Close Menu
.: Maxazine :.
    Facebook X (Twitter) Instagram RSS
    woensdag, oktober 7
    Trending
    • HateSphere – Guillotine
    • Bilderbuch – ∞+1
    • The Pineapple Thief – Far And Wide
    • Graveyard – Fever
    • The Jayhawks – Sanctuary Park
    • Miranda Lambert – Crisco
    • Henrik Freischlader raakte gevoelige snaar in De Bosuil
    • Parels van de Popmuziek: Het verhaal achter Journey – ‘Don’t Stop Believin”
    Facebook X (Twitter) Instagram
    .: Maxazine :.
    • HOME
    • Muzieknieuws
    • Concertverslagen
      • Festivals
        • ADE
        • Bospop
        • Brutal Assault
        • CityRock
        • Dour
        • Eendracht Festival
        • Festyland
        • Geuzenpop
        • Jera On Air
        • KempenerPop
        • Lowlands
        • Mundial
        • Paaspop
        • Pinkpop
        • The Brave
        • The Hague Jazz
    • Interviews
    • CD Recensies
      • Legendary Albums
    • Prijsvragen
    • Extra
      • Verjaardagen
      • @Enjoythismusic
    .: Maxazine :.
    You are at:Home»Muziek»Concertverslag»Slagerij van Kampen slaat zijn slag in Zoetermeer
    Foto (c) Patricia Verploegh Chassé
    Concertverslag

    Slagerij van Kampen slaat zijn slag in Zoetermeer

    By Patricia Verploegh Chassé14 februari 2026

    Wie denkt dat een slagwerkgroep vooral hard en eentonig is, heeft het mis. Onlangs trad Slagerij van Kampen op in Stadstheater Zoetermeer op 13 februari. Tijdens hun optreden lieten zij zien hoe veelzijdig slagwerk kan zijn en vooral hoeveel energie het kan losmaken in een zaal.

    Ooit begonnen als pure slagwerkgroep, is de bezetting inmiddels al lange tijd uitgebreid met keyboardgeluid. De huidige formatie bestaat uit de vier slagwerkers Olaf Fase, Clara de Mik, Boudine van Slobbe en Johan Boere, aangevuld met multi-instrumentalist Robin van Vliet. Robin speelde vooral keyboard, maar sprong ook bij op slagwerk. Achter de schermen zijn oprichters Mies Wilbrink en Willem van Kruijsdijk nog altijd betrokken.

    Vanaf het eerste moment zat de vaart erin. De spelers stonden geen seconde stil en hun spel was strak en krachtig. Je voelde de spanning in de zaal opbouwen bij de grotere stukken, terwijl de stillere momenten juist zorgden voor volledige aandacht en concentratie in de zaal.

    Het programma zat vol dynamiek. Geen lange, doorlopende drumbeats, maar duidelijke verschillen in tempo, sfeer en instrumenten. Het ene moment groots en ritmisch met veel beweging, het andere moment klein en ingetogen met één melodisch slagwerkinstrument. Elk nummer had een eigen karakter, waardoor het geheel gevarieerd bleef en toegankelijk was voor een breed publiek.

    Er was ook veel humor. Tijdens een eerdere tour was er een prijsvraag, waarmee je een “luchtdrumstel” kon winnen. Dit keer werd dat instrument zowaar live gedemonstreerd. Na het zorgvuldig “klaarzetten” van het onzichtbare drumstel, speelden Olaf en Johan een compositie met daarin een verwijzing naar ‘In the Air Tonight’ van Phil Collins, inclusief het beroemde drumintro van dat nummer. Het publiek reageerde direct enthousiast. Het luchtdrumstel werkt met reflectoren die door een camera worden opgepikt. Dit maakt het een speels en tegelijk verrassend verfijnd onderdeel van de show. Wat begint als een grap, groeit uit tot een staaltje technisch vernuft en muzikaliteit. Het onzichtbare instrument vraagt om strakke timing en onderlinge afstemming, en juist daarin laten Olaf en Johan zien hoe goed zij op elkaar zijn ingespeeld.

    Het optreden werd aan elkaar gepraat door Johan Boere. Zijn korte toelichtingen gaven context bij de nummers en zorgden ervoor dat het publiek er echt bij betrokken werd.

    Ook visueel zat het goed in elkaar. De lichtshow sloot naadloos aan op de muziek en versterkte de sfeer van elk nummer. Dat maakte dit optreden een waar spektakel.

    Foto’s (c) Patricia Verploegh Chassé

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleAlbum recensie overzicht: Howling Bells, Liz Young en meer
    Next Article Manchester Orchestra’s drummer Tim Very overleden

    Related Posts

    Henrik Freischlader raakte gevoelige snaar in De Bosuil

    Ben Ellis betovert de Tolhuistuin met zijn unieke stemgeluid

    Snelle trapt nieuwe tour af in Utrecht

    Katherine Priddy bracht als een muze haar muziek naar ’t Rozenknopje

    Ca7riel en Paco Amoraso zorgen voor muzikale vrijheid in AFAS live

    Douwe Bob switcht moeiteloos tussen rock en country in TivoliVredenburg


    RSS feed: Muzikantenbank Muzikantenbank
    • Gezocht: Enthousiaste Muzikanten voor Orkest-band Mixed Harmony Maastricht!
    • Gezocht: Lead gitarist(e) voor goed lopende CCR-Tribute band
    • HOLLOW STATE (Grungy Metal) zoekt drummer en bassist
    • Vaste geluidstechnieker gezocht.
    • GEZOCHT: Ervaren 2e gitarist voor een Mark Tremonti Tribute!
    Over ons
    • Disclaimer
    • Adverteren
    • Privacybeleid en gebruiksvoorwaarden
    Maxazine Regionaal
    • Brabant
    • Gelderland
    • Limburg
    • Noord
    • Noord Holland
    • Overijssel
    • Utrecht
    • Zuid Holland

    Maxazine is er ook in andere talen:



    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.