens naar Nederland kwam. Van dit wat ruiger nummer wordt de zaal wild enthousiast. Al is het af en toe nog wel een beetje zoekende in het nieuwe TivoliVredenburg, zeker als de trappen niet meer zichtbaar zijn. Een man met 2 halve liters bier tegen mij: “Waar is dat trapje nou?“ Een lange gitaarintro verder en we zitten in ‘Like Suicide’, met een muisstille zaal, en dat is best knap in een uitverkochte Ronda waar 2.100 mensen zijn.

    Soundgarden sluit af met ‘Beyond the Wheel’; 21 songs en een geluidopname gemaakt door Chris voor thuis (‘louder, louder, louder’) verder staat ons niets anders te doen dan naar huis te gaan, nagenietend en hopend dat de volgende show niet weer zo lang op zich laat wachten.

     

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticlePaolo Conte naar Carre
    Next Article Johnny Gold – Nederland oh Nederland

    Related Posts

    Helloween kondigt nieuw album ‘Giants & Monsters’ aan

    RetRock liet Waalwijk dansen en rocken

    Bezoekers genieten met volle teugen van Jazz Middelheim


    RSS Muzikantenbank
    • Gezellige gitarist gezocht
    • American Song Book
    • Toetsenist gezocht!
    • Basgitarist gezocht.
    • Drummer Gezocht!
    Over ons
    • Disclaimer
    • Adverteren
    • Privacybeleid en gebruiksvoorwaarden
    Maxazine Regionaal
    • Brabant
    • Gelderland
    • Limburg
    • Noord
    • Noord Holland
    • Overijssel
    • Utrecht
    • Zuid Holland
    Maxazine is er ook in andere talen:












    Consent

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.