Close Menu
.: Maxazine :.
    Facebook X (Twitter) Instagram RSS
    donderdag, augustus 21
    Trending
    • Anthology van The Beatles opnieuw uit met nieuw extra album
    • Yungblud. Are You Ready, Boy? (2025)
    • Drie van de beste live albums ooit…
    • Parels van de Popmuziek: Het verhaal achter Cutting Crew – ‘(I Just) Died In Your Arms’
    • Album recensie overzicht: Alison Goldfrapp, Bruce Liu en meer
    • Eminem brengt muziekdocumentaire en officiële soundtrack ‘STANS’ uit
    • Frenna keert terug naar Ziggo Dome
    • Album recensie overzicht: The Black Keys, Baest en meer
    Facebook X (Twitter) Instagram
    .: Maxazine :.
    • HOME
    • Muzieknieuws
    • Concertverslagen
      • Festivals
        • ADE
        • Bospop
        • Brutal Assault
        • CityRock
        • Dour
        • Eendracht Festival
        • Festyland
        • Geuzenpop
        • Jera On Air
        • KempenerPop
        • Lowlands
        • Mundial
        • Paaspop
        • Pinkpop
        • The Brave
        • The Hague Jazz
    • Interviews
    • CD Recensies
      • Legendary Albums
    • Prijsvragen
    • Extra
      • Verjaardagen
      • @Enjoythismusic
    .: Maxazine :.
    You are at:Home»Muziek»Muzieknieuws»Eric Clapton brengt nieuw album ‘I Still Do’ uit
    Muzieknieuws

    Eric Clapton brengt nieuw album ‘I Still Do’ uit

    By Peter van Cappelle17 maart 2016

    Eric Clapton brengt op vrijdag 20 mei zijn nieuwe studioalbum ‘I Still Do’ uit. De legendarische zanger en gitarist sloeg voor zijn drieëntwintigste studioalbum de handen opnieuw ineen met producer Glyn Johns. Eerder al werkten zij samen aan Clapton’s ‘Slowhand’ uit 1977, dat in de Verenigde Staten een triple-platina award kreeg. Johns is net als Clapton legendarisch vanwege zijn succesvolle werk met The Eagles, The Rolling Stones, Led Zeppelin en The Who. Eric Clapton zegt over de samenwerking het volgende: “This was a long and overdue opportunity to work with Glyn Johns again, and also, incidentally, the fortieth anniversary of ‘Slowhand’!”

    ‘I Still Do’ is de opvolger van ‘Friends: The Breeze, An Appreciation Of JJ Cale’ uit 2014. Op dit album brengt Eric Clapton samen met zijn muzikale vrienden een ode aan de in 2013 overleden singer songwriter en gitarist JJ Cale.

    Het bijzondere artwork van ‘I Still Do’, een illustratie van Clapton, is van de hand van Sir Peter Blake. Deze Britse kunstenaar verzorgde in het verleden iconische albumhoezen zoals ‘Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band’ van The Beatles, Paul Weller’s ‘Stanley Road’ en de single ‘Do They Know It’s Christmas?’ van Band Aid.

    Eric Clapton begon zijn muzikale carrière in 1963 bij de legendarische band The Yardbirds. In achttien maanden tijd leerde hij zichzelf de basis van zijn unieke gitaarspel aan. In 1965 besloot Eric Clapton de band te verlaten en haakte hij aan bij John Mayall’s Bluesbreakers waarmee hij het klas sieke album ‘Bluesbreakers With Eric Clapton’ opnam. Halverwege 1966 richtte hij met Jack Bruce en Ginger Baker de legendarische band ‘Cream’ op. Ondanks het relatief korte bestaan van de band (ze gingen in ’68 uit elkaar) behoort Cream tot één van de meest toonaangevende bands in de popgeschiedenis. In de jaren die volgden speelde Clapton zowel solo als in meerdere groepen, hij nam tal van albums op, gaf wereldwijd uitverkochte concerten en wordt vandaag de dag nog altijd gezien als één van de grote gitaristen op aarde.

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleConcerttip: Moke in Doornroosje
    Next Article Gwen Stefani terug met langverwachte derde soloalbum

    Related Posts

    Anthology van The Beatles opnieuw uit met nieuw extra album

    Drie van de beste live albums ooit…

    Eminem brengt muziekdocumentaire en officiële soundtrack ‘STANS’ uit


    RSS Muzikantenbank
    • Zanger(es) gezocht!
    • Muzikanten voor 80s,Rock/metal rockband
    • Bassist zoekt metal/rockband omgeving Breda
    • Zanger zoekt band!
    • Drummer en gitarist voor een The Police Tribute
    Over ons
    • Disclaimer
    • Adverteren
    • Privacybeleid en gebruiksvoorwaarden
    Maxazine Regionaal
    • Brabant
    • Gelderland
    • Limburg
    • Noord
    • Noord Holland
    • Overijssel
    • Utrecht
    • Zuid Holland

    Maxazine is er ook in andere talen:



    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.