Close Menu
.: Maxazine :.
    Facebook X (Twitter) Instagram RSS
    zondag, december 21
    Trending
    • Parels van de Popmuziek: Het verhaal achter Soul II Soul – ‘Back to life’
    • Album recensie overzicht: Nicki Minaj, SZA en meer
    • DeWolff eindigt jaar met hoogmis in TivoliVredenburg
    • Originele gitarist Jethro Tull, Mick Abrahams overleden
    • Hello Festival 2026 maakt line-up bekend
    • Extra show Anohni in Carré
    • Ibrahim Maalouf kondigt tweede show in Carré aan
    • DeWolff zette De Bosuil in vuur en vlam
    Facebook X (Twitter) Instagram
    .: Maxazine :.
    • HOME
    • Muzieknieuws
    • Concertverslagen
      • Festivals
        • ADE
        • Bospop
        • Brutal Assault
        • CityRock
        • Dour
        • Eendracht Festival
        • Festyland
        • Geuzenpop
        • Jera On Air
        • KempenerPop
        • Lowlands
        • Mundial
        • Paaspop
        • Pinkpop
        • The Brave
        • The Hague Jazz
    • Interviews
    • CD Recensies
      • Legendary Albums
    • Prijsvragen
    • Extra
      • Verjaardagen
      • @Enjoythismusic
    .: Maxazine :.
    You are at:Home»Muziek»Concertverslag»Vette Analoge Shit (dB’s Utrecht 6-2-2011)
    Concertverslag

    Vette Analoge Shit (dB’s Utrecht 6-2-2011)

    By Redactie8 februari 2011

    Vette Analoge Shit is de showcase van platenlabel Beep! Beep! Back up the Truck, waarbij elke maand lokale, nationale en internationale bands geprogrammeerd staan. Vanavond is het de beurt aan the Secret Love Parade, James Husband en Azure Ray.

    The Secret Love Parade opent deze avond in dB’s, in de rookruimte. De Amsterdamse meiden Aino Vehmasto (toetsen en zang) en Janna Coomans (gitaar en zang) vormen het duo achter the Secret Love Parade. Ze staan ook in het voorprogramma van Lola Kite. Een anekdote leert dat zij hier een aantal jaren terug (er is tussen de dames een klein meningsverschil over hoelang geleden) tijdens hun tweede optreden ook gestaan hebben. Elektronische beats, dromerige pianopartijen en een heerlijk gitaargeluid maken de muziek compleet. Ook wel te vangen in de term ‘postmoderne romantische pop’, die zij zelf ook hanteren.

    James Huggins III oftewel James Husband neemt het stokje over. Hij excuseert zich, want hij heeft, net als Azure Ray, vanmiddag al in Paradiso opgetreden en ook hebben ze vandaag vele mijl afgelegd om hier te komen. Het is hem vergeven. Hij is een multi-instrumentalist, wat tijdens zijn eigen optreden niet goed naar voren komt, maar welals hij meespeelt bij Azure Ray. Hij geeft ook aan dat het lied ‘A Grave in the Yard’ op de plaat een overweldigende drumpartij heeft: deze moeten wij er maar bij bedenken met onze creatieve muziekgeest. Celliste Heather McIntosh vergezelt hem tijdens bijna alle liedjes.

    Als afsluiter speelt Azure Ray, een droompop duo bestaande uit Maria Taylor en Orenda Fink, beide afkomstig uit Birmingham, Alabama. Ze krijgen gezelschap van James Husband, zowel op drums als achter de keyboard en Heather op cello en gitaar. Hun 4e en laatste album ‘Drawing down the Moon’ kwam in september 2010 uit, wat reden is voor deze tour. Tijdens het optreden schieten de meiden in de lach, wat hen weer doet denken aan de tijd dat ze op de middelbare school zaten. Dit is al wel 5 jaar geleden, haha. Lachend vertellen ze ook dat ze iets wilden verkopen aan iemand in zo’n lachbui, en dat diegene toen zei: ‘als je nu stopt met lachen, dan zal ik erover denken het te kopen’. De muziek is te typeren als een combinatie van folk, pop en lichte elektro. Helaas zorgt deze combinatie niet voor de benodigde afwisseling, waardoor de liedjes allemaal op elkaar lijken, en de show na 5 liedjes voorspelbaar en ietwat saai aandoet.

    Al met al een afwisselende avond. Ik ben benieuwd naar de volgende editie van Vette Analoge Shit!


    Foto’s (c) 2011 Armelle van Helden

    Was jij er ook bij? Vertel hier jouw verhaal!

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleProgramma Paaspop 2011 vrijwel compleet
    Next Article Femme Fatale voor Britney Spears

    Related Posts

    DeWolff eindigt jaar met hoogmis in TivoliVredenburg

    Eerste headlineshow Hiqpy gaat er als zoete koek in bij Utrecht

    Rapalje zet op zondagochtend De Doelen op zijn kop


    RSS Muzikantenbank
    • Zanger gezocht voor Disco Soul funk band
    • Countryrockband in de aanbieding voor zangers en zangeressen!
    • Saxofonist gezocht
    • Gezocht muzikanten voor duo of trio
    • Gezocht muzikanten voor duo of trio
    Over ons
    • Disclaimer
    • Adverteren
    • Privacybeleid en gebruiksvoorwaarden
    Maxazine Regionaal
    • Brabant
    • Gelderland
    • Limburg
    • Noord
    • Noord Holland
    • Overijssel
    • Utrecht
    • Zuid Holland

    Maxazine is er ook in andere talen:



    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.