Close Menu
.: Maxazine :.
    Facebook X (Twitter) Instagram RSS
    zondag, augustus 23
    Trending
    • Album recensie overzicht: Benny Blanco, Denzel Curry en meer
    • Roxy Dekker – SUPERSTAR
    • Antoon naar Gashouder
    • Brandon Flowers – Thrasher
    • Nia Archives presenteert de ‘Emotional Tour’ in Gashouder
    • Jorja Smith presenteert ’10 Years of Jorja Smith’ in Ziggo Dome
    • Skinny Hightower – Feels Like Destiny
    • Joanna Connor – Live On 11/11
    Facebook X (Twitter) Instagram
    .: Maxazine :.
    • HOME
    • Muzieknieuws
    • Concertverslagen
      • Festivals
        • ADE
        • Bospop
        • Brutal Assault
        • CityRock
        • Dour
        • Eendracht Festival
        • Festyland
        • Geuzenpop
        • Jera On Air
        • KempenerPop
        • Lowlands
        • Mundial
        • Paaspop
        • Pinkpop
        • The Brave
        • The Hague Jazz
    • Interviews
    • CD Recensies
      • Legendary Albums
    • Prijsvragen
    • Extra
      • Verjaardagen
      • @Enjoythismusic
    .: Maxazine :.
    You are at:Home»Muziek»CD Recensie»Gipsy Kings – Historia
    CD Recensie

    Gipsy Kings – Historia

    By Bart van de Sande20 mei 2026

    Gipsy Kings draaien inmiddels alweer decennialang mee sinds hun oprichting in 1978. De families Reyes en Baliardo vormden de kern van de groep, die wereldwijd doorbrak met klassiekers als ‘Bamboleo’, ‘Djobi Djoba’ en ‘Volare’. Met hun aanstekelijke mix van traditionele zigeunerrumba, flamenco en toegankelijke pop groeiden zij uit tot een internationaal fenomeen.

    Anno 2026 bestaan er feitelijk twee varianten van de groep: een formatie rond Nicolas Reyes en de versie onder leiding van Tonino Baliardo, waar dit album betrekking op heeft. Reyes blijft voor velen de stem van de grote hits, terwijl Baliardo verantwoordelijk is voor het karakteristieke gitaarspel dat het geluid van de Gipsy Kings zo herkenbaar maakt.

    Vier jaar na ‘Renaissance’ uit 2022 verschijnt nu ‘Historia’, het tweede album onder de naam Gipsy Kings feat. Tonino Baliardo. Het album voelt als een viering van het rijke verleden van de groep en biedt tegelijkertijd een eerbetoon aan de muzikale en familiale wortels van de band.

    Vanaf opener ‘Señorita’ wordt direct duidelijk waar de kracht van dit album ligt. De typische rumba flamenca, met meerdere gitaren die ritme en melodie in elkaar laten overvloeien, roept meteen herinneringen op aan de gloriedagen van eind jaren tachtig. Daarmee is ook direct de ziel van ‘Historia’ gevangen: een warm, levendig en nostalgisch album dat trouw blijft aan het vertrouwde geluid.

    Toch draait ‘Historia’ niet uitsluitend om feest en herkenning. Het instrumentale ‘Cielo’ vormt een melancholisch rustpunt op het album en is een eerbetoon aan Paco, de overleden broer van Baliardo en voormalig lid van de originele bezetting. De gitaren krijgen hier meer ruimte voor emotie en sfeer dan voor ritmische uitbundigheid.

    Daarna volgt ‘Soñador’, dat dankzij het virtuoze gitaarspel van Baliardo een bijna Santana-achtige sfeer oproept. Met ‘Hijos Del Viento’ verschuift het album opnieuw richting de identiteit en spiritualiteit van het zigeunerleven, terwijl ‘El Campo’ juist weer een opgewekte en dansbare rumba brengt waarin familie, vrijheid en verbondenheid centraal staan.

    Afsluiter ‘Big Bang’ rondt het album op passende wijze af. Volgens de overlevering werd de titel bedacht door Baliardo’s jonge kleinzoon, wat het familiale karakter van ‘Historia’ extra onderstreept. Daarmee maken de Gipsy Kings nogmaals duidelijk waar hun muziek al ruim veertig jaar om draait: vrijheid, familie, natuur en het vieren van het leven. In een tijd van een polariserende samenleving, waarbij vooral de tegenstellingen naar voren komen en wat we vooral niet met elkaar gemeen hebben, is het een verfrissing om door Gipsy Kings feat. Tonino Baliardo op een muzikale wijze herinnerd te worden aan belangrijke waarden waar we zelf wel invloed op kunnen uitoefenen. (8/10) (V2 Records)

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleRoyal Albert Hall valt voor de tijdloze klasse van Zucchero
    Next Article bbno$ brengt een immens vermakelijk spektakel naar AFAS

    Related Posts

    Album recensie overzicht: Benny Blanco, Denzel Curry en meer

    Roxy Dekker – SUPERSTAR

    Brandon Flowers – Thrasher

    Skinny Hightower – Feels Like Destiny

    Joanna Connor – Live On 11/11

    Westside Cowboy – It Goes On


    RSS feed: Muzikantenbank Muzikantenbank
    • Zanger gitarist gezocht
    • Bassist gezocht voor band!
    • Zoek een cover band 65+plus
    • Backing Vocals
    • Toetsenist gezocht
    Over ons
    • Disclaimer
    • Adverteren
    • Privacybeleid en gebruiksvoorwaarden
    Maxazine Regionaal
    • Brabant
    • Gelderland
    • Limburg
    • Noord
    • Noord Holland
    • Overijssel
    • Utrecht
    • Zuid Holland

    Maxazine is er ook in andere talen:



    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.