Close Menu
.: Maxazine :.
    Facebook X (Twitter) Instagram RSS
    dinsdag, augustus 18
    Trending
    • Financiële grip op de Zoetermeerse bedrijventerreinen: wat ondernemers nu anders doen
    • Ondernemen rond Dutch Fresh Port: hoe starters in Barendrecht hun zaken regelen
    • Weezer – Weezer (Gold Album)
    • Hoe Goudse binnenstadondernemers hun geldzaken slimmer regelen in 2026
    • Feiten en fabels over infraroodlicht in huis
    • Marilyn Manson – One Assassination Under God – Chapter 2
    • Parels van de Popmuziek: Het verhaal achter Paul Hardcastle – ’19’
    • Album recensie overzicht: Icona Pop, Jungle en meer
    Facebook X (Twitter) Instagram
    .: Maxazine :.
    • HOME
    • Muzieknieuws
    • Concertverslagen
      • Festivals
        • ADE
        • Bospop
        • Brutal Assault
        • CityRock
        • Dour
        • Eendracht Festival
        • Festyland
        • Geuzenpop
        • Jera On Air
        • KempenerPop
        • Lowlands
        • Mundial
        • Paaspop
        • Pinkpop
        • The Brave
        • The Hague Jazz
    • Interviews
    • CD Recensies
      • Legendary Albums
    • Prijsvragen
    • Extra
      • Verjaardagen
      • @Enjoythismusic
    .: Maxazine :.
    You are at:Home»Muziek»Concertverslag»Golden Earring (013, 10-5-2013)
    Concertverslag

    Golden Earring (013, 10-5-2013)

    By Nathalie Bauland11 mei 2013

    R.O.T.S. mag vanavond het voorprogramma van Golden Earring verzorgen. De vier leden van R.O.T.S. zijn elk afkomstig uit een ander land: Ruud Borgers (zang en gitaar) uit Nederland, Milos Drazevic (bass en backingvocals) uit Servië, Mladen Marinkovic (drums) uit Bosnië, en Anthony Barilla (toetsen en zang) uit de V.S. Ze hebben elkaar ontmoet in Kosovo, waar ze lesgaven op een muziekschool voor de jongeren uit de regio. Op het moment dat de band gaat spelen denderd het gitaargeluid de zaal in. Hun muziekstijl is vrij hard. Ze krijgen het publiek na hun eerste twee nummers al luid aan het klappen, en heel voorzichtig komt er dan een “dankjewel” van de kant van de band. De muziek is niet echt heel divers maar toch een leuke opwarmer voor deze avond.

    De zaal is er klaar voor om in een uitverkochte 013 te gaan genieten van de langstbestaande en beste rockband van Nederlandse bodem. Het jaarlijkse optreden in 013 is een traditie geworden die in de jaren ’80 begonnen is. Er wordt geopend met ‘Identical’ gevolgd door ‘My little time bomb’, deze twee nummers zijn afkomstig van hun laatste plaat ‘Tits ’n Ass’ die vorig jaar uitkwam en goud werd. Nadat frontman Barry Hay heeft uitgesproken dat het “een good night for rock ’n roll“ is wordt ‘Another 45 Miles’ ingezet. Het publiek is goed in de stemming en zingt dan ook volmondig mee. Na ‘Still got the keys to my first Cadillac’, overigens ook afkomstig van ‘Tits ’n Ass’, en dat tevens hun 1e single van het gelijknamige album was, volgt ‘Mission Impossible’.

    Het publiek geniet en dat is ook te zien aan de rockers op het podium. Dan wordt ‘The Devil made me do it’ ingezet gevolgd door ‘Twilight Zone’ waarop het publiek lekker mee zingt en danst. Bertus Borgers speelt een aantal nummers mee, deze saxofonist speelt mee met de meeste live shows van Golden Earring. Dan is het tijd voor een wat rustiger nummer ‘Going to the run’, gevolgd door ‘When the lady smiles’. Na deze klassiekers is het weer tijd voor een nieuw nummer, ‘Avenue of broken dreams’. Wat ook een genot is en blijft is het gitaarspel van George Kooymans, en hij weet het publiek daarmee ook uit hun dak te laten gaan.

    Als ‘Johnny make believe’ wordt ingezet gaat het publiek weer helemaal los en zing weer volmondig mee, waarna het tijd is voor een bass-solo van Rinus Gerritsen met aansluitend ‘Radar Love’ met tussendoor een drumsolo van Cesar Zuiderwijk. Helaas zit het optreden er dan al bijna op, de heren maken een diepe buiging en staan te glunderen door het grote applaus dat gegeven wordt. De sfeer is dan ook uitermate goed deze avond. Wanneer de rockers het podium verlaten weten we allemaal dat er nog een toegift komt. Ditmaal maar liefst 3 nummers! ‘What do I know about love’, ‘She flies on strange wings’ en als laatste ‘Holy Holy life’ die goed is om de zaal voor de laatste keer deze avond helemaal uit zijn dak te laten gaan.

    Een concert van Golden Earring staat garant voor een goede show, en mochten er nog mensen zijn die ze nog nooit live hebben gezien, ga de Haagse Rockers een keer zien!


    Foto’s (c) Nathalie Bauland

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleDauwpop (Hellendoorn, 9-5-2013)
    Next Article John Lennon’s Ferrari 330 GT coupe te koop

    Related Posts

    Eksie Ou in Amsterdam: Jack Parow en Spoegwolf breken de Melkweg af

    Change verspreidde ‘the glow of love’ in een nostalgisch Paradiso

    Body Count zet 013 met Ice-T op scherp met virtuele toegift

    Alien Ant Farm laat Grenswerk terugkeren naar de hoogtijdagen van nu-metal

    Pitbull geeft alles in Arnhem

    Savatage maakte van 013 the hall of the mountain king


    RSS Muzikantenbank
    • Rockband zoekt zanger
    • Toetsenist zoekt band
    • Gezocht slaggitarist en bassist voor sixtiesband
    • Band/groep opstarten
    • Bluesrock Drummer gezocht
    Over ons
    • Disclaimer
    • Adverteren
    • Privacybeleid en gebruiksvoorwaarden
    Maxazine Regionaal
    • Brabant
    • Gelderland
    • Limburg
    • Noord
    • Noord Holland
    • Overijssel
    • Utrecht
    • Zuid Holland

    Maxazine is er ook in andere talen:



    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.