Close Menu
.: Maxazine :.
    Facebook X (Twitter) Instagram RSS
    dinsdag, december 16
    Trending
    • Eerste namen cast 29 Soldaat van Oranje bekend; o.a. Buddy Vedder en Lone van Roosendaal
    • Eerste headlineshow Hiqpy gaat er als zoete koek in bij Utrecht
    • Rapalje zet op zondagochtend De Doelen op zijn kop
    • Belcanto-concert in de Zeepziederij eindigt in staande ovatie
    • Studio 100 Sing-A-Long verovert Ahoy met nostalgische jeugdhelden
    • Árstíðir betovert de Cacaofabriek
    • Erik van den Berg – Elvis, wij waren erbij!
    • Parels van de Popmuziek: Het verhaal achter Grover Washington Jr. – ‘Just the Two of Us’
    Facebook X (Twitter) Instagram
    .: Maxazine :.
    • HOME
    • Muzieknieuws
    • Concertverslagen
      • Festivals
        • ADE
        • Bospop
        • Brutal Assault
        • CityRock
        • Dour
        • Eendracht Festival
        • Festyland
        • Geuzenpop
        • Jera On Air
        • KempenerPop
        • Lowlands
        • Mundial
        • Paaspop
        • Pinkpop
        • The Brave
        • The Hague Jazz
    • Interviews
    • CD Recensies
      • Legendary Albums
    • Prijsvragen
    • Extra
      • Verjaardagen
      • @Enjoythismusic
    .: Maxazine :.
    You are at:Home»BluesZine»Blues cd's»King Solomon Hicks – Harlem
    Blues cd's

    King Solomon Hicks – Harlem

    By Rik Moors14 maart 2020

    Er is een nieuwe bluesartiest opgestaan. Met de plaat ‘Harlem’ levert King Solomon Hicks een leuk debuut af.

    Geboren werd de man gewoon als Solomon Hicks. Hij groeide op in een bepaalde wijk in New York. Je raad het haast niet, jawel in Harlem. Dat is dan ook waar de titel van dit album op gebaseerd is. Hij kreeg al op jonge leeftijd de bijnaam King en besloot die dan ook maar als artiestenaam te gaan gebruiken. Op zijn 14e (!) speelde hij al mee op de cd van The Cotton Club All-Star Band. Door de jaren heen heeft de jongeman een eigen stijl ontwikkeld. Een mengeling van blues, jazz, R&B, funk en gospel. Lekker variërend dus. Hij deelde het podium al met grote namen als Tony Bennett, Bruce Springsteen en B.B. King. In Nederland hebben mensen hem al kunnen zien schitteren op het Holland International Blues Festival.

    Bij veel bluesalbums is het zo dat er steevast een aantal covers op staan. Ook op ‘Harlem’ is dat het geval. Natuurlijk ook eigen werk waaronder een paar instrumentale nummers. In totaal zijn er 11 nummers op de plaat beland. Met net geen 40 minuten in lengte kan alvast gezegd worden dat dit gelukkig geen té lang album geworden is. Iets wat helaas steeds vaker gebeurt. Hij laat horen wat een fijne gitarist hij is. Met zijn prettige stem daarbij ligt elk nummer prettig in het gehoor. Doordat hij geïnspireerd is door zo veel verschillende genres wordt dit album geen moment saai. Er zit een goede variatie in, niet alleen in de nummers zelf, ook in welke volgorde ze op het album zijn beland.

    Een van de meer up tempo nummers ‘421 South Main’ is een originele King Solomon Hicks. Dit is een instrumentale compositie waar een luchtgitaar haast niet kan ontbreken. ‘Love Is Alive’, origineel van Gary Wright, is gebracht in een soort funk-achtig jasje, één van de melodietjes die op deze plaat het meeste blijft hangen. Ook dit is instrumentaal, maar dit duurt net wat te lang waardoor het deuntje eerder irritant gaat worden dan dat het in je hoofd zit omdat je het leuk vindt. Het gospel ‘Have Mercy On Me’ laat je dansen, meezingen, meeklappen. Dit krijgt een zaal met garantie mee.

    Een lekker gevarieerde plaat, een degelijk debuut. Een bluesliefhebber kan dit prima aanschaffen. Voor mensen die daar niet van houden of sowieso niet veel hebben met veel gitaar in nummers, is dit geen aanrader. Prima album. (7/10) (Provogue Records)

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleBelgisch-Nederlands-Britse SLOPER komt met nieuwe single
    Next Article Legendarisch ABBA concert ‘ABBA Live At Wembley Arena’ op vinyl

    Related Posts

    Eerste namen cast 29 Soldaat van Oranje bekend; o.a. Buddy Vedder en Lone van Roosendaal

    Eerste headlineshow Hiqpy gaat er als zoete koek in bij Utrecht

    Rapalje zet op zondagochtend De Doelen op zijn kop


    RSS Muzikantenbank
    • New Studio Project
    • Contra-alto zoekt band
    • The Cooking Crayfish zoekt een zanger(es)
    • Toetsenist voor hobbyband gezocht
    • Muzikanten gezocht voor Folkband
    Over ons
    • Disclaimer
    • Adverteren
    • Privacybeleid en gebruiksvoorwaarden
    Maxazine Regionaal
    • Brabant
    • Gelderland
    • Limburg
    • Noord
    • Noord Holland
    • Overijssel
    • Utrecht
    • Zuid Holland

    Maxazine is er ook in andere talen:



    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.