Close Menu
.: Maxazine :.
    Facebook X (Twitter) Instagram RSS
    zondag, november 23
    Trending
    • Parels van de Popmuziek: Het Verhaal achter Wang Chung – ‘Dance Hall Days’
    • Album recensie overzicht: Pet Shop Boys, Stray Kids en meer
    • The Snowman betovert West End met mix van elementen
    • Album recensie overzicht: The Beatles, De La Soul en meer
    • Jonathan Jeremiah perfectionistisch in Carré
    • De wekelijkse New Music Friday Maxazine Playlist op Spotify, 21 november 2025
    • René Karst overleden
    • Mavis Staples – Sad and Beautiful World
    Facebook X (Twitter) Instagram
    .: Maxazine :.
    • HOME
    • Muzieknieuws
    • Concertverslagen
      • Festivals
        • ADE
        • Bospop
        • Brutal Assault
        • CityRock
        • Dour
        • Eendracht Festival
        • Festyland
        • Geuzenpop
        • Jera On Air
        • KempenerPop
        • Lowlands
        • Mundial
        • Paaspop
        • Pinkpop
        • The Brave
        • The Hague Jazz
    • Interviews
    • CD Recensies
      • Legendary Albums
    • Prijsvragen
    • Extra
      • Verjaardagen
      • @Enjoythismusic
    .: Maxazine :.
    You are at:Home»Muziek»Muzieknieuws»Pax the Humanoid komt met debuut album
    Muzieknieuws

    Pax the Humanoid komt met debuut album

    By Mira van der Hagen18 februari 2020

    Met zijn solo project betreedt ​PAX the humanoid​, bekend als charismatische frontman van het alom gelauwerde Kyteman Orchestra, nieuwe wegen in een landschap van experimentele hiphop. Zijn verhaal vertelt hoe tegenslagen de man maken; hoe zijn epileptische jeugd hem heeft gemaakt tot de artiest die hij vandaag is. Met bandleider en buitengewone toetsenist Niels Broos aan het roer, vatten vier bandbroeders zijn muziek en onmiskenbare drive in een kippenvel wekkende show.

    PAX the humanoid is altijd een outsider geweest. Als zesjarige epilepticus besteedde hij al zijn vrije tijd thuis achter de drums terwijl zijn leeftijdsgenoten buiten het leven ontdekten. Na zijn genezing bleef de wereldvreemde puber zich al vluchtend van pesterijen verder isoleren. Op zolder behing de jonge vreemdeling de muren met ontelbare A4-tjes vol Engelstalige blokletters. Poëtische lyrics geïnspireerd op Jay-z’s ‘Reasonable Doubt’, The Roots ‘Things Fall Apart’ en Common’s ‘Like Water For Chocolate’ kwamen steeds dichterbij een eigen stijl. PAX the humanoid identificeerde zichzelf in de emancipatie van de underdog.

    Het PAX the humanoid – album is in essentie een hiphop album, muzikaal versnipperd in allerlei odes aan allerlei stijlen van old school funk bangers tot new school electro soul symfonieën. Verhalen worden verteld met rap en op rap gebaseerde zang die qua inhoud springen van ironische materialistische burn-out filosofie tot fascinatie en controledrang over de natuur. PAX’ teksten liggen tussen de intimiteit en de filosofie maar zijn directer dan ooit en scheppen voelbare werelden om in te verdwijnen. Niels Broos zijn dynamisch harmonieus compositiewerk en rijke, warme productie stijl halen het onderste uit de kan van PAX zijn songwriting.

    “Dit album is een symbool voor hoe fragmentarisch het leven wordt als je 10 keer per dag out gaat door een epileptische aanval.”, aldus PAX.

    De single ‘Luxury Problems’ is lyricaal gezien een ironische 3 traps raket richting een burnout: het ultieme luxe probleem in een wereld van overprikkeling en onderwaardering. Het is een opsomming van problemen die verlopen van aards naar existentieel. Muzikaal heeft het de triomfantelijke glans van luxe met een rauwe rand van verstoring: de glitch in de matrix: de scheur in de facade. Het album zal 6 maart uitkomen met een aansluitende clubtour door Nederland.

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleEllie Goulding, Frenna Deluxe, The Last Internationale en Querbeat naar Pinkpop 2020
    Next Article Nieuwe theatertour Leonie Meijer in Rotterdam in première

    Related Posts

    Parels van de Popmuziek: Het Verhaal achter Wang Chung – ‘Dance Hall Days’

    Album recensie overzicht: Pet Shop Boys, Stray Kids en meer

    The Snowman betovert West End met mix van elementen


    RSS Muzikantenbank
    • ( slag) gitarist(e), sla je slag!
    • Goedlopende rock&roll band zoekt pianist
    • Countryband zoekt toetsenist
    • Groovery (Breda) zoekt zanger(es) > Soul/Jazz/Funk
    • Accordeonist
    Over ons
    • Disclaimer
    • Adverteren
    • Privacybeleid en gebruiksvoorwaarden
    Maxazine Regionaal
    • Brabant
    • Gelderland
    • Limburg
    • Noord
    • Noord Holland
    • Overijssel
    • Utrecht
    • Zuid Holland

    Maxazine is er ook in andere talen:



    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.