Close Menu
.: Maxazine :.
    Facebook X (Twitter) Instagram RSS
    vrijdag, augustus 28
    Trending
    • Ayra Starr – Starr Girl
    • Kiwi Jr. – Blowin’ Up
    • Laura Veirs – Temple Songs
    • Muziek, films en boeken uit de Play Store betalen zonder gekoppelde kaart
    • Joji laat Ziggo Dome wegdromen tijdens SOLARIS-tour
    • Allessa – Spielerin
    • Dolly Parton overleden
    • Joshua Bassett – Easier
    Facebook X (Twitter) Instagram
    .: Maxazine :.
    • HOME
    • Muzieknieuws
    • Concertverslagen
      • Festivals
        • ADE
        • Bospop
        • Brutal Assault
        • CityRock
        • Dour
        • Eendracht Festival
        • Festyland
        • Geuzenpop
        • Jera On Air
        • KempenerPop
        • Lowlands
        • Mundial
        • Paaspop
        • Pinkpop
        • The Brave
        • The Hague Jazz
    • Interviews
    • CD Recensies
      • Legendary Albums
    • Prijsvragen
    • Extra
      • Verjaardagen
      • @Enjoythismusic
    .: Maxazine :.
    You are at:Home»Muziek»CD Recensie»Anders Osborne – Peace
    CD Recensie

    Anders Osborne – Peace

    By Eric Campfens23 november 2013

    Het cv van Anders Osborne mag inmiddels bekend zijn. Geboren in Zweden, kwam via de muziek van Bob Dylan en Neil Young in aanraking met de blues, woont inmiddels al weer ruim 20 jaar in New Orleans en levert met regelmatig cd’s van een hoge kwaliteit af. Je zou Osborne een bluesman in de ware zin des woords kunnen noemen, vooral omdat hij veel van zijn eigen leven in zijn muziek verwerkt. Muzikaal beweegt hij zich in het gebied dat Americana wordt genoemd, waarbij het grootste accent toch wel op de blues wordt gelegd.

    OsborneAnders Peace_cNa van zijn verslavingen en demonen te zijn verlost, waarover hij vooral op “Black Eye Galaxy” heeft gezongen, bleek met de EP “Three Free Amigos” van dit voorjaar al dat zijn kijk op de dingen positief is veranderd. Met het zojuist verschenen “Peace” is hij meer naar binnen gericht en vertolkt hij zijn gevoelens en emoties zoals hij ze nu beleeft. Osborne is een meer dan uitstekende gitarist, maar zoek bij hem geen ellenlange virtuoze gitaarsolo’s. Zijn gitaarwerk staat meer in dienst van de songs en geeft smaakvolle wendingen waar hij het nodig vindt, hoewel er af en toe toch nog flink wordt gescheurd.
    Een bepaald genre is voor “Peace” niet te benoemen. Maar dat is niet nodig, de elf songs staan vol met een zodanige emotionele waarheidsgetrouwheid dat vakjes maar bijzaak zijn. We horen stevige rockers als “Peace” en “Five Bullets” tegenover bedachtzamere nummers als het aanstekelijke “47” en de ballade “Sentimental Times”, afgewisseld met de swampy funk van “Let It Go” en psychedelische Westcoast-sound van “Brush Up Against Me”.

    BarnOwlBlues vindt: Ieder album opnieuw weet Anders Osborne mij te verbazen en te boeien. Ook met “Peace” is hem dit weer gelukt en na dit een aantal keren te hebben beluisterd durf ik te beweren dat het voor mij zijn beste album tot nog toe is geworden. (8,5/10) (Alligator Records)

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleWill and the People komt met kerstsingle naar Nederland
    Next Article Uitreiking Edison Jazz/World Awards 2013 (Muziekgebouw Frits Philips Eindhoven, 21-11-2013)

    Related Posts

    Ayra Starr – Starr Girl

    Kiwi Jr. – Blowin’ Up

    Laura Veirs – Temple Songs

    Allessa – Spielerin

    Joshua Bassett – Easier

    The Afghan Whigs – Soft Control


    RSS feed: Muzikantenbank Muzikantenbank
    • Backing vocals Rock band!
    • Drummer gezocht!
    • Jonge Zangeres zoekt band
    • Songwiter / producer zoekt samenwerking met andere muzikanten, zangeressen,
    • Legendarische ZZ Top sound herbeleven? Wij zoeken een zanger, zanger/gitarist en drummer!
    Over ons
    • Disclaimer
    • Adverteren
    • Privacybeleid en gebruiksvoorwaarden
    Maxazine Regionaal
    • Brabant
    • Gelderland
    • Limburg
    • Noord
    • Noord Holland
    • Overijssel
    • Utrecht
    • Zuid Holland

    Maxazine is er ook in andere talen:



    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.