Close Menu
.: Maxazine :.
    Facebook X (Twitter) Instagram RSS
    woensdag, september 30
    Trending
    • Danger Dan – Keine Angst
    • Anastacia brengt haar #NTK26-Tour naar Amsterdam
    • Naïka komt naar Gashouder in Amsterdam
    • Take That met Dreamers European Tour naar AFAS Live
    • Axe-Travaganza speelde vurig in De Bosuil
    • Clouseau keert in 2027 terug naar Nederlandse podia
    • Susanne Sundfør met Kit Downes – Revelations of Divine Love
    • Victoria Monét – Frequency of Love
    Facebook X (Twitter) Instagram
    .: Maxazine :.
    • HOME
    • Muzieknieuws
    • Concertverslagen
      • Festivals
        • ADE
        • Bospop
        • Brutal Assault
        • CityRock
        • Dour
        • Eendracht Festival
        • Festyland
        • Geuzenpop
        • Jera On Air
        • KempenerPop
        • Lowlands
        • Mundial
        • Paaspop
        • Pinkpop
        • The Brave
        • The Hague Jazz
    • Interviews
    • CD Recensies
      • Legendary Albums
    • Prijsvragen
    • Extra
      • Verjaardagen
      • @Enjoythismusic
    .: Maxazine :.
    You are at:Home»Muziek»Concertverslag»DeWolff imponeert in Maastricht
    Foto (c) Nadine Gijzen
    Concertverslag

    DeWolff imponeert in Maastricht

    By Nadine Gijzen5 februari 2023

    DeWolff is net begonnen aan een Europese tour ter ere van nieuwste album ‘Love, Death & In Between’. Dit is alweer het tiende studio-album van de psychedelische southern rock formatie, die sinds haar oprichting in 2007 is uitgegroeid tot een van de groten in het genre. In 2019 won de band een Edison voor ‘beste rock’. Afgelopen jaar werd er getourd met Toto en jeugdhelden The Black Crowes. Indrukwekkende namen, waaronder Seasick Steve en Roger Glover, zijn fan.

    Voor de nieuwe plaat trok de band zich twee weken lang terug in een analoge studio in Bretagne. Ze luisterden veel naar muziek van artiesten als Al Green, Sam Cooke en Ray Charles tijdens het werken aan de songs. Invloeden van soul, R&B en gospel zijn dan ook nog duidelijker herkenbaar dan op de eerdere albums. Alles werd live op tape opgenomen, zonder overdubs, en gemasterd zonder gebruik te maken van computers.

    Zaterdagavond stond de Muziekgieterij op het programma. Ongeveer driekwart van de tickets was verkocht en het was gezellig druk in de grote zaal. Gezien de muzikale kwaliteiten en de ijzersterke live reputatie van de band, is het eigenlijk onbegrijpelijk dat de show niet uitverkocht was. Het publiek bestond vooral uit vijftigers en zestigers, hoewel er ook opvallend veel jonge mensen aanwezig waren.

    Nadat voorprogramma Boogie Monster de zaal had opgewarmd, was het om 21.00u tijd voor DeWolff. De mannen lieten echter lang op zich wachten. Uiteindelijk betraden broers Pablo (leadzang/gitaar) en Luka (drums/zang) van de Poel en Robin Piso (toetsen) ruim 20 minuten later dan gepland het podium. Het trio werd vergezeld door een bassist, een percussionist, koperblazers, een saxofonist en twee achtergrondzangeressen: de bevriende muzikanten die te horen zijn op hun nieuwste plaat.

    Er werd geopend met de eerste vier nummers van dit album. Vooral singles ‘Night Train’ en ‘Heart Stopping Kinda Show’ werden met veel enthousiasme ontvangen. Vervolgens vertelde Pablo waarom ze zo laat begonnen met spelen: hij was zijn pak vergeten en moest naar huis rijden om dit op te halen. De band vervolgde met single ‘Yes You Do’ van album ‘Wolffpack’, dat in 2021 wekenlang op nummer 2 in de Nederlandse album top-100 stond. Ook ‘Live Like You’ mocht niet ontbreken, het nummer dat de band schreef voor een autoreclame.

    Zoals men verwacht van DeWolff, werden de instrumentale gedeeltes van de songs lang uitgesponnen en vol overgave gebracht. De meegekomen extra muzikanten waren een mooie aanvulling en zij kregen allemaal de kans om hun kunnen te demonstreren. Er werd regelmatig gejamd, wat door het publiek telkens werd beloond met luid gejuich en applaus. Tijdens ‘Message For My Baby’ liet de saxofoniste een geweldige solo horen en nam ook de percussionist zijn moment.

    De muziek werd ondersteund door een goede lichtshow, waarvoor de band aldus Pablo een Italiaanse lichttechnicus had meegenomen. Geel en rood waren de dominante kleuren, in lijn met de sfeer van de muziek, maar de lichtman liet ook zijn creativiteit zien met opvallende, minder voor de hand liggende kleurcombinaties. Pablo zocht regelmatig de interactie met de toeschouwers, vaak in het Limburgs dialect, wat op veel waardering kon rekenen en eraan herinnerde dat de band hier uit de regio komt. Dat zou je bijna vergeten tijdens het kijken naar deze geoliede machine.

    DeWolff sloot af met twee nummers als toegift, beide van de nieuwe plaat: ‘Queen Of Space And Time’ en magnum opus ‘Rosita’. Dit laatste nummer duurt op het album al 16 minuten, maar klokte live meer dan 20 minuten. De band liet al haar kunsten zien in dit epische nummer, waarin rock, blues, funk, soul en gospel tot een indrukwekkend geheel worden gesmeed. Het publiek reageerde uitzinnig op deze perfecte afsluiter. De mannen maakten vanavond hun reputatie meer dan waar, met een energieke en expressieve show van bijna 2 uur lang.

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleAlbum recensie overzicht 2023 week 5
    Next Article Het soulvolle Charisma van Ben L’Oncle Soul in Parkstad Theater Heerlen

    Related Posts

    Anastacia brengt haar #NTK26-Tour naar Amsterdam

    Axe-Travaganza speelde vurig in De Bosuil

    DAAN. laat belang van gitaren zien in Paradiso

    Marike Jager toont solo veelzijdigheid in Museum Speelklok

    IQ vierde 45 jaar muziek met een muzikaal feest in De Bosuil

    Vanessa Paradis laat haar zwoele stem opnieuw schitteren in de Melkweg


    RSS feed: Muzikantenbank Muzikantenbank
    • Toetsenist gezocht
    • П?? CoverTime zoekt een zanger! 🎶
    • Lead Gitarist gezocht
    • Muzikanten die graag wereldmuziek spelen (Breda)
    • Salsaband Pimiento zoekt Timbalero & Corista(m/v)
    Over ons
    • Disclaimer
    • Adverteren
    • Privacybeleid en gebruiksvoorwaarden
    Maxazine Regionaal
    • Brabant
    • Gelderland
    • Limburg
    • Noord
    • Noord Holland
    • Overijssel
    • Utrecht
    • Zuid Holland

    Maxazine is er ook in andere talen:



    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.