Close Menu
.: Maxazine :.
    Facebook X (Twitter) Instagram RSS
    zaterdag, oktober 10
    Trending
    • Time Bandits trotseren fysieke tegenslag in bruisende Cacaofabriek
    • Robert Jon & The Wreck zetten De Bosuil in vuur en vlam met Southern Rock van de bovenste plank
    • Pip Millett is een baken van zelfexpressie in Zonnehuis
    • Album recensie overzicht: Sheryl Crow, B.B. King en meer
    • Micha betovert met rauwe stem ‘hometown’ Zwolle
    • Nathan Carter – Doin’ Alright
    • Nickelback met ‘Everything Under The Sun Tour’ in 2027 naar Amsterdam
    • Dominic Fike – How To Quit Smoking
    Facebook X (Twitter) Instagram
    .: Maxazine :.
    • HOME
    • Muzieknieuws
    • Concertverslagen
      • Festivals
        • ADE
        • Bospop
        • Brutal Assault
        • CityRock
        • Dour
        • Eendracht Festival
        • Festyland
        • Geuzenpop
        • Jera On Air
        • KempenerPop
        • Lowlands
        • Mundial
        • Paaspop
        • Pinkpop
        • The Brave
        • The Hague Jazz
    • Interviews
    • CD Recensies
      • Legendary Albums
    • Prijsvragen
    • Extra
      • Verjaardagen
      • @Enjoythismusic
    .: Maxazine :.
    You are at:Home»Muziek»Concertverslag»Time Bandits trotseren fysieke tegenslag in bruisende Cacaofabriek
    Concertverslag

    Time Bandits trotseren fysieke tegenslag in bruisende Cacaofabriek

    By Norman van den Wildenberg10 oktober 2026

    De Cacaofabriek in Helmond stond vrijdagavond in het teken van nostalgie en onverwoestbare podiumenergie. Dat Time Bandits hier stonden, mocht een klein wonder heten: voorman Alides Hidding ging amper tweeënhalve week geleden door zijn rug bij het grasmaaien. Met dank aan intensieve behandelingen van de kinestesist wist hij de pijn echter te trotseren en stond hij vanaf de eerste minuut vol overgave op de bühne, zoals men van hem gewend is.

    De show trapte ijzersterk af met de klassieke hits ‘Live It Up’ en ‘I’m Specialized in You’. Meteen vol gas er tegenaan, en dat kan alleen maar als je genoeg hits hebt om de magie tot aan het eind vol te houden. Het publiek zat er meteen goed in toen ook ‘Dancing on a String’ en het sterke ‘Wildfire’ voorbijkomen. Na het sfeervolle ‘Hollywood Seven’, het begin van Hidding’s carrière uit 1979, was het tijd voor de eerste bijzondere gast van de avond: Des’Ray van 2 Brothers on the 4th Floor. Zij bracht met haar krachtige stem onder meer ren soulvolle versie van ‘Dreams’, precies in stijl van de Time Bandits. Ook een intieme uitvoering van ‘Why Tell Me Why’ van Anita Meyer en haar eigen ‘Never Alone’ werden door het publiek en masse meegezongen. Haar gastoptreden werd vervolgd door een prachtige gevoelige versie van Ruth Jacott’s ‘Leun op mij’. Het duet ‘Endless Road’ met Hidding vormde een prachtig harmonieus rustpunt. Tussendoor nam ze vol contact met het publiek en haalde maar eens aan dat ze nog op een steenworp van Helmond, in Horst, had gewoond. Het was Alides’ favoriete Time Bandits nummer en aangezien hij ooit meezong als gast bij Des’Ray’s theatertour, nam de blondine de eer aan een duet aan te gaan dat beiden op heerlijke wijze volbrachten.

    Oorspronkelijk was het de bedoeling dat Rob Bolland mee als gast zou touren, maar door zijn vreselijke ziekte bleek dat een onmogelijke opgave. Als eerbetoon bracht Alides Falco’s ‘Jeanny’, dat geschreven is door Bolland en Bolland. Hierna schakelde de band een versnelling hoger. Leon Goewie (Vengeance) betrad al snel het podium om het gaspedaal flink in te trappen. Goewie is al lange tijd een goede vriend van Hidding, en dat bleek ook door de humoristische steek die Goewie gaf, door te geinen met het ongelukje dat de Time Bandits-frontman had gehad met het grasmaaien. Met stevige uitvoeringen van ‘In the Army Now’ (Status Quo ook geschreven door Bolland en Bolland) ‘Love Hurts’ en AC/DC’s ‘Highway to Hell’ veranderde de zaal kortstondig in een hardrocktempel. Richting het einde van de reguliere set keerde Time Bandits terug naar hun eigen iconische repertoire met onder andere ‘Dangerous’, natuurlijk de megahit ‘Listen to the Man With the Golden Voice’ en het onweerstaanbare ‘I’m Only Shooting Love’.

    Het publiek liet de band uiteraard niet zomaar gaan. Zonder de band tijd te gunnen het podium te verlaten bleef de band on stage voor de toegift, waarin Hidding het publiek vroeg welke van de grote hits nogmaals gebracht moest worden. Zonder te kiezen kwamen de allergrootste successen nog een keer in volledige versies voorbij, ditmaal met Kelly Thomassen, die samen met Daniëlle Croes de achtergrond zang verzorgde, in duet. Dat de dames behoren tot de sterkste backingvocalisten van Nederland, bleek vrijdagavond wel weer. Als absolute kers op de taart sloot de band de avond af met een indrukwekkende cover van Prince zijn ‘Purple Rain’. Een meeslepende finale van een avond waarop passie en doorzettingsvermogen zegevierden in Helmond.

     

    Foto’s (c) Eus Driessen

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleRobert Jon & The Wreck zetten De Bosuil in vuur en vlam met Southern Rock van de bovenste plank

    Related Posts

    Robert Jon & The Wreck zetten De Bosuil in vuur en vlam met Southern Rock van de bovenste plank

    Pip Millett is een baken van zelfexpressie in Zonnehuis

    Micha betovert met rauwe stem ‘hometown’ Zwolle

    Hällas machtig in Tilburg

    Henrik Freischlader raakte gevoelige snaar in De Bosuil

    Ben Ellis betovert de Tolhuistuin met zijn unieke stemgeluid


    RSS feed: Muzikantenbank Muzikantenbank
    • Drummer (ex- To Heaven Earth Is Hell) zoek Metalcore band
    • (Lead)Gitarist zoekt muzikanten voor Powermetal band
    • Gitarist gezocht voor nieuwe rockband (regio Den Bosch)
    • Gitarist gezocht voor Southern Rock cover band
    • Bassist en drummer zoeken gitarist voor Post-rock / Post-metal / noisie / sludge / shoegaze
    Over ons
    • Disclaimer
    • Adverteren
    • Privacybeleid en gebruiksvoorwaarden
    Maxazine Regionaal
    • Brabant
    • Gelderland
    • Limburg
    • Noord
    • Noord Holland
    • Overijssel
    • Utrecht
    • Zuid Holland

    Maxazine is er ook in andere talen:



    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.