Close Menu
.: Maxazine :.
    Facebook X (Twitter) Instagram RSS
    woensdag, januari 28
    Trending
    • Souad Massi – Zagate
    • Dotan kondigt vier extra shows aan na volledig uitverkochte clubtour
    • Ne-Yo & Akon presenteren de ‘Nights Like This’ tour in Ziggo Dome
    • Best Kept Secret Festival maakt nieuwe lichting namen bekend
    • Eerste namen voor 50-jarig NN North Sea Jazz Festival bekend
    • Peaer – Doppelgänger
    • Claudia de Breij blijkt ook met liedjes avondvullend
    • Sly Dunbar (Sly & Robbie) overleden
    Facebook X (Twitter) Instagram
    .: Maxazine :.
    • HOME
    • Muzieknieuws
    • Concertverslagen
      • Festivals
        • ADE
        • Bospop
        • Brutal Assault
        • CityRock
        • Dour
        • Eendracht Festival
        • Festyland
        • Geuzenpop
        • Jera On Air
        • KempenerPop
        • Lowlands
        • Mundial
        • Paaspop
        • Pinkpop
        • The Brave
        • The Hague Jazz
    • Interviews
    • CD Recensies
      • Legendary Albums
    • Prijsvragen
    • Extra
      • Verjaardagen
      • @Enjoythismusic
    .: Maxazine :.
    You are at:Home»Muziek»CD Recensie»Fejd – Eifur
    CD Recensie

    Fejd – Eifur

    By Redactie18 oktober 2010

    Eifur is het vijfde album van Fejd. Fejd is een Zweedse band die Nordic medieval folk metal maakt. Nou is dit naar mijn mening niet echt een genre, maar zodra je de cd gaat beluisteren kom je erachter dat geen enkele andere benaming beter bij deze muziek zou passen dan Nordic medieval folk metal. De muziek in dit album zit gewoon vol met Noorse, middeleeuwse en/of folkinvloeden. De zanger gebruikt instrumenten waarvan ik nog nooit gehoord heb (zo vraag ik me nog steeds af wat een Moraharpa is). De band maakt duidelijk gebruik van folk-technieken om het middeleeuwse geluid te versterken.De basgitaar en de drum worden zo subtiel gebruikt dat het niet afleidt van de mooie folkmuziek, maar wel zorgt voor een krachtiger geheel.

    Als je echter naar het totaal van Eifur kijkt, krijg je een wat minder positief beeld. Ook al zijn de nummers zelf lang niet slecht, ze lijken allemaal wel erg veel op elkaar. Hierdoor gaat het album al snel vervelen.Iets wat wel erg goed gedaan is bij dit album is de opbouw. Het eerste nummer is erg rustig, met bijna geen metal erin. Later word het album iets zwaarder, waardoor je goed mee wordt gesleurd door de muziek.

    De stem van zanger Patrik Rimmerfors versterkt nog meer de sfeer die het hele album uitstraalt. De zanger zingt soms niet helemaal zuiver, maar dit is gelukkig totaal niet hinderlijk. Verder heb ik enorm veel respect voor de zanger, aangezien hij ook nog zeven instrumenten speelt, waaronder de bouzouki, de doedelzak, de mondharp, de draailier en de blokfluit.

    Deze muziek is zeker wel wat voor de liefhebber van apartere soorten metal, als vikingmetal of paganmetal.Wel verwacht ik dat het ondanks dat het metal is, niet echt iets is voor het grotere metalpubliek. Ik zou deze muziek eerder aanraden aan een folkliefhebber dan aan een metalfan. Dit neemt gelukkig niets weg van de kwaliteit, dus als je van deze stijl houdt, is Eifur van Fejd echt een aanrader. (8/10) (Napalm Records)

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleCéline Dion opgenomen in het ziekenhuis
    Next Article Madball – Empire

    Related Posts

    Souad Massi – Zagate

    Peaer – Doppelgänger

    Kreator – Krushers of the World

    Album recensie overzicht: Megadeth, Van Morrison en meer

    Album recensie overzicht: Madison Beer, Lucinda Williams en meer

    Louis Tomlinson – How Did I Get Here?


    RSS Muzikantenbank
    • Trombonisten voor Phoenix Big Band Ede
    • Gezocht slag/ sologitarist voor Nederlandstalige coverband omgeving Drunen/ Waalwijk
    • Gezocht: Creatieve Lead gitarist (+- 25-40 jaar oud) voor ambitieuze alternatieve cross-over band (Locatie Utrecht)
    • Zangeres zoekt band, muzikant of combo
    • Zanger gezocht voor AC/DC tribute
    Over ons
    • Disclaimer
    • Adverteren
    • Privacybeleid en gebruiksvoorwaarden
    Maxazine Regionaal
    • Brabant
    • Gelderland
    • Limburg
    • Noord
    • Noord Holland
    • Overijssel
    • Utrecht
    • Zuid Holland

    Maxazine is er ook in andere talen:



    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.