Close Menu
.: Maxazine :.
    Facebook X (Twitter) Instagram RSS
    donderdag, december 4
    Trending
    • Kraftwerk in Afas Live: robots, nostalgie en een knipoog naar Eindhoven
    • Funkrock met power: Mother’s Finest laat Neushoorn beven
    • Ken Carson naar AFAS Live
    • FKA twigs kondigt Body High tour aan met show in Ziggo Dome
    • Judas Priest naar 013 Tilburg
    • Sleeping At Last naar Koninklijk Theater Carré
    • Rockicoon Evanescence speelt in de Ziggo Dome
    • Simple Plan naar AFAS Live
    Facebook X (Twitter) Instagram
    .: Maxazine :.
    • HOME
    • Muzieknieuws
    • Concertverslagen
      • Festivals
        • ADE
        • Bospop
        • Brutal Assault
        • CityRock
        • Dour
        • Eendracht Festival
        • Festyland
        • Geuzenpop
        • Jera On Air
        • KempenerPop
        • Lowlands
        • Mundial
        • Paaspop
        • Pinkpop
        • The Brave
        • The Hague Jazz
    • Interviews
    • CD Recensies
      • Legendary Albums
    • Prijsvragen
    • Extra
      • Verjaardagen
      • @Enjoythismusic
    .: Maxazine :.
    You are at:Home»Muziek»Muzieknieuws»Liesbeth List vertolkt Ramses Shaffy op nieuw album
    Muzieknieuws

    Liesbeth List vertolkt Ramses Shaffy op nieuw album

    By Wil Wander22 april 2015

    Over de band tussen Liesbeth List en Ramses Shaffy zijn vele hoofdstukken geschreven. Hun levens waren decennia lang met elkaar verbonden, totdat Ramses in 2009 overleed aan kanker. Nadat Liesbeth in 2013 het Ramses Shaffy nummer ‘Ik Denk Over Je Na, Amsterdam’ opnam voor het tribute album ‘Leef!’, kwam de vraag van Shaffy’s oud-manager Menno Timmerman of ze ooit wel eens iets van zijn repertoire had vertolkt.

    “Ik heb daar gewoon nooit eerder aan gedacht. Het is moeilijk om de stem van Ramses los te horen van de door hem vertolkte songs”, aldus Liesbeth List. Doordat zij een geheel eigen draai wist te geven aan haar bijdrage voor het aan Ramses opgedragen verzamelalbum, opende dat haar eigen ogen en durfde ze het aan om een aantal nummers van Ramses Shaffy te selecteren en op te nemen. Deze zijn nu verzameld op het album ‘Echo’. Het repertoire is puur gekozen op tekst: “het moet ook over mij kunnen gaan.” Op 22 mei 2015 komt het album ‘Echo’uit.

    Op ‘Echo’ staan ook een paar bijzondere samenwerkingen en Ramses Shaffy is zelf is ook te horen op het album. Liesbeth koos ervoor om een live medley uit 2004 als bonustrack op het album te zetten. De duetten die ze vroeger met Shaffy zelf deed zijn nu gedaan met Frank Boeijen (‘Duet’ en ‘We Verschillen Niet’) en Peter van Benthem (‘Samen’). Een andere opvallende samenwerking is met Typhoon op het nummer ‘Ik Betaal’. Met dit nieuwe album maakt Liesbeth List een drieluik compleet.

    In 1967 bracht ze het album ‘Liesbeth List zingt Theodrakis’ uit en in 1969 het album Liesbeth List zingt Jacques Brel. En nu dus Ramses Shaffy. Het is een album dat bol staat van de melancholie maar het is tevens een productie, in handen van Ton Snijders en Lené te Voortwis, zonder bombast. Persoonlijker kan het bijna niet worden. Als Liesbeth praat over de nummers die ze gekozen heeft, dan heeft ze overal een persoonlijke anekdote bij. Een eerlijk en direct album.

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleA-ha komend jaar naar HMH
    Next Article Solar Weekend maakt bomvol en divers programma bekend

    Related Posts

    Ken Carson naar AFAS Live

    FKA twigs kondigt Body High tour aan met show in Ziggo Dome

    Judas Priest naar 013 Tilburg


    RSS Muzikantenbank
    • Amy Winehouse unplugged; gezocht zang...
    • Slaggitarist gezocht
    • Gitarist zoekt muzikanten voor metal coverband
    • Audioslave tribute band zoekt Zanger
    • Gezocht gitarist
    Over ons
    • Disclaimer
    • Adverteren
    • Privacybeleid en gebruiksvoorwaarden
    Maxazine Regionaal
    • Brabant
    • Gelderland
    • Limburg
    • Noord
    • Noord Holland
    • Overijssel
    • Utrecht
    • Zuid Holland

    Maxazine is er ook in andere talen:



    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.