Close Menu
.: Maxazine :.
    Facebook X (Twitter) Instagram RSS
    vrijdag, oktober 16
    Trending
    • Holy Motors – Heaven’s Night
    • Angèle – Instinct
    • Niall Horan nodigt fans uit voor ‘Dinner Party’ in Ziggo Dome
    • Audrey Horne één bak energie in Effenaar
    • Flora Hibberd – Mammoth
    • Richard Thompson – Hippies, Thugs And Heroes
    • Tyla kleurt de AFAS live met een bonte mix van neon, blacklights, bodypaint en swingende Afro Pop
    • Eerste namen South of Heaven 2027 bekend
    Facebook X (Twitter) Instagram
    .: Maxazine :.
    • HOME
    • Muzieknieuws
    • Concertverslagen
      • Festivals
        • ADE
        • Bospop
        • Brutal Assault
        • CityRock
        • Dour
        • Eendracht Festival
        • Festyland
        • Geuzenpop
        • Jera On Air
        • KempenerPop
        • Lowlands
        • Mundial
        • Paaspop
        • Pinkpop
        • The Brave
        • The Hague Jazz
    • Interviews
    • CD Recensies
      • Legendary Albums
    • Prijsvragen
    • Extra
      • Verjaardagen
      • @Enjoythismusic
    .: Maxazine :.
    You are at:Home»Muziek»CD Recensie»Holy Motors – Heaven’s Night
    CD Recensie

    Holy Motors – Heaven’s Night

    By Anton Dupont16 oktober 2026

    Met ‘Heaven’s Night’ keert het uit Tallinn afkomstige Holy Motors terug naar het front, en de Estse formatie laat er geen gras over groeien. Na ‘Slow Motion Party’ schakelt de band een fikse versnelling hoger met een geluid dat snijdt, schuurt en ongenadig hard binnenkomt. Vergetenderwijs de dromerige loomheid van vroeger; deze plaat is doordrenkt met rauwe Americana, gortdroge garagerock en grimmige noorgaze. Holy Motors trapt de deuren wagenwijd open en presenteert een album dat even kompromisloos als energiek uit de hoek komt.

    In het titelnummer ‘Heaven’s Night’ beuken de vervormde gitaarlijnen en een sloom maar genadeloos drumritme recht door de speakers. De ijzig coole vocalen van Eliann Tulve snijden vlijmscherp door de walm van distortion heen. Het nummer ‘The Last Ones’ trekt die lijn genadeloos door en ramt door met gierende feedback en een opzwepende baslijn die toewerkt naar een woeste, chaotische climax. Dit is rock zoals het hoort te klinken: ongepolijst, zwaar en met de spierballen vol overtuiging getoond.

    Op ‘Under My Tongue’ krijgt Tulve versterking van Reid Bateh (Bambara), wat resulteert in een duister duet dat klinkt als een broeierige confrontatie in een verlaten bar. De gitaren janken en schuren, terwijl de ritmesectie het spul onvermoeibaar vooruitjaagt. ‘Heaven’s Night’ drijft op spierballenrock, vuile gitaareffecten en overstuurde amplifiers. Geen gezeik of overbodige versieringen, maar gewoon negen meedogenloze tracks die geen spaan heel laten van de rust.

    Tegen het einde van het album blijft de stoom uit de ketel blazen en laat de band zien dat ze de kunst van het slopen meester zijn. Het is een smerige, overtuigende en heerlijk meedogenloze plaat geworden waarmee Holy Motors laat zien dat ze absoluut niet terugdeinzen voor een robbertje vechten. Een absolute aanrader voor wie van gitaargeweld houdt. (8/10) (Wharf Cat Records)

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleAngèle – Instinct

    Related Posts

    Angèle – Instinct

    Flora Hibberd – Mammoth

    Richard Thompson – Hippies, Thugs And Heroes

    Mali Obomsawin – Automatic

    Eels – Cookie Happened

    The Avalanches – No Bad Memories


    RSS feed: Muzikantenbank Muzikantenbank
    • Looking for drummer and keyboardist in Amsterdam!!!
    • Ervaren zanger/slaggitarist zoekt muzikale klik!
    • Toetsenist m/ v voor Rock and Roll band
    • Lilywhite zoekt bassist
    • Blues band uit Achterhoek zoekt lead-gitarist
    Over ons
    • Disclaimer
    • Adverteren
    • Privacybeleid en gebruiksvoorwaarden
    Maxazine Regionaal
    • Brabant
    • Gelderland
    • Limburg
    • Noord
    • Noord Holland
    • Overijssel
    • Utrecht
    • Zuid Holland

    Maxazine is er ook in andere talen:



    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.