Close Menu
.: Maxazine :.
    Facebook X (Twitter) Instagram RSS
    dinsdag, juni 17
    Trending
    • Helloween kondigt nieuw album ‘Giants & Monsters’ aan
    • Tyreek McDole – Open Up Your Senses
    • RetRock liet Waalwijk dansen en rocken
    • Bezoekers genieten met volle teugen van Jazz Middelheim
    • Album recensie overzicht: Slick Rick, Murder by Death en meer
    • New Model Army zet Muziekgieterij in vuur en vlam
    • Boyce Avenue zorgt voor een sfeervol optreden in Amsterdam
    • Arrested Development nog steeds pure magie
    Facebook X (Twitter) Instagram
    .: Maxazine :.
    • HOME
    • Muzieknieuws
    • Concertverslagen
      • Festivals
        • ADE
        • Bospop
        • Brutal Assault
        • CityRock
        • Dour
        • Eendracht Festival
        • Festyland
        • Geuzenpop
        • Jera On Air
        • KempenerPop
        • Lowlands
        • Mundial
        • Paaspop
        • Pinkpop
        • The Brave
        • The Hague Jazz
    • Interviews
    • CD Recensies
      • Legendary Albums
    • Prijsvragen
    • Extra
      • Verjaardagen
      • @Enjoythismusic
    .: Maxazine :.
    You are at:Home»Muziek»Muzieknieuws»Warhaus brengt nieuw album ‘Ha Ha Heartbreak’ uit
    Muzieknieuws

    Warhaus brengt nieuw album ‘Ha Ha Heartbreak’ uit

    By Rob Verbrugge20 september 2022

    Warhaus, het geesteskind van Maarten Devoldere (Balthazar), is terug met een gloednieuw album. ‘Ha Ha Heartbreak’ verschijnt op 11 november via Play It Again Sam. Eerder verschenen al de tracks ‘Open Window’ en ‘It Had To Be You’. Vrijdag voegde hij een nieuwe track toe aan het rijtje; ‘Desire’, waarin hij zowat elke god aanspreekt die hij zich kan voorstellen, maar ‘No matter what I turn to / it’s failing me’.

    Het is een half decennium geleden dat Warhaus plotseling onze muzikale harten veroverde met de albums ‘We F*cked a Flame into Being’ (2016) en ‘Warhaus’ (2017). En nee, niet omdat hij zijn tijd meedogenloos besteedde aan het schrijven en verfijnen van nieuw materiaal in Gent, integendeel. De nummers van het kersverse album ‘Ha Ha Heartbreak’ kwamen als het ware naar buiten gutsen in amper drie weken tijd in de broeierige stad Palermo. Het enige dat Devoldere nodig had, was de eenzaamheid van een hotelkamer, een gitaar, een microfoon en een hart dat onlangs in duizenden stukken was gebroken. Het verdriet was moeilijk te verwerken, dus Sicilië was natuurlijk een ontsnapping. Maar zoals het gaat, lopen degenen die proberen het leven te ontlopen snel tegen zichzelf aan.

    Een luisteraar zal dit niet direct opmerken. Het rokerige openingsnummer en de eerste single ‘Open Window’ drijft op een groove die je uitnodigt om met je heupen te zwaaien en met je vingers te knippen. Natuurlijk, ze is weg, maar ‘Girl, it’s in the future we belong’, zingt Devoldere nog steeds een beetje te zelfverzekerd. Maar toch geloof je hem, niet in de laatste plaats omdat het nummer eindigt in een euforisch outro dat doet denken aan een Franse film uit de jaren zeventig: een glorieus, romantisch thema, uitgevoerd door een tiental stomende mannenstemmen, dat weg zweeft op de vleugels van een meeslepend strijkersarrangement en zijn climax bereikt met virtuoze pianonoten.

    Dit verraderlijke contrast tussen vorm en inhoud blijft het hele album bestaan: ‘Ha Ha Heartbreak’ – zelfs de titel is pakkend – verpakt Devoldere’s verdriet in hooks, instant meezingers en onweerstaanbare melodieën. Het geluid blijft echter heerlijk licht. Het swingt en gloeit met prikkelende strijkers, sensuele achtergrondzang, blazers, speelse pianopartijen, alles om de last te verlichten. Het stelt ‘Ha Ha Heartbreak’ in staat om een ​​ontroerende emotionele verkenning te zijn, evenals een vat met een grote muzikale rijkdom.

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleKing King: een nieuwe line up, maar energiek als vanouds
    Next Article Paulo Londra – Party en el Barrio (feat. Duki)

    Related Posts

    Helloween kondigt nieuw album ‘Giants & Monsters’ aan

    Tyreek McDole – Open Up Your Senses

    RetRock liet Waalwijk dansen en rocken


    RSS Muzikantenbank
    • Gezellige gitarist gezocht
    • American Song Book
    • Toetsenist gezocht!
    • Basgitarist gezocht.
    • Drummer Gezocht!
    Over ons
    • Disclaimer
    • Adverteren
    • Privacybeleid en gebruiksvoorwaarden
    Maxazine Regionaal
    • Brabant
    • Gelderland
    • Limburg
    • Noord
    • Noord Holland
    • Overijssel
    • Utrecht
    • Zuid Holland
    Maxazine is er ook in andere talen:












    Consent

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.