Close Menu
.: Maxazine :.
    Facebook X (Twitter) Instagram RSS
    zondag, september 7
    Trending
    • The Haunted Youth betovert de Nieuwe Nor tijdens Cultura Nova
    • Hullabaloo 2025 trapt zomerafsluiting af in Groningen
    • Parels van de Popmuziek: Het Verhaal achter The Dubliners – ‘The Wild Rover’
    • Album recensie overzicht: Dressed Like Boys, Saint Etienne en meer
    • Album recensie overzicht: Big Thief, Ed Sheeran en meer
    • De wekelijkse New Music Friday Maxazine Playlist op Spotify, 5 september 2025
    • Laufey naar Ziggo Dome
    • Party.San Metal Open Air 2026: 30 jaar extreme metal in Thüringen
    Facebook X (Twitter) Instagram
    .: Maxazine :.
    • HOME
    • Muzieknieuws
    • Concertverslagen
      • Festivals
        • ADE
        • Bospop
        • Brutal Assault
        • CityRock
        • Dour
        • Eendracht Festival
        • Festyland
        • Geuzenpop
        • Jera On Air
        • KempenerPop
        • Lowlands
        • Mundial
        • Paaspop
        • Pinkpop
        • The Brave
        • The Hague Jazz
    • Interviews
    • CD Recensies
      • Legendary Albums
    • Prijsvragen
    • Extra
      • Verjaardagen
      • @Enjoythismusic
    .: Maxazine :.
    You are at:Home»Muziek»Wetenswaardigheden»Legendary Albums»Legendary Albums ….. ‘Get a Grip’ (Aerosmith)
    Legendary Albums

    Legendary Albums ….. ‘Get a Grip’ (Aerosmith)

    By Wil Wander6 april 2017

    De band waarvan ik vandaag een album ga bespreken is opgericht in 1970 te Boston. Sinds die tijd zijn ze uitgegroeid tot een grote en zeer bekende rockband. Hun debuutalbum, met de titel ‘Aerosmith’ verraad al over welke band ik het ga hebben hier in legendary albums. Met singles als onder andere ‘Walk This Way’, ‘Dream On’ en staan ze in lijst van klassieke rocknummers. Deze keer in Legendary Albums ….. ‘Get a Grip’ (Aerosmith).

    ‘Get a Grip’ is het 11e studio album van de Amerikaanse rockband Aerosmith, wat uitkwam op 20 april 1993 op het Geffen Records label. ‘Get a Grip’ was hun laatste album wat uitkwam op dit label, hierna keerden ze terug naar hun oude label Columbia Records. Aan ‘Get a Grip’ werkten een aantal gastartiesten mee, waaronder Don Henley; die de achtergrondzang verzorgde tijdens het nummer ‘Amazing’ en Lenny Kravitz deed dit ook maar dan bij ‘Line Up’. Net als op de albums ‘Permanent Vacation’ en ‘Pump’ werkten er buiten de bandleden een flink aantal andere artiesten mee aan ‘Get a Grip’, waaronder Desmond Child, Jim Vallance, Mark Hudson, Richie Supa, Taylor Rhodes, Jack Blades en Tommy Shaw.

    ‘Get a Grip’ werd Aerosmith’s best verkochte album wereldwijd, het album ging ruim 20 miljoen keer over de toonbank en staat gelijk met ‘Pump’, waarmee het in 1995 in de V.S. hun op één na best verkochte album werd met 7 miljoen stuks. Door deze verkoopcijfers mocht het album maar liefst 16 keer de platina status ontvangen ‘Get a Grip’ werd hiermee hun derde album wat in de V.S. meer dan 5 miljoen keer verkocht werd. Twee nummers – ‘Living on the Edge’ en ‘Crazy’ behaalden een Grammy Award, dit in de categorie “Best Rock Performance by a Duo or Group with Vocal”, dit in 1993 en 1994. Een recensie van ‘Get a Grip’ liet weten dat het album in vergelijking met ‘Pump’ faalde, dit omdat de recensist van mening was dat de band teveel hun best deed om een hit te scoren en omdat er geen diepte in het album zat, maar desondanks klonk het album wel goed.

    Rolling Stone magazine vond dat de titeltrack wel leuk was en vergeleek het nummer met de samenwerking tussen Steven Tyler, Joe Perry en Run–D.M.C op het nummer ‘Walk This Way”, maar is van mening dat het album avontuur mistte en het te somber was. Tijdens een interview vergeleek  de recensist van Rolling Stone het nummer ‘Livin’ on the Edge’ met een Bon Jovi nummer en was van mening dat het album geen succes zou worden door het grote aantal niet-bandleden wat meewerkte aan ‘Get a Grip’. Muziekjournalist Robert Christgau liet weten dat Aerosmith veel verschillende dingen probeerden op het album en dat ze sterk zijn in het proberen van iets nieuws, dit met het nummer ‘Crying’ en gaf hun de beste recensie die ze mochten ontvangen sinds hun album ‘Greatest Hits’ (1980).

    1. “Intro”.

    2. “Eat the Rich”.

    3. “Get a Grip”.

    4. “Fever”.

    5. “Livin’ on the Edge”.

    6. “Flesh”.

    7. “Walk on Down”.

    8. “Shut Up and Dance”.

    9. “Cryin'”.

    10. “Gotta Love It”.

    11. “Crazy”.

    12. “Line Up”.

    13. “Amazing”.

    14. “Boogie Man”.

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleVoormalig Noah And The Whale voorman Charlie Fink maakt solodebuut
    Next Article Nieuwe CD en DVD van Ladies of Soul

    Related Posts

    Drie van de beste live albums ooit…

    Geschiedenis van The Beatles nog altijd heel tastbaar in Liverpool

    Legendary Albums: Fleetwood Mac – Fleetwood Mac


    RSS Muzikantenbank
    • Nieuw op te richten band in Breda e.o.
    • П?? ZANGER(ES) GEZOCHT – Alternatieve Metal (regio Almelo – Vriezenveen)
    • Drummer gezocht voor Art of Almost (Arnhem/Nijmegen/Ede)
    • Americana band Veluwe zoekt een violist(e)
    • Coverband Niet Nix zoekt nieuwe zangeres(sen)
    Over ons
    • Disclaimer
    • Adverteren
    • Privacybeleid en gebruiksvoorwaarden
    Maxazine Regionaal
    • Brabant
    • Gelderland
    • Limburg
    • Noord
    • Noord Holland
    • Overijssel
    • Utrecht
    • Zuid Holland

    Maxazine is er ook in andere talen:



    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.