Close Menu
.: Maxazine :.
    Facebook X (Twitter) Instagram RSS
    zaterdag, september 19
    Trending
    • Teenage Fanclub – Do Not Dare To Dream
    • Ronan Keating met Just Getting Started World Tour naar AFAS Live in Amsterdam
    • Ina Forsman bracht de soul naar De Bosuil in Weert
    • Feiten en fabels over infraroodlicht in huis
    • Danielle Nicole – Fireflies
    • Ben Saunders overleden
    • Catherine Ringer overleden
    • The Warning met exclusieve show naar 013
    Facebook X (Twitter) Instagram
    .: Maxazine :.
    • HOME
    • Muzieknieuws
    • Concertverslagen
      • Festivals
        • ADE
        • Bospop
        • Brutal Assault
        • CityRock
        • Dour
        • Eendracht Festival
        • Festyland
        • Geuzenpop
        • Jera On Air
        • KempenerPop
        • Lowlands
        • Mundial
        • Paaspop
        • Pinkpop
        • The Brave
        • The Hague Jazz
    • Interviews
    • CD Recensies
      • Legendary Albums
    • Prijsvragen
    • Extra
      • Verjaardagen
      • @Enjoythismusic
    .: Maxazine :.
    You are at:Home»Muziek»Muzieknieuws»Laatste Four Tops-zanger Duke Fakir overleden
    Muzieknieuws

    Laatste Four Tops-zanger Duke Fakir overleden

    By Norman van den Wildenberg22 juli 2024

    Zojuist is bekend geworden dat Four Tops-legende Abdul ‘Duke’ Fakir, de laatste levende originele zanger van de legendarische groep, is overleden. Duke Fakir, wiens stem een integraal onderdeel was van de soundtrack van generaties, is twee dagen na de aankondiging van zijn pensioen overleden.

    Geboren op 26 december 1935 in Detroit, Michigan, groeide Fakir op in een stad die synoniem zou worden met de Motown-sound. Samen met zijn jeugdvrienden Levi Stubbs, Renaldo ‘Obie’ Benson en Lawrence Payton richtte hij in 1953 de Four Tops op. Het kwartet werd een van de meest iconische en invloedrijke groepen in de geschiedenis van de soul en popmuziek.

    Met hits als ‘Reach Out I’ll Be There,’ ‘I Can’t Help Myself (Sugar Pie Honey Bunch),’ en ‘Bernadette,’ wisten de Four Tops wereldwijd miljoenen harten te veroveren. Fakir’s tenorstem, harmonieus verweven met de krachtige bariton van Stubbs en de soepele stemmen van Benson en Payton, creëerde een unieke en herkenbare sound die de tand des tijds heeft doorstaan.

    Fakir was niet alleen een uitzonderlijk zanger, maar ook een toegewijde performer die decennia lang met onverminderd enthousiasme optrad. Zijn passie voor muziek en zijn toewijding aan zijn fans bleven tot op het einde onveranderd. Hij bleef optreden met de Four Tops, zelfs na het overlijden van zijn bandleden, en hield zo de geest van de groep levend voor nieuwe generaties. In 2022 trad Duke nog samen met the Four Tops en The Temptations op in Nederland.

    Naast zijn muzikale carrière was Fakir een geliefd lid van zijn gemeenschap en een inspirerend figuur voor velen. Zijn levensverhaal, dat hij drie jaar geleden nog deels in een exclusief interview met Maxazine deelde, is een getuigenis van doorzettingsvermogen, vriendschap, en de kracht van muziek om mensen te verbinden.

    In de woorden van een van hun beroemdste nummers, ‘Reach out, I’ll be there,’ kunnen we troost vinden in de wetenschap dat Duke Fakir er altijd zal zijn in de muziek die hij achterlaat. Zijn stem en zijn spirit zullen voortleven in de tijdloze melodieën van de Four Tops. De beroemde zanger overleed thuis aan hartfalen, twee dagen nadat hij zijn pensioen aankondigde. Duke Fakir is 88 jaar geworden.

     

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleFrenna naar Ziggo Dome
    Next Article Concerttip dinsdag 23 juli: Xavier Rudd @ Openluchttheater Rivierenhof

    Related Posts

    Ronan Keating met Just Getting Started World Tour naar AFAS Live in Amsterdam

    Ben Saunders overleden

    Catherine Ringer overleden

    The Warning met exclusieve show naar 013

    Oasis naar Johan Cruijff Arena

    RY X voor concert naar iconische Gashouder in Amsterdam


    RSS feed: Muzikantenbank Muzikantenbank
    • GEZOCHT: Metal/Hardcore drummer (25-35 jaar) – Repeteren in Breda
    • Muzikanten gezocht voor de Red Jackets!
    • Looking for Hardcore Punk DRUMMER
    • Swingende Soulband Soul'nPepper zoekt een toetsenist(e)
    • Soul-funk-jazz drummer zoekt dito band
    Over ons
    • Disclaimer
    • Adverteren
    • Privacybeleid en gebruiksvoorwaarden
    Maxazine Regionaal
    • Brabant
    • Gelderland
    • Limburg
    • Noord
    • Noord Holland
    • Overijssel
    • Utrecht
    • Zuid Holland

    Maxazine is er ook in andere talen:



    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.