Close Menu
.: Maxazine :.
    Facebook X (Twitter) Instagram RSS
    donderdag, februari 5
    Trending
    • Sabrina Carpenter slim gecast voor eerste Muppetshow 2.0
    • Milow brengt intieme magie naar Hasselt met unplugged show
    • Ook Dropkick Murphys brengen nummer uit tegen geweld in Minneapolis
    • Albums die Abraham zien: Bad Company – Run with the Pack
    • MEROL kondigt album ‘Leve De Feeks’ en najaarstour aan
    • Mitski terug naar Nederland voor twee optredens in AFAS Live
    • Lowlands 2026 bevestigd eerste bevestigingen met o.a. Lorde en Tyler, The Creator
    • Per Gessle – The Pop Up Dynamo! Demos
    Facebook X (Twitter) Instagram
    .: Maxazine :.
    • HOME
    • Muzieknieuws
    • Concertverslagen
      • Festivals
        • ADE
        • Bospop
        • Brutal Assault
        • CityRock
        • Dour
        • Eendracht Festival
        • Festyland
        • Geuzenpop
        • Jera On Air
        • KempenerPop
        • Lowlands
        • Mundial
        • Paaspop
        • Pinkpop
        • The Brave
        • The Hague Jazz
    • Interviews
    • CD Recensies
      • Legendary Albums
    • Prijsvragen
    • Extra
      • Verjaardagen
      • @Enjoythismusic
    .: Maxazine :.
    You are at:Home»Muziek»CD Recensie»Songhoy Blues – Héritage
    CD Recensie

    Songhoy Blues – Héritage

    By Jan Hoekstra20 januari 2025

    In het uitgestrekte muzikale landschap van Mali, waar traditie en vernieuwing vaak een delicate dans uitvoeren, maakt Songhoy Blues met ‘Héritage’ een diepgaande artistieke keuze. Na jaren van elektrificerende woestijnrock heeft het kwartet hun versterkers ontkoppeld om direct verbinding te maken met de oeroude hartslag van de Malinese muziektraditie.

    De openingstrack ‘Toukambela’ vestigt onmiddellijk de spirituele verbinding met het verleden door de betoverende stem van de Lontore-fluit, waarvan de rietachtige klankkleur eeuwen aan verhalen draagt in elke hese noot. De omgekeerde kalebas vormt het ritmische fundament, zijn aardse percussie weerspiegelt de afgemeten stappen van karavanen die ooit de Sahara doorkruisten tijdens de hoogtijdagen van het machtige Songhay-rijk.

    Wat ‘Héritage’ bijzonder overtuigend maakt, is de bewuste weerstand tegen de hedendaagse wereldmuziekmarkt en haar voorkeur voor fusie en crossover-appeal. In plaats daarvan levert de band een onverbloemde verkenning van het Malinese muzikale erfgoed, gezongen in het Bambara en diep geworteld in de culturele rijkdom van een beschaving die zich ooit uitstrekte van Senegal tot aan de Centraal-Afrikaanse Republiek.

    Elke compositie voelt als een archeologische opgraving, waarbij voorzichtig het zand van de tijd wordt weggepoetst om de glinsterende artefacten van muzikale traditie eronder te onthullen. De traditionele instrumentatie – met kora, soku en kamalengoni – creëert een rijk tapijt dat het vaak op Malinese muziek toegepaste reductieve etiket ‘woestijnblues’ overstijgt. Dit is muziek die ademt met het ritme van het dagelijks leven, eeuwenoude verhalen viert en vergeten verliezen betreurt. Waar hun vorige albums Malinese tradities huwden met de elektrische storm van rock, vindt ‘Héritage’ zijn kracht in akoestische intimiteit en voorouderlijke wijsheid.

    Voor een band die ontstond in ballingschap, vluchtend voor jihadistische onderdrukking in noord-Mali, draagt deze terugkeer naar traditionele instrumenten en composities een diepe betekenis. Het staat als een viering van culturele veerkracht en een uitdagende bevestiging van identiteit. In een wereldwijd muzieklandschap dat steeds meer wordt gedomineerd door digitale hybridisering, ontstaat ‘Héritage’ als een vitale herinnering aan de kracht van muziek om cultureel geheugen te bewaren, beschermen en door te geven. Dit is een essentiële luisterervaring voor iedereen die de diepte en verfijning van Mali’s muzikale erfenis wil begrijpen – een album dat erfgoed niet alleen eert, maar er nieuw leven in blaast. (9/10) (Studio Mali)

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleFederica Michisanti Quartet fascineert in het BIMHUIS
    Next Article Mokumse nostalgie in de Hofstad met Drukwerk

    Related Posts

    Per Gessle – The Pop Up Dynamo! Demos

    Bertolf & Nomden – All Good Things

    Album recensie overzicht: Ryan Adams, Cast en meer

    Album recensie overzicht: The Molotovs, Only the Poets en meer

    Danny Bryant – Nothing Left Behind

    Michael League, Pedrito Martínez & Antonio Sánchez – Elipsis


    RSS Muzikantenbank
    • Drummer gezocht voor 60's/70's blues/classic rock en country
    • Bassist zoekt band of jammaatjes (rock/funk/R&B/electronica)
    • Gezocht: Solo-gitarist voor bestaande rocknroll/country band (Tilburg/Eindhoven)
    • Gezocht slaggitarist/ (60+), even woensdagen, jaren 60' tot heden.
    • Zangeres zoekt gitaarjuweel
    Over ons
    • Disclaimer
    • Adverteren
    • Privacybeleid en gebruiksvoorwaarden
    Maxazine Regionaal
    • Brabant
    • Gelderland
    • Limburg
    • Noord
    • Noord Holland
    • Overijssel
    • Utrecht
    • Zuid Holland

    Maxazine is er ook in andere talen:



    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.