Het is simpel: als je een avond wilt dansen, glimlachen en uit volle borst wilt meezingen, dan moet je bij een show van Shary Ann zijn. Afgelopen vrijdagavond 13 februari bewees ze dat opnieuw in de Grote Zaal van Simplon in Groningen. Ondanks de winterse kou buiten, hing er binnen een warmte die niet alleen van de lichten kwam, maar vooral van Shary-An haar stralende aanwezigheid.

De zaal stond voor een groot deel vol met vrouwen. Moeders en dochters die samen een avondje uit waren, vriendinnen die elkaar lachend vasthielden tijdens de refreinen, en stelletjes die hand in hand meedeinden op de muziek. Die vrouwelijke energie gaf de avond iets bijzonders. Shary-An zette die sfeer kracht bij door haar girlpower niet subtiel, maar juist trots en zichtbaar naar voren te brengen. Ze straalde kracht én zachtheid uit, een combinatie die haar optreden zo authentiek maakt.

Tussen de nummers door nam ze regelmatig de tijd om het publiek toe te spreken. Die praatjes werden vaak ingeleid door rustige pianoklanken, waardoor de zaal even tot rust kwam. Het gaf haar woorden extra gewicht. Ze sprak openhartig over liefde, over het leven en over trouw blijven aan jezelf. Maar wie dacht dat het tempo van de avond daardoor inzakte, had het mis. Vrijwel elk nummer dat volgde, barstte los in een knallende energie. De overgangen van klein en intiem naar groots en uitbundig waren vloeiend en goed opgebouwd.

Wat opviel, was dat het publiek geen moment hoefde te wachten op een grote hit om echt los te gaan. Waar je bij veel concerten merkt dat mensen pas volledig uit hun dak gaan bij dat ene bekende nummer, zorgde Shary Ann ervoor dat niemand stil kon blijven staan, of je de tekst nu kende of niet. Haar enthousiasme werkte aanstekelijk. Ze danste, sprong en lachte, en de zaal deed moeiteloos mee.

De liefde voor haar vrouw en kinderen vormt duidelijk het hart van haar leven én haar songwriting. Dat werd bijzonder voelbaar tijdens nummers als ‘De Wind’ en ‘Gevonden Door Jou’. In die liedjes klinkt niet alleen romantiek, maar ook dankbaarheid en kwetsbaarheid. Je merkte dat veel mensen in het publiek zich in die teksten herkenden. Hier en daar werden tranen weggeveegd, maar altijd met een glimlach.

De sfeer in Simplon was dan ook uitermate goed. Er hing een gevoel van verbondenheid; alsof iedereen in de zaal elkaar begreep. Shary An bracht alvast de lente mee naar Groningen. Zelfs in een nummer als ‘Seizoenen’, waarin ze zingt over het waarderen van alle jaargetijden, kreeg iedereen de zomer in zijn bol. De kou van februari leek even heel ver weg.
Shary An liet zien dat haar shows meer zijn dan alleen muziek. Het zijn vieringen van liefde, kracht en samenzijn. En vrijdagavond in Groningen bewees ze dat nog maar eens overtuigend.
Foto’s (c) Sandra Schuur
