Close Menu
.: Maxazine :.
    Facebook X (Twitter) Instagram RSS
    vrijdag, juli 4
    Trending
    • Christopher en meer, Nibe Festival Dag 2
    • His Lordship – Bored Animal
    • Herman Brood / Wild Romance-gitarist Dany Lademacher overleden
    • NIBE Festival: Deense Muziekmagie aan de Limfjord
    • Green Day’s punk, politiek en pure energie in Ziggo Dome
    • Camila Cabello maakt sterke comeback in AFAS Live
    • Concert At Sea Festival: Laatste Dag Vol Muzikale Hoogtepunten
    • Turnstile naar AFAS Live
    Facebook X (Twitter) Instagram
    .: Maxazine :.
    • HOME
    • Muzieknieuws
    • Concertverslagen
      • Festivals
        • ADE
        • Bospop
        • Brutal Assault
        • CityRock
        • Dour
        • Eendracht Festival
        • Festyland
        • Geuzenpop
        • Jera On Air
        • KempenerPop
        • Lowlands
        • Mundial
        • Paaspop
        • Pinkpop
        • The Brave
        • The Hague Jazz
    • Interviews
    • CD Recensies
      • Legendary Albums
    • Prijsvragen
    • Extra
      • Verjaardagen
      • @Enjoythismusic
    .: Maxazine :.
    You are at:Home»Cultuur»Nieuws»Dit jaar laatste Festival aan de Werf
    Nieuws

    Dit jaar laatste Festival aan de Werf

    By Redactie14 februari 2012

    Van 17 t/m 26 mei vindt de 27e en laatste editie van Festival a/d Werf plaats. Dit jaar gebruiken kunstenaars meer dan ooit de stad als podium: voorstellingen vinden plaats op openbare plekken zoals in Hotel IBIS, de Letterenbibliotheek van de Universiteit Utrecht en op het Centraal Station. Onder de titel This is where we live verhouden de makers en acteurs zich tot de stad Utrecht en haar bewoners en bezoekers.

    Een belangrijk onderdeel is het project Ciudades Paralelas / Parallel Cities van Stefan Kaegi (Rimini Protokoll) en Lola Arias: een serie van zeven voorstellingen waarin de publieke ruimte tot theater wordt gemaakt. Op bestaande plekken die van iedereen en tegelijkertijd van niemand zijn (zoals een plein, station, bibliotheek of een winkelcentrum) staan de levens van de mensen die er werken of wonen centraal. In House, bijvoorbeeld, kijken toeschouwers van buiten naar de bewoners van een appartementencomplex en luisteren ze hun gesprekken af. En fabrieksarbeiders nemen bezoekers in Factory mee op een tocht langs de lopende band en hun werkplek, als in een documentaire. De serie was eerder onder andere te zien in Berlijn en Buenos Aires en staat tegelijkertijd met Festival a/d Werf ook in Singapore.

    Een ander ambitieus project is Dat Staat van Floris van Delft. Hij veegt de huidige staat van tafel. Om alles in zes dagen met acteurs, publiek en experts vanaf de eerste steen opnieuw op te bouwen. Iedere avond staat in het teken van een bepaald onderwerp: politiek, gezondheidszorg, defensie. Van het publiek wordt een actieve inmenging verwacht: de acteurs schetsen slechts de kaders. Dat Staat is een van de laatste voorstellingen afkomstig uit het productiehuis Huis a/d Werf.

    Nieuw werk van eigen bodem komt onder andere van de Veenfabriek / Eric de Vroedt en van Dries Verhoeven (in een coproductie met de Münchner Kammerspiele). Het internationale gedeelte wordt gevuld door gezelschappen als Willi Dorner en Quarantine. Het programma telt in totaal tien Nederlandse en twaalf wereldpremieres.

    In 2013 fuseert Festival a/d Werf met het Utrechtse festival voor hedendaagse dans en performance Springdance. Het nieuwe festival dat hieruit voortkomt, toont werk dat in een lijn ligt met dat van de huidige festivals: internationaal, innovatief podiumkunstenaanbod en ruimte voor talentvolle Nederlandse kunstenaars.

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleZulu Winter – We Should Be Swimming
    Next Article Gordon gaat trouwen met 19 jaar jongere vriend.

    Related Posts

    Chantal Janzen na 10 jaar weer in musical

    Première nieuwe show cabaretier Peter van Ewijk in Hoofddorp

    Wat zijn overwegingen van bezoekers in concerten en theatervoorstellingen?


    RSS Muzikantenbank
    • Nice 'n Groovy zoekt bassist(e) (Den-Haag)
    • Twee zangeressen gezocht voor Nice 'n Groovy (Den-Haag)
    • Might B Loud zoekt ervaren zanger of zageres
    • Might B Loud zoekt ervaren zanger of zangeres
    • Ervaren gitarist zoekt vintage blues/soul/funk band
    Over ons
    • Disclaimer
    • Adverteren
    • Privacybeleid en gebruiksvoorwaarden
    Maxazine Regionaal
    • Brabant
    • Gelderland
    • Limburg
    • Noord
    • Noord Holland
    • Overijssel
    • Utrecht
    • Zuid Holland

    Maxazine is er ook in andere talen:



    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.