Close Menu
.: Maxazine :.
    Facebook X (Twitter) Instagram RSS
    woensdag, december 3
    Trending
    • Ken Carson naar AFAS Live
    • FKA twigs kondigt Body High tour aan met show in Ziggo Dome
    • Judas Priest naar 013 Tilburg
    • Sleeping At Last naar Koninklijk Theater Carré
    • Rockicoon Evanescence speelt in de Ziggo Dome
    • Simple Plan naar AFAS Live
    • Roxy Dekker kondigt twee concerten aan in de Ziggo Dome
    • Parels van de Popmuziek: Het verhaal achter Squeeze – ‘Cool for Cats’
    Facebook X (Twitter) Instagram
    .: Maxazine :.
    • HOME
    • Muzieknieuws
    • Concertverslagen
      • Festivals
        • ADE
        • Bospop
        • Brutal Assault
        • CityRock
        • Dour
        • Eendracht Festival
        • Festyland
        • Geuzenpop
        • Jera On Air
        • KempenerPop
        • Lowlands
        • Mundial
        • Paaspop
        • Pinkpop
        • The Brave
        • The Hague Jazz
    • Interviews
    • CD Recensies
      • Legendary Albums
    • Prijsvragen
    • Extra
      • Verjaardagen
      • @Enjoythismusic
    .: Maxazine :.
    You are at:Home»Muziek»CD Recensie»Elbow – Audio Vertigo
    CD Recensie

    Elbow – Audio Vertigo

    By Peter van Cappelle25 maart 2024

    Inmiddels draait de Britse band Elbow al zo’n 27 jaar mee. Waarvan 23 jaar geleden hun eerste album ‘Asleep In The Back’ verscheen, en het is inmiddels alweer 16 jaar geleden dat de grote doorbraak naar het grote publiek kwam met het album ‘The Seldom Seen Kid’. Maar dat Elbow nog altijd een band is die verrassend uit de hoek kan komen, bewijzen ze met hun nieuwe album ‘Audio Vertigo’.

    Want na het sobere album ‘Flying Dream 1’ is ‘Audio Vertigo’ opeens vrij experimenteel en soms ook bombastisch. Het is dat de zo herkenbare stem van zanger Guy Garvey uit duizenden is te herkennen, maar het funky ‘Lover’s Leap’ en het elektronische ‘Balu’ (beiden als singles voorafgaand aan het album uitgebracht) lijken op niks dat Elbow hiervoor heeft gemaakt. Terwijl de derde single ‘Good Blood Mexico City’ een opvallend hitgevoelige en luchtige rocktrack is.

    Toch zijn er ook in deze nieuwe verkenningstocht van muzikale invloeden zijn er vertrouwde elementen. In openingstrack ‘Things I’ve Been Telling Myself For Years’ is de duisternis van twee albums geleden (het door de Brexit beïnvloede ‘Giants Of All Sizes’) terug. Iets wat ook zijn weerslag vindt in ‘Her To The Earth’, waarin Garvey zingt: ‘We live in a troubling age’. Ook het sobere ‘Very Heaven’ is vertrouwd Elbow. Maar zonder in saaiheid te vertrouwen klinkt bijvoorbeeld het ritmegestuwde ‘The Picture’ nogal trippy á la Radiohead. Of het door de gitaarriff stuwende, maar toch kleingehouden ‘Knife Fight’ (over een incident waarvan Garvey getuige was in een bar in Instanbul). Afsluiter ‘From The River’ combineert dan weer de vertrouwd soberheid van Elbow met groovy elektronica.

    Met hun tiende album weet Elbow 23 jaar na hun debuutalbum nog altijd te verrassen zonder dat het ten kosten gaat van de kwaliteit. Met ‘Audio Vertigo’ bewijzen ze dat er nog lang geen sleet is ontstaan na 23 jaar, maar nog altijd weet aan te sluiten bij de tijdgeest zonder te geforceerd mee te liften op huidige trends. (9,0/10)(Polydor)

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleConcerttip maandag 25 maart: Mr. Big @ Ancienne Belgique
    Next Article Marcel Coenen & Friends waren indrukwekkend

    Related Posts

    Ken Carson naar AFAS Live

    FKA twigs kondigt Body High tour aan met show in Ziggo Dome

    Judas Priest naar 013 Tilburg


    RSS Muzikantenbank
    • Toetsenist aangeboden voor inval en/ of leuke formatie (soul pop danceclassics )
    • П?? GEZOCHT: Energieke bandleden voor nieuwe band met knalsetlist! 🎤
    • Gezocht prof. zanger/zangeres voor pop rock
    • Zanger (met eventueel ritme gitaar) Rock/ Metal Gezocht!
    • Blues gitaar
    Over ons
    • Disclaimer
    • Adverteren
    • Privacybeleid en gebruiksvoorwaarden
    Maxazine Regionaal
    • Brabant
    • Gelderland
    • Limburg
    • Noord
    • Noord Holland
    • Overijssel
    • Utrecht
    • Zuid Holland

    Maxazine is er ook in andere talen:



    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.