Close Menu
.: Maxazine :.
    Facebook X (Twitter) Instagram RSS
    dinsdag, december 9
    Trending
    • Mumford & Sons naar stadspark Groningen
    • Lenny Kravitz, Volbeat en Moby headliners voor Bospop 2026
    • Big Time Rush tot in de puntjes verzorgd in Ziggo Dome
    • ‘Cold feet & fragile soul’ tour van Isaac Anderson in Luxor Live
    • Nieuwe namen Zuiderpark Live 2026
    • Ibrahim Maalouf naar Carré
    • Madness komt weer naar Nederland
    • Karsu verovert PAARD met een krachtige en intieme show
    Facebook X (Twitter) Instagram
    .: Maxazine :.
    • HOME
    • Muzieknieuws
    • Concertverslagen
      • Festivals
        • ADE
        • Bospop
        • Brutal Assault
        • CityRock
        • Dour
        • Eendracht Festival
        • Festyland
        • Geuzenpop
        • Jera On Air
        • KempenerPop
        • Lowlands
        • Mundial
        • Paaspop
        • Pinkpop
        • The Brave
        • The Hague Jazz
    • Interviews
    • CD Recensies
      • Legendary Albums
    • Prijsvragen
    • Extra
      • Verjaardagen
      • @Enjoythismusic
    .: Maxazine :.
    You are at:Home»BluesZine»Blues cd's»Jeffrey Halford and the Healers – Soul Crusade
    Blues cd's

    Jeffrey Halford and the Healers – Soul Crusade

    By Eric Campfens18 december 2022

    Na twee jaar geleden een overzicht te hebben uitgebracht van het eerste deel van zijn carrière (1999 – 2019) heeft Jeffrey Halford het tweede deel ervan ingezet met het uitbrengen van zijn nieuwe album ‘Soul Crusade’. Van de band heb ik diverse albums liggen en een aantal optredens meegemaakt (en ook wel eens wat biertjes gedeeld) en steeds ben ik onder de indruk geweest van het werk van de heren. Jeffrey Halford and the Healers wist steeds de hoge kwaliteit van hun werk te bevestigen.

    Toen het nieuwe album op de digitale deurmat ‘lag’ vroeg ik mij af of zij na de relatief lange pauze – het vorige verscheen toch alweer een dikke drie jaar geleden – nog steeds hetzelfde hoge niveau hadden behouden. Ik kan de lezer geruststellen, ook dit album is een prachtig stuk werk met elf juweeltjes. Bassist Bill MacBeath heeft plaatsgemaakt voor Mike Anderson, Adam Rossi is gebleven en bespeelt tegelijkertijd drums en toetsen en heeft daarnaast voor de productie getekend. Jeffrey Halford is een van die songwriters, die in staat zijn om korte verhaaltjes te vertellen en die van een muzikale omlijsting te voorzien. Muzikaal zit het ergens tussen soul, folk, gospel en blues.

    Bij het beluisteren van Jeffrey’s nummers ziet de luisteraar het verhaal in feite voor zijn ogen afspelen, zo beeldend weet hij te schrijven. Nummers die wat mij betreft een bijzondere vermelding verdienen zijn de naar New Orleans blues neigende ‘Pie Eyed Poet’s Plea’, de prachtige countryblues ‘Sinner Man’ en het door gospel beïnvloedde ‘Walk To The River’ met vocale ondersteuning van Hannah Halford. Halford is ook niet bang om maatschappelijke thema’s aan te snijden, zoals bijvoorbeeld het laatste nummer gaat over inclusie en sociale gelijkheid. In heb het eerder geschreven, Jeffrey Halford is een van de grote troubadours van deze tijd. Een uitstekend album. (9/10) (Continental Records Services)

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleConcerttip zondag 18 december: Hackensaw Boys @ De Bosuil
    Next Article Album recensie overzicht week 50

    Related Posts

    Mumford & Sons naar stadspark Groningen

    Lenny Kravitz, Volbeat en Moby headliners voor Bospop 2026

    Big Time Rush tot in de puntjes verzorgd in Ziggo Dome


    RSS Muzikantenbank
    • Drummer gezocht voor nieuw op te zetten band in Dordrecht
    • Zangeres voor old school disco/pop, funk & soul coverband
    • Muzikanten!
    • Energieke (slag)gitarist zoekt bandje
    • Gitarist zoekt band
    Over ons
    • Disclaimer
    • Adverteren
    • Privacybeleid en gebruiksvoorwaarden
    Maxazine Regionaal
    • Brabant
    • Gelderland
    • Limburg
    • Noord
    • Noord Holland
    • Overijssel
    • Utrecht
    • Zuid Holland

    Maxazine is er ook in andere talen:



    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.