Close Menu
.: Maxazine :.
    Facebook X (Twitter) Instagram RSS
    maandag, juni 16
    Trending
    • RetRock liet Waalwijk dansen en rocken
    • Bezoekers genieten met volle teugen van Jazz Middelheim
    • Album recensie overzicht: Slick Rick, Murder by Death en meer
    • New Model Army zet Muziekgieterij in vuur en vlam
    • Boyce Avenue zorgt voor een sfeervol optreden in Amsterdam
    • Arrested Development nog steeds pure magie
    • Album recensie overzicht: Omar, Jimmy Barnes en meer
    • De wekelijkse New Music Friday Maxazine Playlist op Spotify, 13 Juni 2025
    Facebook X (Twitter) Instagram
    .: Maxazine :.
    • HOME
    • Muzieknieuws
    • Concertverslagen
      • Festivals
        • ADE
        • Bospop
        • Brutal Assault
        • CityRock
        • Dour
        • Eendracht Festival
        • Festyland
        • Geuzenpop
        • Jera On Air
        • KempenerPop
        • Lowlands
        • Mundial
        • Paaspop
        • Pinkpop
        • The Brave
        • The Hague Jazz
    • Interviews
    • CD Recensies
      • Legendary Albums
    • Prijsvragen
    • Extra
      • Verjaardagen
      • @Enjoythismusic
    .: Maxazine :.
    You are at:Home»Brabant»Brabant Live»Wende krijgt publiek muisstil in Oisterwijk
    Wende
    Foto (c) Armelle van Helden
    Brabant Live

    Wende krijgt publiek muisstil in Oisterwijk

    By Armelle van Helden11 augustus 2019

    Afgelopen februari heeft Wende Snijders een terechte Edison gewonnen voor haar album ‘Mens’, dat in 2018 uitkwam. Op vrijdag 9 augustus stond zij in het uitverkochte natuurtheater in Oisterwijk, een pareltje van een theater tussen de Brabantse vennen. En natuurlijk stond zij niet alleen op dit podium, maar met haar muzikanten Yan (Jan van Eerd) en Ludowic (Thijs Lodewijk) die de show voorzagen van beukende elektronische soundscapes.

    Voordat Wende opkwam, stonden Jan en Thijs al op het podium, ons onderdompelend in abstracte electrogeluiden. Wende kwam op, en het eerste wat opvalt is haar geblondeerde haar. Waarover ze uitlegde dat ze Connie Palmen speelt in de tv-serie ‘I.M.’. Daarna begon ze met het zingen van het nummer ‘Deze Gin’. De avond was een mooie afwisseling van Nederlandstalige nummers, een Franstalige (cover van Jacques Brel’s Au Suivant) en meerdere Engelstalige nummers. En van rustige nummers waar alleen Wende achter de piano plaatsnam (zoals bij het Engelstalige ‘Mini-me’) naar stevig dansbare nummers waarin Jan en Thijs een groter aandeel hadden, zoals ‘Wat is mijn plan vandaag’, zowel qua soundscapes als tweede en derde stem.

    Wende’s lief is de continenten over gegaan, net als haar vader. De vraag van haar aan hem “Ga je nu al weer weg?” beantwoordde hij met “Ja, schrijf er maar een liedje over” en zo werd het lied ‘Buenos Aires’ geboren. Bij ‘Heb ik dat nodig?’ gaat haar jasje uit en danst ze over het podium.

    Alle aandacht van het publiek was vanaf seconde één totaal, tijdens het gehele concert was het muisstil, met uitzondering van het zachtjes knisperen van mensen die over het schelpenpad lopen en bij de nummers ‘Mens durf te leven’ en ‘Mother Fucker’. Bij dit laatste Engelstalige lied over ouderschap werd iedereen gevraagd het refrein mee te zingen, mannen werden specifiek uitgenodigd ook mee te doen:

    “I’m not a good mother,
    I’m not a bad mother,
    I’m a good enough mother,
    That’s good enough for me”.

    Na de ultrakorte bis vertelde Wende: “Wij blijven gewoon doorschrijven. Aan Dimitri van Hulst vroeg ik of hij nog wat had liggen, en dat bleek een gedicht te zijn voor zijn nieuwe lief, ‘Laat mij het zijn’”. Dit is net als ‘Vrij me’ afkomstig van zijn gedichtenbundel genaamd ‘Stoppen met roken in 87 gedichten’, wat Wende ook zong. Nog eentje dan, de laatste, het volkslied ‘Als liefde niet bestond’ van Toon Hermans.

    Mocht je nog niet genoeg gekregen hebben van Wende, wat wij goed snappen, op woensdag 11 en donderdag 12 september staat zij bijvoorbeeld in Carré met de tweede editie van ‘Kaleidoscope’, een avondvullend programma door haar zelf samen gesteld met onder andere Gallowstreet, Pitou, Willeke Alberti en Typhoon.

    Foto’s (c) Armelle van Helden / Maxazine

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleMetallica’s S&M voor een keer in de bioscoop te zien
    Next Article Elbow komt met nieuw album ‘Giants of all sizes’

    Related Posts

    RetRock liet Waalwijk dansen en rocken

    Bezoekers genieten met volle teugen van Jazz Middelheim

    Album recensie overzicht: Slick Rick, Murder by Death en meer


    RSS Muzikantenbank
    • Fluitiste / celliste / zangeres zoekt band
    • Backings vocaliste of vocalist gezocht!
    • Fluitiste / celliste./ zangeres op zoek naar band
    • Zangeres zoekt een band
    • Zangeres zoekt gitarist(e)
    Over ons
    • Disclaimer
    • Adverteren
    • Privacybeleid en gebruiksvoorwaarden
    Maxazine Regionaal
    • Brabant
    • Gelderland
    • Limburg
    • Noord
    • Noord Holland
    • Overijssel
    • Utrecht
    • Zuid Holland
    Maxazine is er ook in andere talen:












    Consent

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.