Close Menu
.: Maxazine :.
    Facebook X (Twitter) Instagram RSS
    zondag, oktober 19
    Trending
    • Zuco 103 sluit de zomer zomers af in Muziekgebouw Eindhoven
    • Parels van de Popmuziek: Het verhaal achter Rockwell – Somebody’s Watching Me
    • De opkomst van naadloze digitale transacties in de muziekindustrie en andere sectoren
    • Album recensie overzicht: Tame Impala, Ty Dolla $ign en meer
    • Sam Rivers (1977-2025): De bassist die nu-metal z’n heartbeat gaf
    • Album recensie overzicht: Chrissie Hynde, Of Monsters and Men en meer
    • Timebox brengt lang vervlogen Nederpop geschiedenis naar het nu in Zeist
    • De wekelijkse New Music Friday Maxazine Playlist op Spotify, 17 oktober 2025
    Facebook X (Twitter) Instagram
    .: Maxazine :.
    • HOME
    • Muzieknieuws
    • Concertverslagen
      • Festivals
        • ADE
        • Bospop
        • Brutal Assault
        • CityRock
        • Dour
        • Eendracht Festival
        • Festyland
        • Geuzenpop
        • Jera On Air
        • KempenerPop
        • Lowlands
        • Mundial
        • Paaspop
        • Pinkpop
        • The Brave
        • The Hague Jazz
    • Interviews
    • CD Recensies
      • Legendary Albums
    • Prijsvragen
    • Extra
      • Verjaardagen
      • @Enjoythismusic
    .: Maxazine :.
    You are at:Home»Muziek»Wetenswaardigheden»Jaaroverzicht 2018: Februari
    Jaaroverzicht
    Wetenswaardigheden

    Jaaroverzicht 2018: Februari

    By Norman van den Wildenberg25 december 2018

    Het jaar 2018 zit er weer bijna op. Maxazine blikt met kerst traditiegetrouw terug op het muzikale jaar met een muzikaal jaaroverzicht. In het kort gaan we door het hele jaar heen, verdeeld over de maanden. Dit uur blikken we terug op februari.

    In februari werd Europa opgeschrikt door geruchten van een mogelijke reunie van de Spice Girls. Met Victoria Adams (Beckham) zelfs! Black Stone Cherry kondigt hun zesde studioalbum ‘Family Tree’ aan, dat in april zal uitkomen. Ronnie Flex werd de grote winnaar van Edison Awards uitreiking en liet daarbij heel Nederland het nakijken. Het recentelijk failliet verklaarde poppodium ATAK in Enschede gaat samenwerken met Metropool in Hengelo en samen onder één organisatie verder.

    Wederom kunnen er door de festivals bijboekingen gemeld worden. Paaspop was in februari de eerste, met onder anderen BLØF, Kraantje Pappie, Trafassi, Vengaboys en Wipneus & Pim. North Sea Jazz volgde met onder anderen The O’Jays, Gregory Porter met Metropole Orkest, Nile Rodgers & CHIC en Earth Wind & Fire. Appelpop maakte de namen bekend, net als Ribs & Blues, die Mothers Finest, Status Quo en de Earth Wind & Fire experience wist vast te leggen. De Arctic Monkeys werden bekend gemaakt voor Best Kept Secret en Ilse DeLange, George Ezra, Dotan werden bekend gemaakt voor Tuckerville 2018. Retropop kondigde Ronan Keating, K’s Choice en Roland Gift (Fine Young Cannibals) aan. Enkele dagen later was het Fischer-Z die de line-up completeerde. Het 40UP Zomerfestival kondigde daar bovenop namen als Sugarhill Gang en London Beat aan, samen met Rose Royce. Als laatste natuurlijk ook Pinkpop, die zijn line-up definitief bekend maakte. Pearl Jam, Foo Fighters en Bruno Mars zijn de headliners.

    Jethro Tull kondigde een exclusief 50th Anniversary concert in Carré, Amsterdam aan. Paul Simon kondigde zijn Homeward Bound: The Farewell Tour aan, die in juli in Ziggo Dome zal staan. Enkele dagen later kondigde zijn oude maatje Art Garfunkel een show aan in Carré. Ook mooi! Justin Timberlake doet het weer anders: Die kondigde shows aan in Amsterdam en Arnhem. Queen + Adam Lambert kondigden een show aan in Ahoy.

    En ook in februari overleden helaas weer enkele artiesten. Toch was het gelukkig wat rustiger dan in Januari. Temptations zanger Dennis Edwards werd slechts 74 jaar. Ook Jazztrompettist, componist en zanger Hugh Masekela overleed in februari, op 78-jarige leeftijd.

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleJaaroverzicht 2018: Januari
    Next Article Jaaroverzicht 2018: Maart

    Related Posts

    Zuco 103 sluit de zomer zomers af in Muziekgebouw Eindhoven

    Parels van de Popmuziek: Het verhaal achter Rockwell – Somebody’s Watching Me

    De opkomst van naadloze digitale transacties in de muziekindustrie en andere sectoren


    RSS Muzikantenbank
    • Solo Gitarist gezocht ( 60 plus)
    • Glam metal drummer gezocht
    • Bigband zoekt drummer
    • GITARIST gezocht voor tributeband The CURE!
    • Pro drummer zoekt serieuze, creatieve band / muzikanten om hard te werken aan een goed product.
    Over ons
    • Disclaimer
    • Adverteren
    • Privacybeleid en gebruiksvoorwaarden
    Maxazine Regionaal
    • Brabant
    • Gelderland
    • Limburg
    • Noord
    • Noord Holland
    • Overijssel
    • Utrecht
    • Zuid Holland

    Maxazine is er ook in andere talen:



    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.